1

Temat: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Po dziesieciu latach rozwodu z Atari postanowiłem razem z Xys'em powrócić na scene Atari. Myśle że obiecanki Konopa też sie sprawdze (hehe jak leci po latach :) ) No musze sobie troszke przypomniec MAC'a ale myśle że damy rade :) trzymajcie kciuki :P

2

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Po dziesieciu latach rozwodu z Atari postanowiłem razem z Xys'em powrócić na scene Atari.

Yeah, co za miły prezent noworoczny...  :)  8)

A przy okazji zapytam: co to był za skrót  ESD czy ESL (coś w tym stylu, widoczne np. w grze "Włóczykij" na Atari)  :?:    Konop mówił kiedyś mi, że to oznaczało jakieś "Electrocybernetic Studio" (chyba), ale nie wiem o co chodzi...  :rolleyes:

Czy Michała Widerę też przekonacie do powrotu?  Zdaje się, że on się tu kiedyś zarejestrował...

3

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Electro Cybernetic Studio To był ECS ja byłem kiedyś ESL. A Muro raczej na pewno nie wróci na scene, pamietam jak kiedyś nakłaniałem go na grafe do mojej gierki (cięzko było). Tylko Liebich miał podejście do niego. A co do ECS to Tomasz Palka który później współpracował ze mną nad grami na Amige (np. Forest Dump) jest niestety w psychiatryku :( Gość odpłynął, a Maciek Stefański, cóż troszke też popłynął 2 dzieci iżona (więc nie ma czasu poza pracą). Ale myśle że uda mi sie zmontować jakiś konkretny zespół, pomysłów ma troche nowych i troszke zaległych (częściowo zrealizowanych). A propo ESL i ECS to nie wiem czy wiecie ale Oświęcim to była kuźnia gier i na Atari i na Amige (około 14 i 20 gier na te kompy :) ) to były czasy. ehhh

4

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Eagle: Owszem, tamte lata byly fajne... ale to nie znaczy, ze nadal nie moze byc fajnie - przyjedz na jakies party, najblizszy jest QuaST w Ornecie, tam powinna sie pojawic najbardziej okazala gromadka scenowiczow - tak sie sklada, ze ostatnimi czasy na zlotach panuje znakomita atmosfera, ludzie swietnie sie bawia, niezaleznie od tego, czy jest to zlot bardziej kameralny, czy bardziej masowy - prawdziwy scenowy friendship ;) I to chyba jest podstawa tego, ze ta scena ciagle trwa i istnieje :)

5

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Eagle napisał/a:

Po dziesieciu latach rozwodu z Atari postanowiłem razem z Xys'em powrócić na scene Atari. Myśle że obiecanki Konopa też sie sprawdze (hehe jak leci po latach :) ) No musze sobie troszke przypomniec MAC'a ale myśle że damy rade :) trzymajcie kciuki :P

Witam serdecznie kolegę Dariusza. Pozdrawiam. A co do realizacji planów, to tylko czas pokaże.

Marek Konopka

6

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Marek, też wracaj na scenę!!!
Dawno nie piliśmy - już czas.
Eh, głupio pisać Marek zamiast Konop, ale ostatnio jak się widzieliśmy preferowałeś taką konwencję - cóż, znak czasów :?

Po dziesieciu latach rozwodu z Atari postanowiłem razem z Xys'em powrócić na scene Atari. Myśle że obiecanki Konopa też sie sprawdze (hehe jak leci po latach :) ) No musze sobie troszke przypomniec MAC'a ale myśle że damy rade :) trzymajcie kciuki :P

Tendencyjnie polecam przesiadkę na XAsma.
Powodzenia, zasadniczo :P

: 404. Stopka not found

7

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

A może jakąś gierkę "zmontujecie"? Chętnie bym coś nowego na Atarkę wydał!!!

Sikor umarł...

8

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

A propo ESL i ECS to nie wiem czy wiecie ale Oświęcim to była kuźnia gier i na Atari i na Amige (około 14 i 20 gier na te kompy :) ) to były czasy. ehhh

A czy przypadkiem stamtąd nie było THORA (Krzysztofa Szmatoły). Też zrobił parę gier na atari, ostatnia to chyba "KASIARZ". Może masz jakieś dane???   ;)

9

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Thor był z Sosnowca, ostatnio widziałem sie z nim 4 lata temu (strasznie sie zmienił). Zapytajcie Konopa to jego strony :) ale wątpie żeby miał znim kontakt. Chociaż mam numer tel. do niego może zadzownie bo przepadły mi dwa programy Hurka (między innymi Mossad), ale jest nadzieja że Xys będzie miał bo coś tam znalazł dyskietek, ale nie poopisywane.

10

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

A może jakąś gierkę "zmontujecie"? Chętnie bym coś nowego na Atarkę wydał!!!

Mam jakieś 3-4 gierki nie dokończone hehe:) miło by było coś wydać. Zobaczymy

11

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Mam jakieś 3-4 gierki nie dokończone hehe:) miło by było coś wydać. Zobaczymy

Fajnie gdyby byl to HAWKMOON 2 ...   8)
10 lat temu słyszałem, że HAWKMOON mogl byc znacznie lepszą grą ale EAGLE SOFTWARE LIMITED (ESL) nie do końca dogadał się z wydawcą (L.K. AVALON)....   ;)    Moim zdaniem giera jest jednak calkiem wporzo... :)

P.S. Pamietam, jak sie podjaralem na maxa koncowym obrazkiem z HAWKMOON-a - takich dopracowanych obrazkow brakowalo na /| !!
Dopiero niedawno okazalo sie, ze pochodzila ona z pewnej gry C64 i wygladala tam o niebo lepiej...  :lol:

12

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Gdy pisałem Hawkmoon'a to był już wtedy zmierzch Atari, i Avalonowi nie zależało żeby ta gra była dopieszczona. Chodziło o szybkie wydanie jej. :( A oprócz tego wtedy intensywnie pracowałem nad Blood Fighterem (miał być uwieńczeniem mojej pracy na Atari). Hawkmoon robiłem tak dla relaksu :). Ale gdy okazało sie że rynek Atari sie kurczy musiałem szybko zakończyć Hawkmoon'a. A z Blood Fightera zostało tylko demko :(. A miałem do niego fajne screeny w interlace (miodzio były jak na '93 rok) a i program graficzny w tym trybie nie dokończony gdzieś został.

13

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

A ja pamiętam jak Shadowsi (wtedy bodajże Bartman i Dave) przyjechali na giełdę w Wawie i pokazywali jakąś bardzo wczesną wersję BF. Szkoda, że nie wyszło - grafa w demku była super :)

Może dałoby się coś poskładać...

I Ty zostaniesz big endianem...

14

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Tak w ogóle, to ładnie się ten wątek na forum rozwija...

MIKER - może zrobisz z EAGLE specjalny wywiad ? ;)

A BLOOD FIGHTER demo bylo przednie, zajefajne, itp. !!!  8)

15

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Hehe :) poskładać. Jak patrze na te źródłówki to sie zastanawiam co za debil to pisał :) Ciężko będzie, ale spróbuje choć jeden part.

16

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

MIKER - może zrobisz z EAGLE specjalny wywiad ? ;)

Ja mogę najwyżej popełnić jakąś muzykę/FX do którejś z gierek.
Poza tym już mi jedna relacja z party tutaj styknie.

Po prostu staram się nie robić tego, czego nie potrafię. (i szlus! ;) )

I Ty zostaniesz big endianem...

17

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

W takim razie czekan na pełną wersję BF do wydania ;) Macie do dyspozycji karta dowolnej wielkości ;)

Sikor umarł...

18

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Po wykopaliskach archeologicznych trwających od kilku dni znalazłem Mossada i Lestrade (Hurka) oraz pare innych zabytkowych programików do pracy nad gierkami. Jak sobie przypomne jak to sie wszystko obsługiwało to zabieram sie do pracy. Aha mógłby ktoś mi powiedzieć gdzie można pozrzucać soft dla potomnych, bo jak tylko znajde kabel sio2pc to bym coś pozrzucał :)

19

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Mozna zrzucac do kierownika zamieszania na maila. Wrzuce do bazy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Eagle: jakbyś chcial pomocy przy nauce obslugi Mossada to daj znac. Chyba jako jedyny uzywam tegoz...

21

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Aha mógłby ktoś mi powiedzieć gdzie można pozrzucać soft dla potomnych, bo jak tylko znajde kabel sio2pc to bym coś pozrzucał :)

Wzucaj tu: ftp://ftp.atari.art.pl/upload/   8)

"wszystko się kiedyś kończy......."

22

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

BF Demo bylo zajefane??? Byc moze ale ja sobie troszke pojezdze po koledze ESL. Prawda jest taka, ze to demo to brodzik tego co byc moglo, tylko czesc screenow, dziadowski scrool napisany na kolanie i muza TL'a (hmm i to jaka). Z tego co pamietam, bylo zrobione znaaaaaacznie wiecej, a plany byly iscie imponujace i ambitne, nie wiem czy przy pelnej realizacji zmiexcilo by sie to na jednej dyskietce, dokonczenie tego bez splycenia tematu po 10 latach rozlaki z atari assemblerem to przynajmniej na razie zadanie z gatunku science - fincion, Hawkmoon 2 - to juz predzej !!!!
Pozdro

23

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

No Xys chłopie nie wiedziałem że aż tyle dyskietek miałem u ciebie (chyba z 80). Ja tu sie męcze i myśle gdzie mi wszystko posiało, czy pokasowałem czy co. Człowieku 5 dyskietka a tu już widze prawie 3/4 gry skończonej, i to jakiej Blood Fire (człowieku ja zapomniałem że to kiedyś zacząłem pisać), no i muz oczywiście TL'a miodzio. Siedze teraz i sobie shłucham, aż mi sie niechce dalej sprawdzać tak sie rozmarzyłem :) Te 16 schapów (hehe) czemu ja nie mam Joy'a. Jutro robie nalot na giełde w katowicach może jakiegoś znajde. Aż sie boje co znajde na tych dyskietkach. Toż to naprawde prace archeologiczne a ile radości w tym :D Olej tą sesje weź piotrka zagnaj, może Hijo jak zobaczy Ataryne to z psychiatryka też wyjdzie i mu przejdzie :( ehhhh Szkoda że nie można już zmontować tego samego zespołu co kiedyś. Ale postaram sie skontaktować z Paskudem może mi da jakiś nowy kontakt do TL'a. Może go na coś namówimy :D hehe Nawet jestem skłonny Stefańskiego pomęczyć żeby pECETA zostawił i coś skrobnął na Atari :) ehhh jak ja sie rozmarzyłem ......

24

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Xys kabel kabel kabel (sio2pc) gdzieś ty go zapodział :( po wstępnych całonocnych oględzinach 80 moich i ponad 100 twoich dyskietek stwierdzam że jest co zgrywać. Muzy TL'a (miodzio digi, FC i CMC), troszke po Paskudzie, troszke grafy, Blood Fire (ale tylko jakąś wczesną wersje uruchomiłem), Blood Fightera trzeba poskładać i dać ludziom to co jest narazie. I myśl nad tym co Ci mówiłem trzeba coś zacząć. No i kabel bo jak bede miał pożar w domu to sie nic nie uchowa :), a tak to w necik pójdzie i będe mógł spać spokojnie (a te dyskietki po 10 latach to już nie długo uciągną, i tak 25% prawie nieczyta, trzeba jakąś stacje porządną kupic). No i może Hurkowi uchował sie jakiś Cartridge Falcon przydałby sie :) jak za starych lat

25

Odp: Come Back i Najlepszego w Nowym Roku /Eagle

Widzisz Darku, chetnie bym ja zlal, ale nie specjalnie mam wyjscie. Ale jak tylko to odbebnie to biore sie do roboty, co prawda bede mial na glowie zamkniecie ksiag w firmie ( prace po nascie godzin dziennie), kolejna magisterke i kilka jeszcze akcji, ale czas sie jakis znajdzie (od czego sa noce). Problem w tym, ze teraz zabrales mi stacje, moje dyskietki i zostala mi na chacie tylko ataryna z qmegiem, a na tym nie zawalcze. Musze jeszcze znalezc stara mape pamieci i do przodu. Piotrka mysle ze szybko naklonimy, on jako jedyny jeszcze ostro dziubie w assemblerze ..... tyle ze na pcecie, kiedys sie tu zalamywal bo po akcjach z twardymi kupe zrodel mu poszlo, ale to co miejscami wyczynial a mialem okazje zobaczyc bylo imponujace. Ciekawe jak sobie poradzi z okrojona atarowska wersja assemblerka, trzeba zapomniec o slowach etc. Jezeli chodzi o Macka to ..... hmmm .... nie wiem, ale zycze powodzenia, wiesz jak to jest z zonami ("qrwa tyle roboty w domu do zrobienia a Ty siedzisz przy tym zabytku i nic z tego nie ma, zaprowadz przynajmniej dzieci do kosciola" (trzymajac walek w lewej rece, prawa czyniac odpowiednia gestykulacje)) Powiem jeszcze cos po tym jak wczoraj sie pozegnalismy, rzucilem sie w dalszy wir kopalisk archeologicznych i znalazlem .... joy'a, ktory wizualnie jest w zupelnie niezlym stanie i mozna go podejrzewac o dzialanie hmmmm. Jezle chodzi o SIO2PC to na pewno gdzies lezy, zalatw jednak przejsciowke na malego com'a (albo starego pc)bo teraz to sobie nim mozesz wiesz co zrobic. Nim Ty to zrobisz to ja ten kabel 5 razy znajde, u mnie przynajmniej nic nie ginie ( u Ciebie natomiast zdarzaja sie czarne dziury dlatego to wszystko jeszcze sie uchowalo ). 

P.S. Poszukaj gdzies powinny tam byc screeny z "trumny", niektore byle przednie !!!! Szkoda ze pozbylem sie mojego Timex'a  z calym worem kaset do niego :((((((((((( i to za bezcen :(((((((((((((((( Ostatnio jak bylem w Krakowie na gieldzie zastanowil mnie szyld "KUPIE KAZDY ZX SPECTRUM, TIMEX ......" podeszlem, gosc jest maniekiem, powiedzialem mu co mialem, to szczena mu opadla, jak powiedzial mi ile by mi za to dal to szczena mi opadla, a gdy zgescilem mu za ile sie tego kiedys pozbylem malo mnie nie zlinczowal!!!!!

Wracam do roboty :((