1

Temat: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

No właśnie kupiłem w internetach kartę SD z wifi do aparatu co by tej karty w "prawo i w lewo" nie przekładać. Jak to zadziała w praktyce się zobaczy... Ta karta wymaga super-duper-apci która będzie (jak to zwykle bywa) robiła nie do końca to co by się chciało, jednak robi w/g opisu konkretną rzecz: Przesyłała _zdjęcia/filmy_ z aparatu. I tyle.

Przy szukaniu takiej karty tak mnie tknęło... Czy są może (ja takich nie znalazłem) tego typu karty pozwalające na *swobodną wymianę (wszelakich) plików (nawet przy pomocy specjalnego oprogramowania)? To by dało spore możliwości wymiany danych z atarkami i np. MISTem. :-)

*Obawiam się, że i tak może z tym być różnie. Kiedyś miałem takiego pendriva z łączem lan który dawał możliwość dostępu do swoich zasobów przez ftp. Niestety w momencie zalogowania do niego "odłączał się" jako pendrive USB. Czyli albo - albo. Albo działał jako pendrive albo jako serwer ftp... Ale w końcu czasy się zmieniają a postęp postępuje :-)

2

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

Cześć,

Z ciekawości kupiłeś eye-fi czy coś innego?

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

3

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

Tak, eye-fi 8GB.

4

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

Karta przyszła i trochę się nią pobawiłem... Oczywiście dostęp tylko przez apkę, z komputera juz nie bo musiałbym kupić tą kartę w wersji pro itd. itp. ...
Ale... Przyjrzałem się na ile mogłem co karta robi.
1. na szas transmisji danych się nie wyłącza - aparat ciągle ją widzi :-)
2. karta uruchamia swój własny punkt dostępowy z DHCP nadając numery IP (10.105.106....) Sama ma IP 10.105.106.1.
3. skanowanie portów karty wykazało otwarty port 21. Niby FTP, ale klienty ftp nie chcą z nią gadać. Co ciekawe w momencie zapisywania zdjęcia przez aparat klienta ftp wywala od razu...
Soł: Myślę, że to taki mini AP wifi z serwerem ftp. To co on będzie robił zależy od tego jak się go oprogramuje. Idę o zakład, że wersje _pro_ tej karty różnią się wyłącznie softem :-)
Soł 2: Zapewne to tylko kwestia czasu jak na rynku pojawią się takie karty z obsługą dowolnych plików z dostępem przez ftp lub przeglądarkę. I to mnie bardzo cieszy :-)
PS. Inna karta tego typu: Toshiba FlashAir SDHC 8GB już zamówiona...

5

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

Może warto by było zesnifować połaczenie ...

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

6

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

Zastanawiałem się nad taką kartą do MISTa.

Jedno mnie zastanawia - czy to cudo może 'udawać' dysk sieciowy?

Np - siedzi w emulatorze, nagle widzę, że brakuje jakiegoś pliku - i zamiast wyłączać, przekładać kartę itp. przez sieć sobie taki plik wrzucam...

Ale chyba tak to ta wersja 'pro' tylko potrafi...


tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

7

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

@thePink: eye-fi nawet w wersji pro nie daje możliwości wymiany plików - zdjęcia/filmy wyłącznie.
Niestety w necie są testy takich kart tylko pod kątem aparatów. Chyba nikt nie próbował tego używać do wymiany plików... Ale: Znalazłem jakąś recenzję karty Toshiba FlashAir SDHC w której jest nadmienione, że da się tam wgrywać różne rodzaje plików. Zamówiłem dzisiaj taką kartę. Jak przyjdzie na pewno przetestuję - może się nada...
Nie tylko MIST - tam aż się prosi o takie rozwiązanie. Chętnie bym użył tego z Lotharkowym hxc w Atari TT chociażby :-)

8

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

Co do tych Eye-Fi, ostatnio czytałem całkiem fajne opracowanie, z którego wynikało, że sercem tego jest wręcz supertyci CPU ARM z Linuksem i własnym serwerem httpd i panelem, oczywiście podatności na to jest co nie miara, więc ja bym takiej karty nawet nie kładł obok mnie :D

.: miejsce na twoją reklamę :.

9

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

@skrzyp:"oczywiście podatności na to jest co nie miara, więc ja bym takiej karty nawet nie kładł obok mnie"
Mógłbyś to rozwinąć? O jakie "podatności" Ci chodzi? :/

10

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

@skrzyp: większość kart SD zawiera jakiś procesor/mikrokontroler ARM ;D

11

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

skrzyp napisał/a:

więc ja bym takiej karty nawet nie kładł obok mnie

No, ja też. Hakiery ukradną mi ATR z Numenem. Eh.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

Jakbyś tam miał pre-release Numena to wtedy byś mógł się bać…
Zresztą, tu nie chodzi o to, czy karta posiada taki czy siaki µC, tylko o to że można się do niego dostać z poziomu wystawianej przezeń sieci bezprzewodowej (do tego dochodzi drugi układ z kontrolerem WiFi). Także nie rozumiem na przykład fotografów, którzy kupują takie urządzenia i potrafią robić nimi jakieś ważne zdjęcia.

.: miejsce na twoją reklamę :.

13

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

@skrzyp: "(...)można się do niego dostać(...)". A Ty umiał byś? Może jak by posnifować i rozpracować komunikację to można by napisać własny soft (przynajmniej od strony klienta).
To jak, spróbujesz?

14

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

skrzyp napisał/a:

Jakbyś tam miał pre-release Numena to wtedy byś mógł się bać…
Zresztą, tu nie chodzi o to, czy karta posiada taki czy siaki µC, tylko o to że można się do niego dostać z poziomu wystawianej przezeń sieci bezprzewodowej (do tego dochodzi drugi układ z kontrolerem WiFi). Także nie rozumiem na przykład fotografów, którzy kupują takie urządzenia i potrafią robić nimi jakieś ważne zdjęcia.

+10 do paranoi.
-10 do zdrowego rozsądku.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

15

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

@marekp: Różnica pomiędzy dostaniem się do root shela na Linuksie wbudowanym w malutką kartę pamięci z WiFi, a przepisaniem na nią nowego softu, jest jak różnica pomiędzy klepnięciem cracka do gry, a napisaniem całej gry… :)

@willy: Nie obwiązuję jeszcze głowy folią aluminiową, także jest spokojnie.

.: miejsce na twoją reklamę :.

16

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

@skrzyp: A co byś potrafił?

17

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

skrzyp napisał/a:

@willy: Nie obwiązuję jeszcze głowy folią aluminiową, także jest spokojnie.

Dlatego tylko 10 :P

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

18

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

Panowie,

Czekam na konstruktywną dyskusję.

@marekp

Czekam z utęsknieniem na test FlashAir :)

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

19

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

Właśnie karta przyszła. Obsługuje się ją przez przeglądarkę. Pliki nagrane na kartę (dowolne) widać w przeglądarce. To na razie tyle, bo spadam na dwa dni. Ale zdążyłem jeszcze znaleźć to:
https://www.flashair-developers.com/en/ … als/lua/1/

:-)

20

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

Zapowiada się ciekawie :)

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

21

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

Cool, nowe możliwości dla SIO2SD / HxC / MIST.

Doczytałem się, że dla FlashAir jest możliwość uploadu (i to dowolnych plików, nie tylko zdjęć) na kartę SD.
Problem może być z urządzeniami, które cachują dane czytane z kart SD (bo nie zobaczą one zmian w systemie plików, np. nowo skopiowanych gier).
Wtedy jedyne wyjście to wysunąć i wsunąć ponownie kartę SD.
Z downloadem, czyli kopiowaniem plików z karty SD na "HOSTa" (czyli smartfon, albo PC) nie powinno być żadnych problemów.

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

22

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

Można w firmwarze urządzenia dodać jakiś refresh, okresowy lub na żądanie. Albo opcję wyłączenia cache'a.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2015-12-09 18:39:12)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

23

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

Hmm,
MIST cachuje (co za twór językowy :) !) dane?

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

24

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

"Przechowywuje w pamięci podręczenj" jak już coś…

Nie, nie robi tego AFAIK, jeśli już to zależy to od rdzenia.

.: miejsce na twoją reklamę :.

25

Odp: Karta SD (CF) z wifi a Atari...

Właśnie przetestowałem kartę (Flashair W-03) w MIST (atari 800 core) i UPLOAD działa rewelacyjnie!!!
Na szczęście oprogramowanie MIST-a nie "przechowywuje w pamięci podręcznej" zawartości katalogów.

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3