1

Temat: [S] Drukarka igłowa Panasonic KX-P1150

Cześć,

Mam u siebie w domu drukarkę Panasonic KX-P1150, dostałem z magazynu pewnej firmy, gdzie miała być jako rezerwowa. Z tego co wiem włączyli ją tam tylko parę razy, potem leżała w magazynie i nie była używana. Ja wytrzaskałem na niej może z 50 stron gdy robiłem do niej sterownik na układzie serii TM4C. Sprzedaję, ponieważ mieszkam w bloku i pomimo wielu prób i kombinacji drukarka jest dość głośna, więc gdybym jej używał ciągle sąsiedzi nie byliby zadowoleni, o domownikach nie mówiąc. No i problem jest z miejscem.

Drukarka powinna współpracować z małym Atari przez dowolny interfejs LPT (na życzenie mogę ją przetestować, jeśli ktoś w Krakowie ma taki interfejs), obsługuje standardowy protokół IBM jak i EPSON, wbudowana pamięć pozwala na wgranie 64 dodatkowych znaków (można też za każdym razem nadpisać w RAMie całą czcionkę o ile dobrze pamiętam). Pozwala na drukowanie na papierze ciągłym oraz standardowych arkuszach A4 czy nawet kopertach. Do tych dwóch ostatnich dysponuję specjalną przystawką.

Drukarka zawiera niemalże nowy kartridż z tuszem (karty do niej są dość tanie zresztą), głowica jest w bardzo dobrym stanie z racji bardzo niewielkiego zużycia, druk jest wyraźny nawet w trybie draft. W zestawie także dwa kable LPT i ryza papieru, którą kupiłem w celach testowych.

Zdjęcia dam jakoś po południu lub wieczorem, chyba że ktoś będzie zainteresowany to mogę dać wcześniej

Cena to orientacyjnie 200zł, patrząc po portalach aukcyjnych/ogłoszeniowych. Choć przyznam, że cena nowych egzemplarzy skosiła nawet i mnie…

Jak dla moderatora jest to zbyt mało związane z Atari, to niech przeniesie.sobie gdzie mu się podoba.

.: miejsce na twoją reklamę :.

2

Odp: [S] Drukarka igłowa Panasonic KX-P1150

240x216dpi - jak na igłówkę niezły wynik (choć mój Epson LQ ma/miał 300dpi). Dobrze powinna współpracować z Pantherem - a igłówki istotnie coraz większe ceny mają.

skrzyp napisał/a:

Drukarka zawiera niemalże nowy kartridż z tuszem

Skrzyp, proszę... Kasetkę z taśmą, to nie jest atramentówka...
Btw - sprawne ręce śmiało tusz uzupełnią - o ile taśma nie będzie zjechana. Ale nie wiem, czy się opłaca za te 10zł +/-

Sikor umarł...

3

Odp: [S] Drukarka igłowa Panasonic KX-P1150

Te EPSONy zwykle mają po 24 igły, to już wyższa szkoła jazdy.
Na tej jest trochę mniej, ale udało mi się z powodzeniem wysłać grafikę w ESC/p na całą stronę i wydrukowała się. Choć problem miałem we własnym sterowniku z buforowaniem i drukowałem tylko do połowy, więc po prostu pociąłem sobie plik .escp na dwie części i wysyłałem pomiędzy reset bufora.

.: miejsce na twoją reklamę :.