Temat: Tester dodatkowej pamięci.

Jaki program do testowania dodatkowej pamięci byście polecili? Bo potrzebuję czegoś, co spełniło by następujące wymagania:

1) Rozszerzenia oparte na przełączaniu banków przez $D301 z "okienkiem" od $4000 do $7fff
2) Sprawdzanie wszystkich kombinacji bitów: 1,2,3,4,5,6,7 (zgodność z compy, rambo i wszelkimi kombinacjami)
3) Możliwość odpalenia bez DOS-u (na gołym Atari ze SIO2SD z Toms Initem)
4) Mile widziana możliwość wyświetlenia kombinacji banków w postaci hexów i dwójkowo

Z góry dzięki na pomoc ;)

2

Odp: Tester dodatkowej pamięci.

Tutaj znajdziesz programy od XI, McMastera i Jaku-Ba. :)

EDIT: poprawka linku.

Ostatnio edytowany przez voy (2016-05-02 19:43:46)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

3

Odp: Tester dodatkowej pamięci.

Program Jaku-B'a jest niezły lecz uwaga - nie działa, jeśli podmienione są w OSie fonty, być może chodzi o sume kontrolną - ale dlaczego, nie wiem ;)

EDIT:

W sumie, to zaraz zaproponuję Draco upgrade SysInfo, bo ten program fakt faktem wykrywa względnie dowolne rozszerzenie, nie podaje jednak numerów banków.

Ostatnio edytowany przez Pin (2016-05-01 20:07:43)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Tester dodatkowej pamięci.

Dzięki panowie, ale jakich nazw mam szukać? :) voy: na których dyskach mogę je znaleźć? :)

5

Odp: Tester dodatkowej pamięci.

m.in. z wyświetlaniem wykrytych banków, możesz też dopisać coś od siebie :)

Post's attachments

detect.zip 3.68 kb, liczba pobrań: 5 (od 2016-05-02) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

6

Odp: Tester dodatkowej pamięci.

Proponuję xramtest by satantronic. Wyświetla numery banków i pozwala na ich przetestowanie. Działał mi z każdym rozszerzeniem prawidłowo, odpala bez dosu. Występuje też pod nazwą "extended ram test 0.19.0"

edit: znalazłem u siebie, dołączam.

Ostatnio edytowany przez laborant (2016-05-02 18:10:36)

Post's attachments

XRAM_Test019.xex 2.28 kb, liczba pobrań: 5 (od 2016-05-02) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

7

Odp: Tester dodatkowej pamięci.

Oj, sorki, Mac, wkleiłem nie tego linka. Poprawiłem wyżej. Od Jaku-Ba to MEM-TEST, od XI jest eXtended RAM test, a od McM XMS TESTer.

@laborant: jest też nieco nowsza wersja 0.21.0: http://atarionline.pl/utils/E.%20Diagno … 28k%5D.xex

Ostatnio edytowany przez voy (2016-05-02 19:47:37)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

8

Odp: Tester dodatkowej pamięci.

Dzięki panowie :)