Temat: Stacja dyskietek - ktora najlepsza?

W1tK4!

Mam male nurtujace mnie pytanie: Na Allegro widze kilka typow stacji do sprzedania - LDW Super 2000, CA-2001, Atari 1050...

Czym one sie wlasciwie roznia miedzy soba? Chce kupic sobie dobra stacje, ale boje sie, zebym nie dostal bubla :).

Pozdrawiam,
Black Dot

:: Falling Man Games :: http://fmg.servegame.com :: Macroh Masheen :: http://www.macrohmasheen.com ::

2

Odp: Stacja dyskietek - ktora najlepsza?

Z tego co wiem to LDW i CA to praktycznie to samo. 1050 to dosc stara stacja (antyk ?) wiec nie polecam. Poza tym jaka by stacja nie byla - wazne jakie (i czy w ogole ma) rozszerzenia. I zainteresuj sie tez stacjami TOMSow :^)

BTW: Ja sie z allegro cholernie sparzylem i nigdy wiecej juz tam nic nie kupie (100 pln jestem w plecy)

Pozdrawiam,
Azbest (azbestos agrestos)

3

Odp: Stacja dyskietek - ktora najlepsza?

Witam ...

Ja osobiście nie polecam stacji LDW nawet z Toms'em. Raczej polecam stacje z serii XF (Atari) lub tak jak napisał Azbest stacją firmy Toms, one naprawde są dobrę.

Żegnam&pozdrawiam ...

Odp: Stacja dyskietek - ktora najlepsza?

Najlepsza stacja to moim zdaniem Toms 720. Nie narzekalem tez na moja CA-2001, choc bez Tomsa Multi byla nieco za wolna. Nigdy za to nie lubilem 1050 i XF-551... bo nie bylo wyswietlacza sciezek :(((

5

Odp: Stacja dyskietek - ktora najlepsza?

Jaka stacja najlepsza? To zależy, do czego  :lol:
Atari 1050 - jedna z lepszych stacji pod względem mechanicznym, stylistycznie pasuje do serii xl, jednak wymagane jest rozszeżenie - w dzisiejszych czasach podwójna gęstość to minimum, a 1050 standardowo ma rozszeżoną...  :(
CA 2001 i LDW 2000 - mają zbliżone parametry, gęstość podwójna;
TOMS 720 - niewątpliwie jedna z lepszych stacji;
Karin Maxi - podłączana pod cartridge ze złączem Extension, jej zaleta to podłączanie zwykłych napędów PC-towych (nawet 3,5"), a wada - nie jest w 100% kompatybilna z innymi...
Pozdrawiam,
Sikor

Sikor umarł...

6

Odp: Stacja dyskietek - ktora najlepsza?

:D Wybór stacji powinieneś wybrać jedną z tych trzech: Toms Toms i jeszcze raz Toms!
Nie było nigdy lepszych stacji dysków do małego atari!
Mowa tutaj o Tomsie 720 i jego młodszym trochę okrojonym i poprawionym bracie Tomsie 710!! (czasami można spotkać jeszcze Toms 360 to samo co 720tka tylko że z napędem 40 ścieżkowym!).
Jaka ze stacji standardowo oferuje 720 kb (napęd 80 ścieżkowy! -Wzięty żywcem z peceta!!!) i do tego elektronika i sterowanie Tomsów. W jak dla mnie ładnej obudowie!
Co można jeszcze chcieć- wbudowany dos + kilka przydatnych programików.
Dwa tryby szybkiej transmisji Toms Turbo i Ultra Speed + Bufforowanie ścieżek ...
Jak gdzieś znajdziesz Toms-a to go bież i się nie zastanawiaj!!!
Co do allegro to jak sprzedający nie jest ?pewny? osobiście polecam escorow (chyba tak to się pisze!!) i nie zostaniesz przekręcony!!!

Wieloletni użytkownik bezawaryjnego Toms-a 710 i wszelkiej maści rozszerzeń Toms-a w Atari które są w 100% kompatybilne ze wszystkim!!!
Pamiętaj nie ma problemy że coś nie czyta  czy nie działa Toms jest naprawdę super.
Przerzuciłem kilka stacji ( ca 2001 1050 xf 551 i nie chcę mieć z nimi nic wspólnego , no może jeszcze tylko ca 2001 z Tomsem Multi i kopierem do zabezpieczeń Track .....sorrki ale to było dawno ach ta skleroza!).

Tylko jak już pisałem na ulicy Bełdan 2 w Warszawie gdzie mieścili się Tomsi jest fryzjer i przychodnia zdrowia w budowie! Jak ktoś wie gdzie się teraz znajdują proszę o odpowiedź!

AS...
:)  :D  :)

7

Odp: Stacja dyskietek - ktora najlepsza?

...... Co do XF 551; Dlaczego nie kcesz mnieć nic wspólnego z tą stacją? Po drobnej przeróbce jest całkiem niezła; przeróbce; tzn => 5,25 360kB (+2 index, power) / 3,5" 720kB. Poza tym do Tomsa (720, 710) zakładane są NIETYPICZNE fdd (720kB nie 1.2 "chodzące"na 720kB); więc jeśli padnie napęd w Tomsie to dupa; chyba że znasz na to jakiś magiczny sposób. Nie tyczy się to oczywiście T.360,..... lecz jest to 360, czyli troszkie za mało.
Najlepiej niech wypowie się na ten temat NTP, bo to on właśnie przesuwa głowicę w Tomsie palcem, co oczywiście nie zawsze prowadzi do celu.
Jeśli chodzi o możliwości; TOMS jest zdecydowanie najlepszy - to fakt.

Pin./Allegresse.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: Stacja dyskietek - ktora najlepsza?

...... Co do XF 551; Dlaczego nie kcesz mnieć nic wspólnego z tą stacją? Po drobnej przeróbce jest całkiem niezła; przeróbce; tzn => 5,25 360kB (+2 index, power) / 3,5" 720kB. Poza tym do Tomsa (720, 710) zakładane są NIETYPICZNE fdd (720kB nie 1.2 "chodzące"na 720kB); więc jeśli padnie napęd w Tomsie to dupa; chyba że znasz na to jakiś magiczny sposób. Nie tyczy się to oczywiście T.360,..... lecz jest to 360, czyli troszkie za mało.
Najlepiej niech wypowie się na ten temat NTP, bo to on właśnie przesuwa głowicę w Tomsie palcem, co oczywiście nie zawsze prowadzi do celu.
Jeśli chodzi o możliwości; TOMS jest zdecydowanie najlepszy - to fakt.

Pin./Allegresse.



Ja się wychowałem na Tomsie!!!!!

Moja atarka jest mocno sTOMSowana!! Moja pierwsza i zarazem ostatnia stacja to jest Toms 710!!!
Jej wbudowany rom dysk  ma coś jak dla mnie wspaniałego my dos-a 4.5 z Toms navigatorem! (-wiele osób uważa że jest to syf !! ale ja uważam inaczej!!).
Dla mnie leniucha któremu nie chce się wpisywać długich linijek poleceń idealne! Co do napędów nie mam pojęcia skąd je brali Tomsi! (swego czasu miałem w pececie napęd 720 kilo nie trzy i puł tylko pięć i jedna czwarta!!! Także takie napędy są do spotkania na giełdzie!!! A woli wyjaśnienia : napęd tomsa jak  pisałem jest  żywcem wzięty z peceta! ? zasilanie - pecetowe kosteczka taka jaką mają dyski twarde cd romy itd. A sama taśma podpięta do napędu również pecetowa! Taka zwykła od fdd! -Tylko wlutowana w płytkę tomsów! Ach Polacy to potrafią!!! Kiedyś zrobię test i podłączę Toms-a do peceta !! I na pewno napiszę co się stało !!!Mam nadzieję że nie  pójdzie szary dym peceta się odbuduje gorzej z tomsiakiem! )

Ale dalej z napędami 720 kb był jakiś deficyt!!

Wiem tylko jedno że Toms 360 ukazał się dlatego że  urwało im się źródło z 720 kb! Napędem !!! Sami mówili że jest już to koniec!!!
Co do xf-a to jak się człowiek nauczy że przy Tomsie odpalamy komputer i po bardzo krótkiej chwili mamy okno Navigator-a.
Do dnia dzisiejszego pamiętam jak przyszedł do mnie znajomy z xf-ką!
Oj jakie to było dla mnie zaskoczenie podłączyłem stację ( tomsia specjalnie wyłączyłem i nic się nie działo ? nic nie ładował się dos ! dla mnie był to szok!!!). Ale znajomy wyciągnął spokojnie odpowiednią dyskietkę jeszcze raz odpalił system i siedziałem już w dosie! A o transmisji nie wspomnę!!!
Także jak się ktoś wychował na Tomsie to może się rozczarować przy podłączeniu innej stacji!!!
Jednak trudno przejść z wspaniałego produktu na bardzo dobry produkt!!!

Co mogę napisać jeszcze Toms bardzo nie lubi  dyskietek hd 1.2 mb!
Kiedyś sprawiłem sobie paczkę Verbatimów gęstych!
Stacja miała takie problemy że cho cho !!!

Także polecam atarmaniakowi Toms-a jako jedyną właściwą stację!
Jak się do niej przyzwyczaisz nie będziesz umiał ( albo tak jak mi nie będzie ci się chciało zabawiać innymi produktami).

Stacje Toms-a mają jedną wadę nie działa na nich track kopier!
Czyli nie kopiują zabezpieczeń!!
Wiem że chłopaki coś kombinowali z wersją tego kopiera dla 710 i 720 ale nigdy go nie ukończyli ani puścili ( czytaj dali kasę jakiemuś kolesiowi bodajże z our 5 oft?? Czy jakoś tak ale była to tylko ponoć pierwsza i ostatnia cześć sumy za ten programik!!!?????
Co do our 5  to jeśli się mylę to przepraszam ale tak jakoś to słyszałem!!!!!!!!)

Mocno sTOMSowany
AS...
:D  :)

9

Odp: Stacja dyskietek - ktora najlepsza?

Toms to nie wszystko. Jest to kawałek dobrej historii, ale dlaczego jestem za inną stacją dysków? (co nie znaczy, że nie cenię TOMSA) :D
Otóż, kiedyś miały wielkie znaczenie zabezpieczenia, ścieżki parzyste i nieparzyste itp. rzeczy. Obecnie większość programów nie jest już zabezpieczana.
Na przykład FOX (ten od "DRUNK CHESSBOARD" :D  :D  :D ) dopóki nie miał PC-ta, stale używał Karin Maxi (nawet wiem, od kogo ją kupił  :) ) i nadal twierdzi, że to jest najlepsza stacja do Atarynki... Inni uwazają, że LDW2000, jeszcze inni że CA2001, Atari1050, IndusGT (kanadyjska wersja LDW) itp, itd. Dzisiaj nie ma wielkiego znaczenia jaka top jest stacja, aby miała rozszerzenia (gęstość i prędkość).
To by było na tyle...
Sikor

Sikor umarł...

10

Odp: Stacja dyskietek - ktora najlepsza?

Potrafiłby ktoś zrobić mi interfejs KARIN MAXI?? I ile by to kosztowało??

Sorry za mały ofv topik ale czytając post Sikora się mi przypomniało  :)

11

Odp: Stacja dyskietek - ktora najlepsza?

Co do interfejsu - zapytajcie ALEXA/BB, on ma taki jeden... No i Sebana, może go skopiuje. Niestety Geisler już tego nie zrobi :(
Sikor

Sikor umarł...

12

Odp: Stacja dyskietek - ktora najlepsza?

... i jeszcze jedno; kożystanie z XF551 + Sparta X jest całkiem nieszkodliwe dla zdrowia. Dos się po prostu nie ładuje; bo jest zainputowany (... hehe) do kompa; a sparta sama z siebie odpala XF "na szybkiego"; co prawda wolniej od Tomsa, lecz 38000baud to nie jakieś tam 19200 ...
Pinezka;-)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: Stacja dyskietek - ktora najlepsza?

... i jeszcze jedno; kożystanie z XF551 + Sparta X jest całkiem nieszkodliwe dla zdrowia. Dos się po prostu nie ładuje; bo jest zainputowany (... hehe) do kompa; a sparta sama z siebie odpala XF "na szybkiego"; co prawda wolniej od Tomsa, lecz 38000baud to nie jakieś tam 19200 ...
Pinezka;-)

Pinezka weź koniecznie wtyczki SIO te które miał mi wysłać Ptica pocztą a nie doszły bo ja od jutra zaczynam składać interface sieciowy do Atarka !!
i na party zamontowal bym (do sprawdzonego już układu) tylko wtyczki i urządzimy na party konkurs ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim