51

Odp: [K] SIO2PC na USB

Sikor napisał/a:

Czekamy na tanie SIO2PC USB od Ciebie i listę dedykowanego oprogramowania. Pełną wersję i kompletną, działającą.

Zakładając że masz system WinDOS, działającym oprogramowaniem jest AspeQT (forki, jak RespeQT też) oraz APE.
Na Linuksie jest AspeQT oraz mniejsze programy dla linii poleceń, jak sio2bsd od drac030.

Z mojej wiedzy wynika, że programy te gadają sobie po DOWOLNYM porcie szeregowym nie sprawdzając za bardzo, czy jest to Atari czy nie. SIO2PC zgłasza się również dla systemu jako kolejny port szeregowy (COM[1-…] lub /dev/ttyUSB[0-…]). Więc gdybym równie dobrze opracował metodę na podpięcie SIO do odbiornika KF ustawionego na jakąś lokalną częstotliwość w paśmie 30m lub podobnym, a z drugiej strony postawił host w postaci komputera z oprogramowaniem AspeQT oraz konwerter z seriala na fale radiowe, zapewne by to zadziałało. Program nie wymaga żadnej modyfikacji i nawet nie będzie wiedział, że gada z takim dziwactwem, Atari tym bardziej.

Jak dla Sikora jest to niezrozumiałe, to niech zapozna się z modelem OSI. Dotyczy on sieci komputerowych, ale doskonale odzwierciedla to, co tutaj zachodzi.

.: miejsce na twoją reklamę :.

52

Odp: [K] SIO2PC na USB

Jak dla skrzypa nie jest zrozumiałe, że SIO2PC wymaga odpowiednio ustawionego portu dla prawidłowego działania (czyli odpowiedniego sterownika) to niech poczyta sobie specyfikację SIO2PC oraz wskazanych przez niego programów. Jak będzie odpowiedni sterownik do układu to zadziała nawet z grzebieniem, co jest oczywiste. Niestety, niektóre chińskie zamienniki nie spełniają wymagań. Jak skrzyop zamiast skrzypieć zajrzałby na stronę lotharka - zauważyłby, że dla lotharkowego SIO2PC należy ustawić odpowiedni tryb portu (znaczy się - ustawia sterownik, a w programie należy wybrać). Ale skrzyp woli się wymądrzać.

Sikor umarł...

53

Odp: [K] SIO2PC na USB

Rufus.... sorry, za offtop, ale konkurencja to dobre zjawisko.

Prosze zrob lepiej i taniej. chetnie kupie 500 szt , warunek FV

ps. slowo KLUCZ - LEPIEJ

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

54

Odp: [K] SIO2PC na USB

500 szt. na FV - nie ma problemu. Pytanie tylko w jakiej cenie?

55

Odp: [K] SIO2PC na USB

Rufus napisał/a:

Widziałem że tam filozofii nie ma. Koszt budowy mógłby się zamknąć w 20 zł za kompletny kabel na USB.

Sam sobie odpowiedziałeś. A że hurt, to myślę, że po 18 zł będzie git. Ja też z 500 wezmę, o ile będzie wykonane przynajmniej tak samo solidnie jak u Lotharka.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

56

Odp: [K] SIO2PC na USB

Koszt części to 20 zł. Chyba logiczne że nie mogę się zgodzić na 18 zł.

57

Odp: [K] SIO2PC na USB

Rufus napisał/a:

Cena 4 zł z fakturą. Napisz do Lotharka niech Ci sprzeda wtyczki z formy po... policzmy.
Kilogram granulatu to jakieś 10-15 zł (10-15 tyś zł kosztuje tona). Z kilograma wyjdzie powiedzmy 100 wtyczek więc nawet 20 gr na fakturę za wtyczkę to nie będzie zaniżona cena.
Duddie pisał że jedna wtyczka to koszt 15 zł (100x więcej). Już rozumiesz skąd taka rozbieżność? I czemu Chińczycy nie chcą produkować wtyczek po cenie użytego materiału?! Weź ich opier...

Pisałeś o negocjowaniu cen z Chińczykami.
Masz zamówienie na 1000szt..
Negocjuj :P

58

Odp: [K] SIO2PC na USB

Zwykła podpucha i tyle. Ani Lotharek ani nikt inny takich ilości nie kupi.
A 20 zł to koszt samych części więc propozycja niższa niż koszt części (nie koszty produkcji i nawet najmniejszy zysk i podatki) jest bez sensu i nie do przyjęcia.

59

Odp: [K] SIO2PC na USB

Rufus napisał/a:

Kolego piszesz bzdury. Lotharek na imprezach retro sprzedawał to urządzenie po około 60 zł więc robił to z dobroci serca?
Nie wiem o jakim układzie piszesz, bo 15 zł to cena dużo wyższa niż astronomiczna. Wg mojej wiedzy potrzebne są dwa scalaczki. Jeden to MAX232 kosztujący 25 gr a drugi to konwerter USB-RS232TTL kosztujący 1 zł. Do tego dochodzi kilka kondensatorów, styków do wtyczki SIO, no i sama wtyczka za 10 zł. Płytka dwustronna to koszt około 5-10 zł (uzależniony od ilości).
20 zł to koszt części x lekkim zapasem.
Duddie nie próbuj nikomu wmawiać że Lotharek kupuje części w najdroższym sklepie i stąd ma tak wysokie ceny.
Wiem że nikt nie sra do swojego gniazda ale to już przesada.

Rufus napisał/a:

Zwykła podpucha i tyle. Ani Lotharek ani nikt inny takich ilości nie kupi.
A 20 zł to koszt samych części więc propozycja niższa niż koszt części (nie koszty produkcji i nawet najmniejszy zysk i podatki) jest bez sensu i nie do przyjęcia.

To 20zł podałeś wcześniej, że z "lekkim zapasem", więc zarobek już masz. Skoro Duddie i Lotharek deklarują, że wezmą po 500sztuk - to wierz mi, wezmą. Jak się boisz - podpisz z nimi umowę, skoroś taki mocny. Warunek: jakość, jak napisał Duddie i Lotharek.

Sikor umarł...

60

Odp: [K] SIO2PC na USB

+ negocjacje z Chinczykami ...
Zarobiony jak nic będziesz Rufusie !

Ostatnio edytowany przez AS... (2015-10-27 21:22:05)

61

Odp: [K] SIO2PC na USB

K***, widzę że następnego oszołoma mamy na forum ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

62

Odp: [K] SIO2PC na USB

Którego? Ja się doliczyć nie mogę :D

http://i.imgur.com/ZcxolbP.png

Ostatnio edytowany przez skrzyp (2015-10-27 22:21:04)

.: miejsce na twoją reklamę :.

63

Odp: [K] SIO2PC na USB

20 zł + robocizna + zysk + podatek VAT i dochodowy = ?????

Jeśli propozycja będzie sensowna to zacznę produkcję.

64

Odp: [K] SIO2PC na USB

np. 100pln za poświęcony czas i chęć czegoś zrobienia. Ja to doceniam i rozumiem dlaczego ktoś przy takim nakładzie egz. tak właśnie określa cenę i daje możliwość zakupu urządzenia w dosłownie dowolnej chwili.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

65

Odp: [K] SIO2PC na USB

Pisałem wcześniej 40 zł i poniżej nie ma najmniejszego sensu schodzić. To i tak połowa Lotharkowej ceny.

66

Odp: [K] SIO2PC na USB

Pisałeś 20zl ze sporym zapasem.

Rufus napisał/a:

Kolego piszesz bzdury. Lotharek na imprezach retro sprzedawał to urządzenie po około 60 zł więc robił to z dobroci serca?
Nie wiem o jakim układzie piszesz, bo 15 zł to cena dużo wyższa niż astronomiczna. Wg mojej wiedzy potrzebne są dwa scalaczki. Jeden to MAX232 kosztujący 25 gr a drugi to konwerter USB-RS232TTL kosztujący 1 zł. Do tego dochodzi kilka kondensatorów, styków do wtyczki SIO, no i sama wtyczka za 10 zł. Płytka dwustronna to koszt około 5-10 zł (uzależniony od ilości).
20 zł to koszt części x lekkim zapasem.
Duddie nie próbuj nikomu wmawiać że Lotharek kupuje części w najdroższym sklepie i stąd ma tak wysokie ceny.
Wiem że nikt nie sra do swojego gniazda ale to już przesada.

67

Odp: [K] SIO2PC na USB

Polacy - dusigrosze !!!....

u lotharka kupisz profesjonalnie wykonany każdy gadżet do Atari lub innych i wcale nie drogo.
Żałujecie paru złotych, za sprzęt który posłuży wiele lat, nawet dłużej niż Atari:).

Jak ktoś chce taniej niech sobie sam zrobi jak potrzebuje, a nie kombinuje gdzie taniej kupić lub co gorsza o produkcji myśli i to  nie wiadomo w jakiej jakości po to by o parę złotych zrobić konkurencje.

68

Odp: [K] SIO2PC na USB

publicznie deklaruje i ZAMAWIAM 500 szt - kazdy kto mnie zna, wie ze nie zartuje

przedmiot zamowienia :

- sio2pc w transparentnej obudowie wtyczki SIO wysokiej jakosci /wersja USB/ z dodatkowym kablem USB

zgodnie z tym,co kolega rufus deklaruje :

cena brutto - 40 pln
- partia produkcyjna po zaakceptowaniu prototypu - PROSZE KOLEGE O PODANIE TERMINU przedstawienia prototypu,
PUBLICZNIE NA FORUM OCENIMY JAKOSC

- wymagania dot wprowadzenia produktu na rynek:
*montaz bezołowiowy
*deklaracja ROHS - potwierdzenie opłacenia KGO / rejestracji w GIOS  jako podmiot wprowadzający towar na rynek

platnosc na podst. FV z terminem 3 dni na wyrywkowe sprawdzenie co 5 tej sztuki.

reszta zagadnien - prosze o kontakt na maila



edit: bardzo bym prosil o biale PCB - lubie ten kolor

Ostatnio edytowany przez lotharek (2015-10-28 09:08:41)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

69

Odp: [K] SIO2PC na USB

Szach i mat ....

70

Odp: [K] SIO2PC na USB

Ja również dopisuję się do zamówienia na warunkach jak podał Lotharek.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

71

Odp: [K] SIO2PC na USB

Sledze ten watek z popcornem w rece, wreszcie jakas walka klas z kapitalizmem ;)

Lotharek: Wczesniej warunkiem byla tylko FV, a teraz zmiana zasad? (rohsy srochsy, biale pcb) :P

Generalnie to nie wiem po co to ciagniecie, ani wy nie kupicie ani rufus nie zrobi. Kazdy sie tylko brandzluje, w dodatku LotharkoDuddiesy maja przewage rynkowa ;) Slabe przedstawienie.

Ostatnio edytowany przez syscall (2015-10-28 15:20:03)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

72

Odp: [K] SIO2PC na USB

Syscall, kupić - kupilibyśmy. Nie w tym rzecz. Ten wątek ma uświadomić wszelkiego rodzaju narzekaczom i marudziarzom, że nieco inaczej wygląda sprawa jak bawimy się w Adama Słodowego i kupujemy elementy najtaniej jak się da (wtyczkę sobie drukujemy), nie dbamy i jakość scalaka bo np. tryby turbo nam niepotrzebne a sterownik instalujemy sami po pobraniu ze strony producenta owego wynalazku, a inaczej gdy chcemy to zrobić komercyjnie, zapłacić podatki oraz na tym zarobić tyle, żeby dało się opłacić ZUS i jeszcze jakoś z tego się utrzymać. Nic odkrywczego nie napiszę, gdy stwierdzę, że liczba sprzedawanych SIO2PC i innych podobnych wynalazków waha się na poziomie kilku, może kilkunastu sztuk w miesiącu - taki jest na to rynek. Zarobek na poziomie 40 zł brutto na sztuce to w tym przypadku niewiele, bo zysk miesięczny na danym akcesorium może wyniesie 200-400 zł. Jeśli ma się w ofercie, tak jak Lotharek - kilkanaście różnych zabawek, można próbować się z tego utrzymać. Gdyby rynek był na to większy, marża mogłaby wynosić o wiele mniej, bo po pierwsze skala zjawiska jest bardzo istotna dla utrzymania niskiej ceny produktu, a po drugie liczba sprzedanych sztuk x zysk = znacznie większy zarobek, pomimo niższej marży.
To, czego Rufus nie bierze pod uwagę, to ukryte koszty typu: przygotowanie produkcji, przygotowanie klisz do płytek, przygotowanie formy do wtyku i jej wyprodukowanie, opłaty certyfikacyjne, jeśli chcemy być zgodni z RoHS, opłaty za ustawienie maszyn do lutowania, za samo polutowanie, wreszcie wyższe ceny za markowe i dobre jakościowo podzespoły. To wszystko składa się na końcową cenę wyrobu i nie jest to pazerność sprzedającego, jak się niektórym wydaje. Tyle to po prostu musi kosztować.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

73

Odp: [K] SIO2PC na USB

syscall napisał/a:

Sledze ten watek z popcornem w rece...

Bo tani jest i Cie stać gdyż skala zjawiska kinowego zwanego gastroseansem jest duża i opłaca się ten popcorn robić....tak jak chipsy, które kosztują tyle, że przeliczeniowy kilogram ziemniaków wychodzi po kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych zamiast kilka.

74

Odp: [K] SIO2PC na USB

a ja powiem, że jakby Lothar zaczął sprzedawać kumplom (jak to było: furukawa?) po cenach dumpingowych by byłby największym ch... przez duże ch na scenie...

kilka osób już zasłużyło na to miano, że wymienię kolesia o nicku na C... coś ostatnio się nie popisuje, i słusznie... reszta może się sama przedstawić...

P.S.
a cała dyskusja ma na celu spowodowanie, że Rufus się obrazi i przestanie sprzedawać wtyczki SIO - stara europejska propaganda - że też ludzie się jeszcze na to nabierają...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2015-10-28 16:29:15)

75

Odp: [K] SIO2PC na USB

przypomniałem sobie: http://allegro.pl/show_user.php?uid=232931

co innego jak sobie ktoś dorabia do powskiej-pensji, a co innego jak ma się z tego utrzymać...

polecam poczytać lekturę:
http://allegro.pl/kabel-atari-800xl-65x … 72214.html
http://allegro.pl/kabel-hq-scart-atari- … 71305.html
napisałem głupotę a te debile żywcem to skopiowali...

ech ta europa... że ona Wam imponuje... bo mnie nie...