501

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Adam Klobukowski napisał/a:

...... a drzwi były otwarte. Może byłeś pod niewłaściwą szkołą?

Na stronie www.sillyventure.eu jest podana szkola przy ul. Seredynskiego 2A i przy takiej bylem. No coz, moze tam byla jeszcze inna. Ale plakaty na dzwiach byly.

502

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

To nie wiem? Na klamkach nie było instrukcji obsługi? Mnie się jakoś te drzwi udało pokonać godzinę wcześniej.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

503

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Plakaty były, ale tylko jedne drzwi były otwarte.

Wracając - dzięki za świetne party i dzięki za świetne prace na compo!

kontakt: asie @ pewne sieci IRC / e-mail: kontakt@asie.pl

504

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

asie napisał/a:

Plakaty były, ale tylko jedne drzwi były otwarte.

Wracając - dzięki za świetne party i dzięki za świetne prace na compo!

Klamkowałem w jedne drzwi, moja 2nd połowa w drugie, w sumie mocno, ale nie otworzyliśmy.
Ale i tak jestem zadowolony, chcąc nie chcąc, byłem na paradzie Niepodległości, zwiedziłem muzeum solidarności a na pocieszenie w sklepie z pamiątkami w muzeum kupiłem sobie kubek z logo i napisem Commodore :)

505

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

JLS: z ciekawości - to w końcu nie dostałeś się na party?

Ja gdybym pojechał do innej miejscowości i nie mógł wejść, to był obszedł taką szkołę dookoła z 5 razy, wszedłbym na stronę party, znalazł jakiś namiar do kogoś albo na facebooku bym napisał do znajomych i znalazłbym sposób, żeby się z kimś skontaktować. Ale wiadomo - każdy ma inne podejście. Mam kumpla, który przy najmniejszym problemie potrafi usiąść i powiedzieć "ch..., nie da się, trudno", więc rozumiem sytuację. :)

506

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

XTD napisał/a:

JLS: z ciekawości - to w końcu nie dostałeś się na party?

Ja gdybym pojechał do innej miejscowości i nie mógł wejść, to był obszedł taką szkołę dookoła z 5 razy,.........

Nie dostałem się, to może mało precyzyjnie, nie wszedłem.
Ponieważ realnie nikogo nie znam z forum, więc nie dzwoniłem do nikogo,
i tragedii sobie nie robiłem, że się nie dostałem.
Jeśli byłbym z kimś umówiony, to na 100% bym wszedł.
Natomiast moja 2nd połowa była bardziej zadowolona,
że nie musiała być tam gdzie są komputerki atari,
a więcej czasu była w jej ulubionym mieście Gdańsk.
Tak więc później czas miałem już zorganizowany :)
p.s.
Mnie też bardzo podoba się Gdańsk

507

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

XTD napisał/a:

Ja gdybym pojechał do innej miejscowości i nie mógł wejść, to był obszedł taką szkołę dookoła z 5 razy

my (sila ludzi) dobijalismy sie do jednych, drugich drzwi, szarpalismy tylne dzwi... ale dostalismy sie dopiero po 3 godzinach jak laskawie pani portierka otworzyla dzwi.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

508

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Kiedy już wszystko zaczęło się jakoś układać, rano spotkała mnie strasznie przykra niespodzianka... :( Wczoraj do godz. 18:00 sprzątaliśmy z Yolkiem i VLX'em całą szkołę, wcześniej pomagali nam bardzo intensywnie goście z zagranicy. Zostaliśmy sami na party-place m.in. myjąc podłogę na sali gimnastycznej... ja zostałem do 19:00, ponieważ zostało mi jeszcze trochę rzeczy do zwiezienia. Wszystko przewoziłem do Rodziców mieszających nie opodal. Niestety, nie miałem już siły tachać tego co zostało na II piętro, więc zabrałem część rzeczy, a resztę schowałem do bagażnika, zostawiając karton na tylnym siedzeniu. Rano poszedłem w kierunku samochodu aby udać się do pracy na 07:00 - mimo nadal utrzymującego się zmęczenia (nie mam już ani jednego dnia urlopu). Dochodząc do samochodu zauważyłem stojący na zewnątrz karton oraz moją roboczą kurtkę. Myślałem, że zapomniałem tego schować. Samochód nie reagował na pilota, poszedłem z drugiej strony... Niestety :( Wybita szyba, totalny burdel w samochodzie, wszystko doszczętnie splądrowane, ze schowka wszystko wyrzucone na zewnątrz... Skradziono mi kamerę, powerbanka, a nawet akumulator, który wyrwano razem z klemą (dopiero co zdążyłem go wymienić :( ) Łącznie straty oszacowałem na 1800 zł, mimo iż nie pamiętam co dokładnie zostawiłem w samochodzie. Jestem totalnie dobity :( Przepraszam że nie odpowiadam na wiadomości, ale chce mi się po prostu WYĆ.

http://www.sillyventure.eu/images/f0.jpg
http://www.sillyventure.eu/images/f1.jpg
http://www.sillyventure.eu/images/f2.jpg

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

509

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

o ja pierd !!!! współczuję !

zaraz coś pomożemy!

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

510

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Co za syf. Pomyśleć, że niewiele wcześniej organizowane były Marsze Niepodległości, szły dumne pochody "patriotów", na różnych forach ludzie krzyczą o tym, że do Polski może niedługo przybyć "dzicz" z obcych krajów, a nikt nie pomyśli, że dzicz to już u nas jest - od dawna. Nasza własna, polska dzicz! I patriotyczni złodzieje kradnący patriotycznie rodakom byle co (bez przesady - nawet nie wiedziałem, że jest sens wyrywać akumulator - ciężki, nieporęczny, mało warty tak naprawdę). Sprawdź jeszcze poziom paliwa, czy przypadkiem nie wyssali.

511

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Aż brak słów.
Sądząc po tym iż skradli akumulator, który jest ciężki i relatywnie mało warty to musieli to być bardzo zdesperowani lokalni patrioci spragnieni denaturatu.

Jaguar 64-bit, Skunkboard ... MIST

512

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

thePalec napisał/a:

bardzo zdesperowani lokalni patrioci

Dlaczego lokalni :) samochód w końcu niemiecki ;)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

513

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Tak, Niemcy są znani w świecie z tego, że okradają Polakom samochody. :)

514

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Na pocieszenie (prawdopodobnie wątpliwe) Grey napiszę, że kilka lat temu buchnęli mi cały samochód...

515

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

XTD napisał/a:

Co za syf. Pomyśleć, że niewiele wcześniej organizowane były Marsze Niepodległości, szły dumne pochody "patriotów", na różnych forach ludzie krzyczą o tym, że do Polski może niedługo przybyć "dzicz" z obcych krajów, a nikt nie pomyśli, że dzicz to już u nas jest - od dawna. Nasza własna, polska dzicz! I patriotyczni złodzieje kradnący patriotycznie rodakom byle co (bez przesady - nawet nie wiedziałem, że jest sens wyrywać akumulator - ciężki, nieporęczny, mało warty tak naprawdę). Sprawdź jeszcze poziom paliwa, czy przypadkiem nie wyssali.

nic nie wiadomo o złodzieju, więc nie ma co zakładać że był anarchistą czy patryjotą. szyba wygląda na wybitą kamieniem więc nie można również wykluczyć uczestniczek czarnego protestu.
Mógł to też zrobić pijak, bo każdy pijak to złodziej...

tak na serio, miejsce na politykę jest w dziale bałagan...


Grey, trzymaj się!
Mojemu zespołowi też kiedyś ktoś wybił szybę w busie i ukradł drogi sprzęt, co smutniejsze uczestnik naszego koncertu.

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2016-11-14 18:46:09)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

516

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Nie chodziło mi o to, że zrobił to uczestnik takiego czy innego marszu. Chyba źle odebrałeś moją wypowiedź. Chciałem tylko porównać coraz bardziej rozdmuchaną publicznie dumę z naszego kraju do rzeczywistości widzianej na co dzień.

Przy okazji - jak się Twoja kapela nazywa?

517

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Jeb... skur.... ! Inaczej tego opisać się nie da. Sądząc po tym co kradli, niestety byli to raczej lokalni biznesmeni. Wbrew pozorom akumulator czy garnki, to jest na skupie warte kilkadziesiąt złotych. W dodatku nie podpadających tak jak miedź. Mało? Przelicz to na % i pomyśl jaki można zrobić melanż na dzielnicy. Kamery bym za jakiś czas szukał w okolicznych lombardach.

518

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Miejscowi podpatrzyli, że przepakowujesz do bagażnika pod domem i dlatego. Szkoda.

519

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Cytując z pewnego PRL'owskiego filmu 'trzeba szukać plusów w tym minusie'
Ludzie myślę błyskawicznie się złożą na straty[me included], lokalnych dresmenów policja znajdzie i spuści wpi*.
Quasi-podobną sytuację mieli chłopaki z Ghostown na party w Nieczech gdzie okradli ich z portfeli i samochód do kraju musiał wracać lawetą co tanie nie było, wsio opowiada to demo:
https://www.youtube.com/watch?v=ZD7xFcEedXs

Ostatnio edytowany przez Nitro (2016-11-15 09:13:02)

520

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

XTD napisał/a:

Przy okazji - jak się Twoja kapela nazywa?

fb.com/pyorrhoea

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

521

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Fajnie gracie, posłuchałem kilku kawałków na YT. Solidny kawałek metalu.

522

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

a dziękuję XTD :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

523

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Michał, impreza jak zwykle świetna. Co do incydentu z samochodem - współczuję i rozumiem twoje rozgoryczenie. Takie sytuacje mają miejsce odnoszę wrażenie coraz częściej. Ostatnio porysowali mi bok samochodu dość poważnie i przebili dwie opony. Co prawda koszt jest mniejszy ale fakt bezpodstawnego wandalizmu wysoce deprymujący. Pozdrowienia

524

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Mi kiedyś po jakimś tam przegranym meczu przez polską reprezentację pijany kibol wybił przednią szybę samochodu z żalu. Ogólnie narobił trochę strat na całej dzielnicy.

Mam nadzieję że ten incydent nie przyćmi pozytywnych wspomnień z party!

Ostatnio edytowany przez Edward (2016-11-16 16:01:25)

http://d6team.pl

525

Odp: Silly Venture 2k16 - long live the ATARI generation !

Dziękuję wszystkim za pomoc, jesteśmy z żoną szczerze wzruszeni. Udało się pokryć koszta zarówno związane z samochodem (akumulator + szyba) jak też zebrać odpowiednią kwotę, aby odkupić wszystko to, co zostało skradzione. Wielkie dzięki!

A wszystkim osobom zaangażowanym w całą tą akcję wkrótce podziękuję w jeszcze inny sposób.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)