1

Temat: [K] Pasek do magnetofonu 1010.

Witam, kupię pasek do 1010 może być cały zestaw naprawczy tzw. kit. Może ktos ma na zbyciu albo wie gdzie kupić taki co na 100% będzie pasował to proszę o info. Może ktoś trafił u siebie w lokalnym elektronicznym i mógłby mi pomóc to również proszę o info. Magnetofon pomarańczowy japończyk. Dziękuję i pozdrawiam.

QUICK SHOT II TURBO z uszkodzonym TURBO :)

2

Odp: [K] Pasek do magnetofonu 1010.

mpolak napisał/a:

Witam, kupię pasek do 1010 może być cały zestaw naprawczy tzw. kit. Może ktos ma na zbyciu albo wie gdzie kupić taki co na 100% będzie pasował to proszę o info. Może ktoś trafił u siebie w lokalnym elektronicznym i mógłby mi pomóc to również proszę o info. Magnetofon pomarańczowy japończyk. Dziękuję i pozdrawiam.

Czesc, widze ze jestes z Leszna, dlatego probuje Ci pomoc (taki wariant ostateczny). Zajrzyj do Poznania (przy czym wymierz a najlepiej wez pasek uszkodzony ze soba). Na skrzyzowaniu, ktore zaznaczylem na dolaczonej mapce (blisko dworca PKP) jest najwieksza w Poznaniu (i najlepiej zaopatrzona) siec sklepow elektronicznych. Jest tam obok sklepu GEMBARY taki maly sklepik z Transformatorami (po schodkach w dol), jakos sie nazywa TRAFO , znajdziesz bez problemu (pytaj w sklepach - jest ich z 5 - tam wszyscy sie znaja - kto ma paski do magnetofonow), w tym sklepie z Trafami , starsza Pani sprzedaje czesci do PRL-owskich sprzetow, m.in. paski do magnetofonow - ma duzy wybor, poprosi Cie na pewno o rozmiar lub pokaz Jej stary pasek. Ona dobierze.
Tam ogolnie jest mnostwo czesci, jest sklep np. tylko z wtyczkami i gniazdami (tutaj na forum ogolnie jest ciezko z wtyczkami do ataryny i widze ze niektorzy sprzedaja je za zawyzona cene) a w tym sklepie leza wtyczki (np. kupilem ostatnio wtyczke monitorowa do Atari ST) nowe za kilka zlotych.
Ogolnie podejrzewam ze jest to najwieksze skupisko elektroniczne (czynne przez caly tydzien, gorzej zdaje sie w poniedzialki) na skale Wlkp.
WARTE odwiedzenia dla elektronika pod kazdym wzgledem.

Powodzenia ...

Post's attachments

elektronicy.png 310.03 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

3

Odp: [K] Pasek do magnetofonu 1010.

Dziękuję za informację, prawdopodobnie będę w czwartek w Poznaniu to sprawdzę to źródło. Ale jeśli ktoś, coś w międzyczasie to nadal bardzo chętnie. Pozdrawiam.

QUICK SHOT II TURBO z uszkodzonym TURBO :)

4

Odp: [K] Pasek do magnetofonu 1010.

I jak , udało Ci się z tym paskiem ?

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

Odp: [K] Pasek do magnetofonu 1010.

Daj mu szansę. Sklep jeszcze zamknięty ;p

6

Odp: [K] Pasek do magnetofonu 1010.

Witam, nie udało mi się dotrzeć do Poznania w dniu dzisiejszym ale zainteresowanym powiem co w sprawie. Pasek zdjąłem i wygotowałem tak jak niektórzy doradzają. Zaczął ciągnąć, wczytał nawet grę ale pisk na początku gry jodłuje nadal tzn. faluje, zmienia się sinusoidalnie. Pasek jest moim zdaniem nadal trochę za luźny - ktoś go chyba już wymieniał i założył nie taki jak powinien być (dlatego kupno dedykowanego fixkita rozwiązało by problem). Zmierzyłem długość paska - 256 mm co daje 81,5 mm średnicy, przekrój suwmiarką wychodzi 1,2x1,2 mm i kupiłem tu http://paski-audio.impelshop.com/ kilka pasków z zakresu średnicy 74 - 84 mm. Jak dojdą to dobiorę sobie taką długość żeby było git (jeśli się gdzieś nie pomyliłem). Najważniejsze że wczytał grę - elektronicznie jest ok. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

QUICK SHOT II TURBO z uszkodzonym TURBO :)

7

Odp: [K] Pasek do magnetofonu 1010.

Kiedy dostaniesz przesyłkę, daj proszę znać który z zakupionych najlepiej pasuje. Z góry dzięki!

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

8

Odp: [K] Pasek do magnetofonu 1010.

Witam,
pasek wymieniłem, najlepiej załatwił sprawę wymiar 79x1,2x1,2 mm (cena 1 PLN). Pisk na początku gry jednostajny bez falowania, wszystko się ładnie wczytuje. Stary pasek w dotyku był jak linoleum a tutaj nowa guma elegancko przylega do rolek. Wymiana bardzo prosta. Pozdrawiam.

QUICK SHOT II TURBO z uszkodzonym TURBO :)