51

Odp: Atari 65xe brak obrazu

A mozecie mi powiedziec jaka powinna byc przyblizona ustawiona wartosc na R38? Chyba go podmienie, bo moj ma zakres 280-380kohm a powinien byc do 500. Skanowalem jeszcze kilka razy po RF i wyglada jakby cos wykrywal ale dostroic sie nie moze

52

Odp: Atari 65xe brak obrazu

Ok, ale które parametry ma porównać?

XE maniac! ;)

53

Odp: Atari 65xe brak obrazu

Ustawienie zależy od parametrów GTIA. Nie ma uniwersalnego. Zresztą ten potencjometr służy do ustawienia kolorów. W skrajnym przypadku obraz będzie monochromatyczny, ale będzie.

@3M / InD
Jejku, jejku...
1) Pasmo: 0-20MHz (oscyloskop), 20Hz-20kHz (zabawka) - czyli obejmuje tylko zakres częstotliwości akustycznych. Przypomnij sobie choćby jaką częstotliwością jest taktowane Atari i jakie częstotliwości zawiera widmo sygnału telewizyjnego.
2) Maksymalne napięcie wejściowe - odpowiednio 300V i 2V (zasilanie Atari to 5V), ale nawet bufor przy tak nędznych parametrach nie pomoże.

Widzę nie bardzo orientujesz się w elektronice, więc uwierz na słowo: ten "nieprzyzwoicie tani oscyloskop"  jest również nieprzywoicie kiepski.

Ostatnio edytowany przez Bluki (2015-12-28 19:36:45)

54

Odp: Atari 65xe brak obrazu

witam. Maly update. Mam juz drugie atari. Sprawdzilem wszystkie stare kosci i ROM i wszystko padniete. Wiecej nie moge sprawdzic, bo podstawek nie mam. Po nowym roku zamowie i bede dalej dzialal. Tak z ciekawosci, to co takie spustoszenie moglo zrobic?

55

Odp: Atari 65xe brak obrazu

zasilacz C64

56

Odp: Atari 65xe brak obrazu

Czy w przypadku uszkodzenia DRAM nie opłaca się wymienić pamięci na SRAM? Gdzieś widziałem rozszerzenie, które wymaga wyjecia kosci pamięci z plyty.

57

Odp: Atari 65xe brak obrazu

lemiel napisał/a:

A cd4050 tam nie miesza w problemach? Nie znam się, ale po tym wątku na AAge o ulepszaczu sygnału mi się nasuwa, skoro wszystko inne działa.

MMU jest sprawne, a na cd4050 mam zupelnie inne napiecia niz na sprawnym atari. Podstawki zamowione wiec 4050 bedzie nastepny do sprawdzenia

update: 4050 dziala

Ostatni update
sprawdzilem prawie wszystkie kosci (jedna zostala) i wszystkie byly sprawne. Nie chce mi sie dalej kombinowac. Mam sprawne Atari a zepsute zostawie sobie na czesci.

Dzieki za pomoc. Temat do zamkniecia

Ostatnio edytowany przez bax001 (2016-02-08 20:01:21)