1

Temat: Projekt plytki drukowanej a wykonanie

Hej!

Możecie mnie posądzić że to trochę nie to forum, ale w sumie rzecz dotyczy w końcu apgrejdu do Atarki  ;)

Więc - do mojego 1300XF+ projektuję właśnie płytki drukowane (m.in. na Sparte z zegarem i rozszerzenie pamięci). Stoję właśnie przed problemem - zaprojektowałem już płytkę nazwaną roboczo Sound Board - jest to rozszerzenie zakładane na podstawkę Pokeya, zawierające pokeja stereo, Covoxa, interfejs Aki i wzmacniacz słuchawkowy (czyli wszystko co korzysta z pinów w pokeju).

Płytka ma wymiary 12,3 x 7,1 cm, jest oczywiście jednostronna. Prośba: czy ktoś z Was wykonywał już samemu płytki lub zlecał wykonanie komuś (firmie) pojedyńcze sztuki? Niejaka Cyfronika wykonuje na zamówienie płytki za ok. 15 zł... Może ktoś ma godnego polecenia znajomego, który wykonałby i ewentualnie podpowiedział co poprawić w projekcie?

Z góry dzięki!

2

Odp: Projekt plytki drukowanej a wykonanie

1300XF ?
interfejs AKI ?

co to jest ??

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Projekt plytki drukowanej a wykonanie

Aki to w rozwinięciu bodajże Atari Keyboard Interface - takie cuś co umożliwia podłączenie dowolnej klawiatury od grzyba do Atari (z takimi numerami jak makro do 60 klawiszy podtrzymywane po wyłączeniu).

1300XF+ to zaś mój projekt o którym szumno było przez chwile - informacje chociażby pod www.icpnet.pl/~wierzbak/130xef  :)

4

Odp: Projekt plytki drukowanej a wykonanie

interfejs AKI ?

Aki super sprawa koszt tego to ok. 20 zł ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

5

Odp: Projekt plytki drukowanej a wykonanie

bewu: co ta twoja plytka taka wielka? przeprojektoj na 2500x2000 milsow - te covoxy na drabinkach r2r zrobiles czy co ze takie wielkie wyszlo??
plytka jednostronna to pryszcz

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: Projekt plytki drukowanej a wykonanie

Candle:  :D  plytka jest wielka bo miesci sie na niej oprocz dwoch Pokeyow rowniez podstawka-zlacze (tez 40 pinowe), 4 uklady Covoxa plus dwa przetworniki, uklady sterujace, AKI (tez dwa uklady) i wzmacniacz sluchawkowy (jeden uklad). Do tego dolicz kilka zlaczy (2x audio, do wlacznikow, do klawiatury, do AKI) i garstke rezystorow, kondensatorow etc...

A tak miedzy nami, to plytke i tak bede przeprojektowywal, bo dojdzie tam cos jeszcze  ;)

7

Odp: Projekt plytki drukowanej a wykonanie

bewu: przeprojektoj covoxy... sa lepsze gotowe przetworniki, zredukujesz obszar zajmowany przez dotychczasowe rozwiazanie do 1/4

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: Projekt plytki drukowanej a wykonanie

Jakas podpowiedz? Ja dotychczas projektowalem swojego Covoxa na bazie standartowych ukladow xx574 oraz przetwornikow C/A z rodziny TDA. Jednakze koszt tych ostatnich (nawet ok. 50zl za sztuke) troche mnie odstrasza.

Czy masz na mysli jakis konkretne prostsze rozwiazanie?

9

Odp: Projekt plytki drukowanej a wykonanie

tlc7528

przechodze na tumiwisizm