26

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Soccer Pong, ale dupy nie urywa :P

27

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

ratai napisał/a:

BUBLE BOBLE

Mały odkop :) chłopie cały dzień szukałem dla córki tego BUBBLE BOBBLE, ale na Atari 8-bitowe nie ma.
Widziałem na reddit, że ktoś robi port tej gry, ale jeszcze nie jest gotowa.

28

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Ale jest Bubble Shooter:  https://madteam.atari8.info/index.php?prod=gry

29

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Slawko65xe napisał/a:
ratai napisał/a:

BUBLE BOBLE

Mały odkop :) chłopie cały dzień szukałem dla córki tego BUBBLE BOBBLE, ale na Atari 8-bitowe nie ma.

To prawda. Ale wierz mi to fajna gra. Maluchy ją uwielbiają chłopcy i dziewczynki, może dorosły grać z dzieckiem. Są emocje i kłótnie typu: dlaczego ty zabrałeś mi prezent. Ja z siostrzenicą (dorosłe osoby) dośliśmy kilka razy do potwora, setna plansza.
Każda plansza jest inna o różnym stopniu trudności. Jedna plansza ma błąd programowy, kiedy potworek wpadnie w róg to już się nie da nic zrobić i kończy się grę. Żeby fajnie się bawić to koniecznie trzeba grać w dwie osoby. Polecam.

30

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Teraz córka ma pewnie z 13 lat =D ale wykorzystam odkop, może się przyda komuś z podobnym problemem.

Kickstart - może każdy ściga się na swoim torze ale za to jednocześnie
Herbert I i II -  jak wyżej
The convicts - gra podobna do robbo dla 2 graczy

31

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Skoro jest takie zapotrzebowanie społeczne, przerobiłem przed chwilą wyszukiwarkę w Ekranowni (ekranownia.atari8.info) i dorobiłem wyszukiwanie gier, w których gracze grają równocześnie. Na razie jeszcze nie wszystkie gry mają to oznaczenie w bazie, ale od jakiegoś czasu po kawałku je wyszukuję i oznaczam.

Wyszukiwarka działa teraz tak, że wpisujemy minimalną i maksymalną ilość graczy, czyli szuka >=min i <= max. Jak pole zostanie puste, to nie ma granicy. Jak wpiszemy tę samą wartość w obu polach, to wyszuka dokładnie tyle. Dodatkowo jest checkbox "Simultaneously" (nie mogę zapamiętać tego wyrazu) ;) który oznacza, że interesują nas tylko gry, w których gracze grają równocześnie.

W następnej kolejności zamienię w wyszukiwarce kategorie na tagi, żeby można było wybierać po kilka i wyszukać np. wyścigi z podzielonym ekranem, albo wyścigi z przewijaniem ekranu w poziomie.

32

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Super.
Bruce lee - wszystkie wersje
One on One - nie zaznaczona koszykówka,  atego co jest nie znam ;)
Na pewno dojdzie ZYBEX!

Sikor umarł...

33

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Mówisz, masz. Lecę alfabetycznie, więc ustawiłbym go na końcu. Jeszcze zrobię to wybieranie kilku tagów, żeby można było łączyć szukane rzeczy, bo ludzie często chcą wyszukiwać konkretne rodzaje gier.

Koszykówka "One on One" na razie jakoś mi umknęła. Jak ją chciałem wrzucić, to trafiłem na to, co jest. Jeszcze ją dorwę... ;)

W każdym razie, od teraz można używać Ekranowni jako wyszukiwarki gier na dwa joye, a w międzyczasie będę dalej oznaczał gry.

34

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Taka ciekawostka, bo takiej gry się nie spodziewałem: Killer Chess.

Szachy w czasie rzeczywistym, na dwa joysticki. Obaj gracze przestawiają figury równocześnie. :)

35

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Tak tylko skromnie napiszę, że jest jeszcze Władca...
Chętnie pograł bym we Władcę,  w multi, na najbliższym zlocie.
Stawiam dobrego whiskacza, jak ktoś mnie tam przekopie ;)

36

Odp: Gry dla dwóch graczy jednocześnie.

Świetny Warrior 3000!
http://www.atarimania.com/game-atari-40 … _5722.html

To gra, o której ktoś wspomniał starając się pomóc mi w poszukiwaniu gry sprzed lat:
https://forums.atariage.com/topic/35406 … like-game/