1

Temat: F030 - NVRAM problem?

No i nie ma tak słodko... po pierwszych sukcesach i radościach, zaczęło się wrzucanie softu i już szybko wyszedł
na jaw pierwszy ZONK :/

Prawdopodobnie coś z NVRAMem. Objawy są dziwne:

Niby ustawienia nvramu pamięta, typu: ustawienia wyświetlania, język klawki czy systemu, format daty, itd..
Mogę je sobie resetować, zmieniać, ustawiać i jest wszystko ok... ustawienia są zapamiętywane...
ale ... za cholerę komp nie pamięta samej daty i czasu . Nie tylko po wyłączeniu kompa, ale już po
zwykłym lekkim resecie z klawki :> W nvram ma wbita datę: 15/31/2107 i godz. 31:63:62 .. mogę ją zmienić,
ale po resecie wraca.

Jak wyłączę wszystko ładowane przy starcie i uruchamia się tylko czysty Control Panel bez ani jednego
CPX;a to w CP wyświetla jeszcze inną datę, nie z NVRAMu ale chyba datę zrobienia ControlPanelu(?) tj.08/03/93

Poprzedni właściciel twierdził, że wymieniał NVRAM, chociaż zaczął się zastanawiać czy w tym egzemplarzu
rzeczywiście wymienił ;) ale czy padnięta bateria by się tak zachowywała żeby jedne ustawienia trzymać
a inne nie? Ktoś widział takie objawy? Co to może być?

Załączniki:
1nvram.jpg - tak mi wyświetla datę/godz. CP
2nvram.jpg - taką datę/godz. wyświetla mi Clock.cpx
3nvram.jpg - tak ustawiam nową aktualną datę/godz.
4nvram.jpg - tak wyświetla CP ustawioną datę, po resecie jest znów jak w 1nvram.jpg
5nvramCP.jpg - tak wyświetla datę/godz. goły CP
Nvram-settings.jpg - te ustawienia mogę dowolnie zmieniać i są zapamiętywane!

Post's attachments

1nvram.jpg 79.55 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

2nvram.jpg 58.92 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

3nvram.jpg 60.94 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

4nvram.jpg 76.89 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

5nvramCP.jpg 70.26 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Nvram-settings.jpg 85.58 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.