1

Temat: [K] Kabelek SIO do XF 551

Cześć,

1) jeżeli ktoś miałby w niedotkliwej cenie to chętnie kupię
2) jeżeli ktoś mógłby wskazać schemat połączeń takiego kabelka do stacji dyskietek j.w.
to bardzo proszę - skleciłbym ze zbędnego (?!?) magneta XC 12
3) trochę mi szkoda tego magneta... zatem podtrzymuję opcję 1

Dzięki wielkie

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

2

Odp: [K] Kabelek SIO do XF 551

http://lotharek.pl/product.php?pid=155

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

3

Odp: [K] Kabelek SIO do XF 551

Dziękuję bardzo

Ostatnio edytowany przez micza (2015-12-05 16:42:27)

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

4

Odp: [K] Kabelek SIO do XF 551

Dziękuję bardzo,
czy jest możliwe żeby znaleźć w sieci schemat połączeń pinów (2 wtyczki + kabel) dla tego kabelka SIO ? Nie mogę znaleźć.
Czy tam jest jakiś przeplot między pinami czy po prostu są połączone szeregowo ???

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

5

Odp: [K] Kabelek SIO do XF 551

Opis gniazda SIO masz tutaj: http://atariki.krap.pl/index.php/Gniazdo_SIO

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

6

Odp: [K] Kabelek SIO do XF 551

Dzięki VOY, czyli kabelek SIO (po stronie komputera - jak na atariki) i po stronie stacji dyskietek (XF 551) jest szeregowy , jak rozumiem łączę bez przeplotu 1-1 ; 2-2;...13-13.
Tak ? Po stronie stacji jest ten sam schemat ?

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

7

Odp: [K] Kabelek SIO do XF 551

Tak, to takie samo gniazdo.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

8

Odp: [K] Kabelek SIO do XF 551

Na logikę - gdyby był przeplot, to by co drugie urządzenie w magistrali nie działało :D

9

Odp: [K] Kabelek SIO do XF 551

Czy ktoś miał podobne uszkodzenie i może coś doradzić ?
Stacja XF 551 po dołączeniu zasilania lekko "szczęka" (ruch głowicy) natomiast silnik obrotu
dyskietki nie rusza i jest głuchy.
Elektronika stacji jest dobra, ponieważ działa z innym podłączonym dyskiem od PC-eta. Tam kręcą
obydwa silniki.
Przelutowałem gniazda SIO i jest też komunikacja przez drugi port w stacji (SIO2SD) ale silnik
obrotu dyskietki nie rusza.
Na razie nie chce przekładać innego napędu bo go fizycznie nie posiadam, a ten mój od PC-eta
ma złącza z innej strony i kable zasilania i sygnałowy są za krótkie.
Dzięki za wszelką pomoc.

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

10

Odp: [K] Kabelek SIO do XF 551

Rozumiem, że kluczyk zamknięty? Bo tylko wtedy kręci dyskietką. I rozumiem, że dyskietka jest w środku?
btw: dlaczego w dziale "KSZ" a nie w sprzęcie?

micza napisał/a:

Elektronika stacji jest dobra, ponieważ działa z innym podłączonym dyskiem od PC-eta. Tam kręcą
obydwa silniki.

Chyba napędem, nie dyskiem?

Sikor umarł...

11

Odp: [K] Kabelek SIO do XF 551

Przy podlaczeniu PC-etowego napędu (tak przepraszam nazwalem go dyskiem) kreci z i bez kluczyka...No ten popsuty naped nie kreci wogole w tych 2 przypadkach, tutaj raczej nie chodzi o to czy jest dyskietka w srodku, gdyz "zdrowy naped" przy podlaczeniu zasilania przez chwile kreci silnikiem bez dyskietki.
No ale to są szczegóły a dlaczego nie kreci to jest moje pytanie...

Właśnie dostałem od pewnego kolegi wiadomość że to mogłyby być pęknięcia ścieżek przy zasilaniu - w związku  z tym prośba, czy ktoś posiada (bo schemat elektryczny wiem gdzie znaleźć) schemat z odwzorowaniem ścieżek na płytce i elementów osadzonych, no coś co sie dołącza do instrukcji serwisowej. Potrzebne, jeśli ktoś ma to poproszę .

Ostatnio edytowany przez micza (2015-12-11 09:37:32)

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

12

Odp: [K] Kabelek SIO do XF 551

Napisz do Lenore Underwood (Dropcheck z forum Atari Age): underwoodle małpa yahoo kropa com

Niedawno zaprojektowała nowe PCB dla XF551, więc raczej ma komplet informacji o tej stacji.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

13

Odp: [K] Kabelek SIO do XF 551

micza napisał/a:

Właśnie dostałem od pewnego kolegi wiadomość że to mogłyby być pęknięcia ścieżek przy zasilaniu

No, w atari niektóre stacje kręciły silnikiem dopiero przy zamkniętym kluczyku z dyskietką w środku. Co do zasilania - to burzy to, co napisałeś wcześniej - że drugi napęd chodzi według ciebie o.k. Trudno oceniać na odległość - w każdym razie powodzenia.

Sikor umarł...

14

Odp: [K] Kabelek SIO do XF 551

Dzięki serdeczne z a kazda wskazowke, bardzo bym chcial ja uruchomic walcze 3 dzien wiec kazda wskazowka na wage zlota.

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)