1

Temat: Komodoror 65 na OLX!

Z kategorii "co ja paczę":

http://olx.pl/oferta/unikat-vintage-pro … 1e135ebf91

Cena jak na ten model dość niska, ostatnio słyszałem, że poleciał za 29'000 EUR. Ciekawe czy ktoś ze Szczecina by chciał dokonać oględzin? :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

2

Odp: Komodoror 65 na OLX!

Skrzyp: litości.

To kolejny wałek z olx'a. Sprawa do prokuratury albo przynajmniej do zarządcy olx'a w celu wywalenia tego ogłoszenia.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

3

Odp: Komodoror 65 na OLX!

Ale na logikę - jak sobie wyobrażacie wałek przy tego typu sprzęcie i kasie? Przecież to nie jest tranzakcja na sprzedaż wysyłkową. To zdjęcie co jest wystarczy, jesteś zainteresowany, przychodzisz (przecież nie z gotówką w ręku) i oglądasz. Pasuje, bierzesz i robisz przelew.

Wałek można zrobić przy sprzęcie do 2 -3 k PLN, kiedy w rachubę wchodzi wysyłka, jak to sobie wyobrażasz w tym przypadku?

Poza tym, żeby zgłosić wałek, to wypadałoby się upewnić, zrobił to ktoś?

Ostatnio edytowany przez wieczor (2015-10-23 13:36:25)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: Komodoror 65 na OLX!

Logika nie logika. Taki komputer istnieje, mówią o nim wiki w różnych językach. Jest jedno "ale" - to zdjęcie jest w googlu na różnych stronach w sumie z 10 razy - więc raczej mała szansa, że to właśnie ten egzemplarz, jeśli już.

5

Odp: Komodoror 65 na OLX!

Tu jest niezłe zdjęcie commodorców c65:
http://www.computersammler.de/wp-conten … c65web.jpg

Miał wysłać je do programistów i nie wysłał...

6

Odp: Komodoror 65 na OLX!

Z serii wymienię za mieszkanie...wpis w hipotece i raty kredytu gratis :)

7

Odp: Komodoror 65 na OLX!

@qbahusak: sprawdziłem je i wszystkie są thumbnailami i pochodza z października. Tym niemniej, jeśli ten człowiek nie jest jego właścicielem, to weryfikacja jest dość prosta, bo raczej nie oczekuje operacji typu - przelej mi kasę a ja Ci wyślę. Nawet za darmo bym tego poczcie polskiej nie powierzył :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: Komodoror 65 na OLX!

http://www.ebay.de/itm/141796044241
Sprzedany za EUR 22.827,00
Aukcja zakończona 18.10.2015

Czyli co kupił i sprzedaje za pół ceny?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

9

Odp: Komodoror 65 na OLX!

A, czyli źródło fotki się znalazło. A może nie doszło do sfinalizowania tranzakcji? Sprawa jest w każdym razie ciekawa, bo jeśli to wałek, to ciekaw jestem jak ma być przeprowadzony.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: Komodoror 65 na OLX!

wieczor napisał/a:

[...]jak sobie wyobrażacie wałek przy tego typu sprzęcie i kasie? Przecież to nie jest tranzakcja na sprzedaż wysyłkową. To zdjęcie co jest wystarczy, jesteś zainteresowany, przychodzisz...
[...]raczej nie oczekuje operacji typu - przelej mi kasę a ja Ci wyślę
[...]ciekaw jestem jak ma być przeprowadzony.

Wieczór,
to są raczej pytania do sprzedającego niż do nas. Nie znam logiki ani wyobrażeń różnej maści oszustów.
Dla mnie właśnie to zdjęcie oraz cena są już bardzo podejrzane :> a upewnienie się w podejrzeniach
jest chyba dość łatwe do wykonania, o ile chce się tracić czas na korespondencję.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

11

Odp: Komodoror 65 na OLX!

Może moim błędem jest to, że zakładam u oszustów przynajmniej szczątkową inteligencję... Albo u potencjalnie oszukanych :) Tym nie mniej nie wyobrażam sobie zdalnej transakcji na taką kwotę, niezależnie od jej przedmiotu, bez jego jakiegokolwiek obejrzenia. A bez zdalnej transakcji cała akcja bierze w łeb. To trochę jak z podrabianiem pieniędzy - nigdy się nie podrabia wysokich nominałów, właśnie dlatego, że z nimi ludzie są ostrożniejsi :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2015-10-24 12:00:02)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

12

Odp: Komodoror 65 na OLX!

I ogłoszenie już spadło z rowerka…
Ciekawe, kto kupił :D

.: miejsce na twoją reklamę :.