1

Temat: Jak najprościej wykonać rozszerzenie pamięci w 800XL?

Witam!

Pytanie wyda się może niektórym śmieszne, i tak, oczywiście, google moim przyjacielem i tak dalej, ale... tyle się już z tym przyjacielem naszukałem i nadal nie wiem - mnogość rozwiązań jest powalająca, a różnice między nimi dla mnie niezrozumiałe.

Zatem, jak możliwie prosto wykonać rozszerzenie pamięci w 800XL - wystarczy mi do 128kb, tak żeby była zgodność ze 130xe, albo 256kb jeśli poziom trudności jest podobny?

Lutownicę jak i odsysacz posiadam;)

Pozdrawiam!

2

Odp: Jak najprościej wykonać rozszerzenie pamięci w 800XL?

Warto jednak zainwestować w Ultimate 1MB u Lotharka. Prosty montaż, wygodne menu, możliwość pracy w kilku trybach (standardowe 64 kB, 320 kB w trybie RAMBO, 576 kB w trybie Compy Shop i pełne 1 MB). Do tego możliwość zaprogramowania zewnętrznym narzędziem 4 dowolnie wybranych systemów (jeśli nie pasuje nam wbudowany zestaw), 4 języków programowania lub gier (każdy po 8 kB). Z ROM-em od FlashJazzCata Ultimate wymiata. :) Na nim uruchomisz praktycznie każdą produkcję.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

3

Odp: Jak najprościej wykonać rozszerzenie pamięci w 800XL?

Jeśli koniecznie samodzielnie, to rozważyłbym 256k, bo jest stosunkowo mało skomplikowane (w wersji bez osobnego dostępu do banków dla Antica) -wymiana 8 układów ram 4164 na 41256 plus dołożenie dwóch układów ttl.

http://www.atarimax.com/freenet/freenet … le.php?104

Zamiast schematu jest lista połączeń, jakie trzeba wykonać pomiędzy układami i sygnałami na płycie.

Ostatnio edytowany przez laborant (2016-04-25 19:07:46)