Temat: Złącze kątowe dla cartridgy dla 65XE - czy jest coś takiego?

Mam na biurku bardzo mało miejsca. Na tyle mało, że jak położę na nim 65XE z podłączonym Side2 czy dowolnym innym cartem, to jest kłopot, bo cart wystaje dość mocno z tyłu obudowy i po zestaw się nie mieści. Na większe biurko nie ma szansy, bo i mieszkanie małe. Ale tak sobie pomyślałem, że rozwiązaniem byłaby taka dodatkowa "przedłużka" składająca się w zasadzie z krótkiej płytki z dolutowanym złączem cartów, która by można było włożyć w gniazdo, a w nią cart, który już by stał pionowo i zaraz za komputerem. Na takiej zasadzie są budowane np. niektóre interfejsy do joystickóow do ZX Spectrum.
Czy ktoś coś takiego widział? Może można kupić bez kombinowania? Wiem, że zrobić to niewielki problem - wystarczyłaby dwustronna płytka ze ścieżkami i gniazdem, ale ja się na trawieniu płytek nie znam (rysunek techniczny takiego czegoś bym był w stanie spreparować).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

Odp: Złącze kątowe dla cartridgy dla 65XE - czy jest coś takiego?

Prostsza może być wymiana 65XE na 800XL.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2016-07-23 17:42:57)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Złącze kątowe dla cartridgy dla 65XE - czy jest coś takiego?

800XL też mam. Ale "czyste". A w 65XE mam już Ultimate 1MB i będę dodatkowo montował Rapidusa (leży na półce i czeka na natchnienie).

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Złącze kątowe dla cartridgy dla 65XE - czy jest coś takiego?

zapytaj Strykera z tego forum. Coś takiego robił do swojej wersji Karin Maxi.
btw: http://atari.neostrada.pl/expander/expander.html
Przelotki o ile pamiętam robi się jakby co z 8-bitowej ISY...

Ostatnio edytowany przez Sikor (2016-07-23 16:21:17)

Sikor umarł...

5

Odp: Złącze kątowe dla cartridgy dla 65XE - czy jest coś takiego?

Dzięki. Chodzi mi o coś w tym stylu, ale wyłącznie na 1 cart. Czyli o wieeeele prostsze. W najgorszym wypadku spróbuję komuś zlecić wykonanie.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Złącze kątowe dla cartridgy dla 65XE - czy jest coś takiego?

Pisz do strykera. Możesz się też zapytać jer-a - jest z Warszawy (Nowy Dwór, ale to rzut beretem).

Sikor umarł...

7

Odp: Złącze kątowe dla cartridgy dla 65XE - czy jest coś takiego?

Łatwo można samemu zrobić. Mi się udało :)

Szczegóły u sąsiadów: http://atarionline.pl/forum/comments.ph … amp;page=1

8

Odp: Złącze kątowe dla cartridgy dla 65XE - czy jest coś takiego?

Dzięki za namiar. Zamówiłem płytkę drukowaną. Złącze ISA będzie trzeba wyszabrować z jakiejś starej płyty głównej.

[Edit]
No i się udało. Stworzyłem takie coś jak na załączonych zdjęciach. W sumie okazało się być prostą robotą. Najżmudniejsze było wylutowanie złącza ISA ze starej płyty głównej. Przydałaby się jeszcze jeszcze jakaś obudowa, ale to już poza moimi możliwościami technicznymi. Ale to nieistotne. Ważne, że działa.

Ostatnio edytowany przez pernoid (2016-07-29 16:39:02)

Post's attachments

przejsciowka1.jpg 62.16 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

przejsciowka2.jpg 57.15 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

przejsciowka3.jpg 70.99 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

przejsciowka4.jpg 52.45 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.