26

Odp: Gry dla czterech graczy jednocześnie.

Zważ na dopisek "dopuszczalne w grach" .... tak, wiem skoro dopuszczalne to niby poprawne .... a to też akceptujesz bo jest dopuszczalne http://tnijurl.com/409c6c5fcaa0/ ? :)

larek napisał/a:

wiosełek/paletek/mopów/myszołapek

kręcirączka ? :) :) :)

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2015-11-20 08:06:40)

27

Odp: Gry dla czterech graczy jednocześnie.

Kiedy w pismie KOMPUTER (oidp) byla inicjatywa wprowadzania i poprawiania zakorzenionych nazw na poprawne polskie. I co z tegto wyszlo?
Miedzymordzie pewnie kazdy pamieta ale czy sie przyjelo.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

28

Odp: Gry dla czterech graczy jednocześnie.

O ile pamiętam, to nazwa "międzymordzie" nie była wówczas promowana, jako propozycja polskiego tłumaczenia słowa "interface". Coś mi się kojarzy, że jedną z propozycji była nazwa "sprzęg". Przyjęło się spolszczone "interfejs". Moim zdaniem "sprzęg" nie był wcale taki zły :)

Odp: Gry dla czterech graczy jednocześnie.

A ja coś kojarzę że 'międzymordzie' było nabijaniem się z tego spolszczania na siłę, zaraz po manipulatorze stoło-kulo-tocznym :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

30

Odp: Gry dla czterech graczy jednocześnie.

I dmumlasku lewym klawiszem myszki na rozwijających się w rolgardinkach (menu rozwijane)w okienkach łindołsowych. :) :) :)

P.S.
Dla niezaznajomionych z nomenklaturą śląską: gardina = firanka

31

Odp: Gry dla czterech graczy jednocześnie.

Międzymordzie podobno zaproponował pan Martin z wydziału ETI PG :) A mlaskanie myszą było stosowane zupełnie poważnie przez pana Rolanda Wacławka w jego publikacjach, z tego co pamiętam.

BartoszP napisał/a:

kręcirączka ? :) :) :)

To mi się akurat kojarzy głównie z czymś takim :)

http://www.chwytyobronne.republika.pl/grafika/noz2.jpg

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

32

Odp: Gry dla czterech graczy jednocześnie.

mlask, dwumlask i wleczenie to Jan B.

33

Odp: Gry dla czterech graczy jednocześnie.

Faktyczne, przepraszam, pomyliłem tych dwóch klasyków literatury komputerowej.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

34

Odp: Gry dla czterech graczy jednocześnie.

BartoszP napisał/a:

Zważ na dopisek "dopuszczalne w grach" .... tak, wiem skoro dopuszczalne to niby poprawne .... a to też akceptujesz bo jest dopuszczalne http://tnijurl.com/409c6c5fcaa0/ ? :)

Oczywiście. Jednak jest to tzw. "twardy wulgaryzm" i powinien być używany sporadycznie w naprawdę wyjątkowych sytuacjach. Zresztą uważam, że choć wulgaryzmy bywają przydatne to należy ogólnie rzecz biorąc ich unikać. A podlinkowane przez Ciebie słowo jest „oficjalnym” polskim wyrazem. Występuje w słowniku PWN.

Adam Klobukowski napisał/a:

A ja coś kojarzę że 'międzymordzie' było nabijaniem się z tego spolszczania na siłę, zaraz po manipulatorze stoło-kulo-tocznym :D

Nie było nabijaniem się, tylko żartobliwym określeniem „interfejsu”, zresztą trafnym. A oficjalną polską nazwą jest sprzęg  (jak zauważył Larek).

Dobrym określeniem na  paddle byłby „krętacz”, ale to słowo już zawłaszczyli politycy...

35

Odp: Gry dla czterech graczy jednocześnie.

Bluki napisał/a:

Jednak jest to tzw. "twardy wulgaryzm" i powinien być używany sporadycznie w naprawdę wyjątkowych sytuacjach.

I to jest oczywiste....też bym tak chciał aczkolwiek w mediach już przestali je "gwiazdkować" albo "pip-pi-pip-pipać". Mozna by powiedzieć...weszło na medialne salony.

36

Odp: Gry dla czterech graczy jednocześnie.

Dobra, ciekawy ten off top, zrobię więc i nieco własny we własnym temacie ;-) . Czy znane są Wam jakieś gry które wymagają więcej niż 48KB RAM? Chodzi o to że na 800ce odpala mi Karateka (dziwne ale startuje z karta z 32Kb RAM), ale już Crystal Castles startuje dopiero z 48Kb. Wczytywałem z dyskietki Montezume, Road Race, The Goonies i też startują. Nie chce odpalić Spy vs Spy 1 i 2. Oczywiście szukam tego co mi na 800'ce nie wystartuje? Niestety wstyd, ale wciąż SIO2SD ani nic podobnego wciąż nie mam i nie mogę posprawdzać nic innego.

Dzięki

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2015-11-22 19:16:42)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

37

Odp: Gry dla czterech graczy jednocześnie.

Zapisz sie do klubu osob, ktore prosza Candle o wypuszczenie kolejnej serii Incognito.
http://spiflash.org/index.php/block/29.html

38

Odp: Gry dla czterech graczy jednocześnie.

ooo, dzięki, to ma sens, żadnego modowania przerabiania wewnątrz tylko na bazie tego co fabryka udostępniła, czyli tak jak lubię ;-) BIG THX

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!