Temat: Pamięć w Atari (1MB Simm)

Znalazłem na sieci na stronie pana Jerzego Soboli( http://republika.pl/jsobola/atarisch/ramex.zip ) schemat ideowy rozszerzający pamięć w Atari do 1MB na Simach, ale nie ma tam dokładnej instrukcji jak ją zamontować w komputerku (dla ociemniałych takich jak ja) np. w różnych typach Atari( 130XE,800XL,65XE itd..), czy ktoś się na tym zna i pomożne w napisaniu dokładnej instrukcji (np. poprosić pana Pasia lub pana Jerzego Sobolę :-)) proszę o odzew...

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

to co wyżej !!!!

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

nie wiem Czy Pasiowi będzie się chciało analizować schemacik - bo nie znam nikogo kto akurat w oparciu o to rozwiązanie zrobił to rozszerzenie,
proponuję Ci raczej pogadać z Pasiem aby on podesłał Ci swoje rozwiązanie które jest dopracowane do granic możliwości za sprawą Vasca i Jurgiego którzy dość ostro Pasia męczyli ;))

Nie wiem tylko czy Pasiu Ci je udostępni no ale zapytać zawsze możesz...
jak coś to ja się piszę na nie także ;))

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

Mogę Ci wysłać swoje. U mnie działa. :D

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

5

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

Mogę Ci wysłać swoje. U mnie działa. :D

NO TO ŚLIJ CZEKAM ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

To mnie też prześlij :-)  Z góry dzięki

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

Wyslalem. Schemat jest najprostszy z możliwych, ale przeznaczony do 130XE. W innych komputerkach trzeba wstawic (lub czyms zastapic) scalak CO25953.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

8

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

czyli jak mniemam układ odpowiedzialny za obsługe dodatkowego ramu
- czyli krótko mówiąc szukamy innego rozwiązania bo układ jest
cholernie drogi .... (no chyba że ktoś trafi płytę 130XE ;) )

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

Jak Wam nie pasuje, to niedługo uzupełnię.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

10

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

Wyslalem. Schemat jest najprostszy z możliwych, ale przeznaczony do 130XE. W innych komputerkach trzeba wstawic (lub czyms zastapic) scalak CO25953.

czy ten scalak to Freddie? no i czym go zastapic w 800xl?

mi tez przeslij ten schemat :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

11

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

Także proszę o schemacik  :D

12

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

Jak byś mógł to zrób i prześlij schemat dla 65 XE bo żal mi dłubać w 130XE

"wszystko się kiedyś kończy......."

13

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

Schemat rozszerzenia pamięci zamieszczony na stronie Jer'a (Soboli) jest dobry. Ma swoje wady (rozbudowany sposób odœwieżania pamięci), ale i tak powinien chodzić, przynajmniej w Atarkach z Freddim (czyli cała seria XE i ostatnie egzemplarze XL). W modelach XL, gdzie zastosowano stare rozwiazanie sterowania pamięciami dynamicznymi, może być mały problem (ale naprawdę mały). Dokładnie wczoraj jednak, na proœbę Pinokia, udało mi się podłšczyć SIMMa do 800XL - chodzi bezproblemowo!
Będę na party w Pyrlandii (u Vasca), więc jeœli ktoœ będzie chciał dowiedzieć się jak rozszerzki robię, to będzie okazja (czekajš mnie cztery kompy do rozszerzenia). Oczywiœcie będę udostępniał dla chętnych schemat...

14

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

jak rozpoznać ile dany sim ma kilobajtów (256,512,1MB) nie mając starej płyty głównej (blaszaka) co ma być na nich napisane...

"wszystko się kiedyś kończy......."

15

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

Pasiu kolego miły - zabierz troche dokumentacji ze sobą bo ja na pewno będę chciał trochę jej od Ciebie zabrać ;)) Jeżeli masz to w jakieś formie elektronicznej na grzyba (protell itp..) to możesz zabrać ze sobą tylko dyskietkę ja sobie to skopiuje przy pomocy Vaskowego pieca ;))
tak na prędce dodam że interesuje mnie rozszerzenie Ramu i na pewno TTP (tylko o ile dobrze pamietam ty masz to z czymś jeszcze połączone (Rom Symulator chyba)) ale i tak to łykne o ile oczywiście mi to udostępnisz hehe ...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

czy przywiózł może ktoś z party schematy rozszerzenia pamięci simm z opisem  ????? jak tak to proszę o przesłanie na maila :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

Podeslijcie mi na maila irekp@cuprum.com.pl ten schemat rozszerzenia 1mb do 130 xe. Sprobuje se rozszerzyc swoja

18

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

na stronie satantronic pojawil sie opis instalacji 1MB simm 
http://www.napri.sk/web/satantronic/x1MBRAM.htm

"wszystko się kiedyś kończy......."

19

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

Ja się właśnie uporałem z 1MB na simmie wg jer'a i działa :)

20

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

No, cacy, cacy :D  :D
Projektów na dodatkowy RAM to jest już naprawdę dużo! Gratulacje :)

Ale żeby tak zebrać je wszystkie w jednym miejscu, podzielić tematycznie na te pewne i na te mniej ....

Aż bym tak nieśmiało zaproponował oddzielny dział na AtariArea?? z różnymi dopałkami, co Dely?
W końcu co jak co, ale Atari Area jest chyba najczęściej odwiedzanym polskim serwisem o Atari. A już na pewno najczęściej uaktualnianym :D

21

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

To ja Ci porad sercowych udzielam a Ty jestes za konkurencja? :rolleyes:

22

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

To ja Ci porad sercowych udzielam a Ty jestes za konkurencja? :rolleyes:

:D

23

Odp: Pamięć w Atari (1MB Simm)

Vasco!!!
Ja to wszystko doceniam :D
Ale w interesach nie ma sentymentów :D  :D