Temat: Ciekawa klawiatura od MEga ST / STE / TT. ??

Witam szanownych Panów kolegów forumowiczów.

I znowu coś wygrzebałem ze swoich skarbów.

Ciekawa klawiatura chyba do Mega ST, STE i TT.
Klawiatura jest ciekawa, gdyż całkiem inna niż te które są ogólnie znane jako zewnętrzne klawiatury do Megi. ST I STE.
Po zdjęciu obudowy, która jak widać jest jednolitym odlewem z plastiku czy jakiegoś tworzywa, w środku znajduje się normalna klawiatura od 1040 STF/STFM itp.
Gniazda myszki i dżojstika od spodu.  Wszystko jest ułożone na solidnej, przyzwoicie wygiętej blasze, Jakby jakaś konkretna firma takie klawiatury robiła, ale nie ma żadnej informacji kto i co. 
Ale najciekawsze jest to że w środku jest jakaś dodatkowa elektronika. 
Z tyłu na zewnątrz oprócz gniazda DIN5 do kabla sygnałowego od klawiatury,  jest jeszcze  gniazdo mały jack i jakiś precyzyjny potencjometr i przełącznik.
Kabla Din5 <>RJ  nie mam i na razie nie podłączałem tej klawiatury. Ale sam kabel to nie problem.
Mogę oczywiście odpiąć tą elektronikę i pod piny od klawiatury podpiąć bezpośrednio  sygnał z komputera i będzie fajna zewnętrzna klawiatura.
Ale skoro coś jest tam więcej, to zapytuję czy może ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z taką modyfikacją i wie co to jest.
Do czego jest ten jack i przełącznik ??.  Bardzo jestem ciekawy.
Załączam zdjęcia wszystkiego jak to wygląda.

A może była dostosowywana do jakiegoś innego kompa, Commodore, PC, Amiga. ??

Zapraszam do dyskusji

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2016-08-20 22:26:08)

Post's attachments

01.jpg 118.66 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

02.jpg 64.56 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

03.jpg 94.17 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

04.jpg 154.41 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

05.jpg 99.29 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

06.jpg 147.65 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

07.jpg 140.7 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

08.jpg 243.08 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

09.jpg 137.77 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Ciekawa klawiatura od MEga ST / STE / TT. ??

Fajne. Nie wiedziałem że nawet do zrobienia!

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

3

Odp: Ciekawa klawiatura od MEga ST / STE / TT. ??

Widziałem kilka razy na ebayu, chyba wszystkie były germańskie.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: Ciekawa klawiatura od MEga ST / STE / TT. ??

Freeways Lighthouse .. podpytaj st-freakz.co.uk o manuala,moze coś pomoże, ma nadal dostępne na ebay http://tinyurl.com/jabkumr

Atari Falcon 030+Centram14MB,CT63+128 MB,CTPCI,SuperVidel,Super Nova+ATI Mach64,Eclipse+ATI Rage IIC PCI,NetUSB,Steinberg SPDIF+Time-Lock,C-Lab Notator