1

Temat: U1MB - upgrade z SIDE2

No właśnie - czy mogę upgrade'ować U1MB z SIDE2? Nic nie uwalę? W README nic na ten temat nie znalazłem. Nie mam SIO2SD a jakoś przydałoby się zaktualizować firmware.

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

2

Odp: U1MB - upgrade z SIDE2

a masz na karcie w Side partycje na FAT16?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: U1MB - upgrade z SIDE2

Pin napisał/a:

a masz na karcie w Side partycje na FAT16?

Mam i używam do wymiany danych (FATFS).

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

4

Odp: U1MB - upgrade z SIDE2

o - no to sprawa jest bardzo prosta. Zgraj z poziomu PC cały update na partycje FAT16 a pod SDX zrzuć to z fata na partycje w formacie Sparty. Zrób reboot by sterownika do fata nie mieć na głowie i zrób update.

Do Side powinien niebawem pojawić się nowy loader FJC (wygląda podobnie jak nowe menu do U1MB tegoż autora), a co do U1MB, to Uflash i hej! ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: U1MB - upgrade z SIDE2

https://www.youtube.com/watch?v=ZHFH1BCoW6I

Pinek, Ty już masz U1MB że taki ekspert teraz jesteś? :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

6

Odp: U1MB - upgrade z SIDE2

Pin napisał/a:

o - no to sprawa jest bardzo prosta. Zgraj z poziomu PC cały update na partycje FAT16 a pod SDX zrzuć to z fata na partycje w formacie Sparty. Zrób reboot by sterownika do fata nie mieć na głowie i zrób update.

Do Side powinien niebawem pojawić się nowy loader FJC (wygląda podobnie jak nowe menu do U1MB tegoż autora), a co do U1MB, to Uflash i hej! ;)

OK, gotowe chociaż nie powiem, ciśnienie mi się trochę podniosło jak flaszowałem obrazem AIO za jednym zamachem. Wczytał plik dobrze, przy "Erasing" pasek postępu się rozjechał z okienkiem a potem wszystko zawisło. Poczekałem z 10 minut, zrobiłem reset i na szczęście pojawiło się nowe menu.

Moja radość była przedwczesna. Niestety nie startuje SDX z Ultimate'a czyli SDX On, wajcha na SIDE2 w górę (jak zawsze), ustawienia w U1MB różne (PBI włączone, Hard Disk włączony, wybrana partycja z której ma bootować)  i... czarny ekran (po boot screenie dioda na SIDE2 raz krótko mignie i tyle). SDX z SIDE2 (SDX Off w Ultimate i wajcha w dół na SIDE2) uruchamia się bez problemów.
Informacyjnie - na karcie pierwsza partycja to FAT32 (Loader), druga FAT16 (do wymiany przez FATFS.SYS) i trzecia na APT.

Ale... założę nowy wątek bo wszyscy już przeczytali, że zadziałało i będę czekał dwa tygodnie na odpowiedź a temat w sumie nowy. ;)

Ostatnio edytowany przez Jenot (2016-02-23 13:07:19)

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,