351

Odp: Książki SOETO

Kopiuję z FB Retronics:

"Przypominamy o trwającej akcji zgłaszania chęci zakupu książek z reedycji SOETO. Na razie żadna z pozycji nie uzyskała minimalnej liczby chętnych, potrzebnych do rozpoczęcia prac. Najbliżej tego jest Mapa Pamięci - Dyskowe Systemy Operacyjne. Zaraz za nią jest Commodore Basic. Najmniejszym zainteresowaniem cieszy się GFA Basic. Czyżby miłośników Atari ST było tak niewielu? Pamiętajcie, że każda z książek będzie wzbogacona o dodatki, uzupełnienia itp. Poza tym, jakość wydania będzie o niebo lepsza niż w oryginale. Oryginały mają poza tym dużo błędów, które my staramy się wyeliminować. Czy mniejsze niż przy poprzednich tytułach zainteresowanie świadczy o nieciekawych tytułach?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

352

Odp: Książki SOETO

A tak na serio, naprawdę mizerne jest zainteresowanie tymi książkami. Zastanawiam się, co jest tego przyczyną i czy nie porzucić prac nad reedycjami. Jest możliwość wydania nowych tytułów, chociaż do tego potrzeba byłoby więcej chętnych niż na SOETO, bo czasochłonność i pracochłonność nowych pozycji jest o wiele większa.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

353

Odp: Książki SOETO

Daj więcej czasu, to jest wydatek a okres niezbyt dobry.

354

Odp: Książki SOETO

Przecież nie zbieram kasy, tylko deklaracje... książki będą dużo później...

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

355

Odp: Książki SOETO

Głos starego pryka (z ludu), a co to FB ?   :lol:
Ponad 1K obserwatorów, czy to jest jednoznaczne, z wiedzą by się zdeklarować? 
Jak to się ma do ilości odwiedzeń site FB? Jest ruch w statach ?

356

Odp: Książki SOETO

Ja napiszę to co już kiedyś pisałem: nasycenie rynku, na pewno cena (chociaż rekompensuje to jakość), niektórzy mają pierwszą edycję i pewnie nie kupią drugiej pomimo, że poprawionej.
Przez nasycenie rynku niekoniecznie mam na myśli tylko książki ale np reedycje gier, do tego pokrywy itd. Dużo rzeczy pojawiających się w niewielkich ilościach i dla niektórych może to być obciążenie budżetu dość mocno, zresztą jest to hobby i chyba nie każdy ma możliwość wydania w ciągu roku kilku tysięcy tylko na hobby.

Może też z deklaracjami byłoby łatwiej gdyby był na stronie jakiś formularz do tego celu.

Ostatnio edytowany przez pawel (2018-10-24 13:29:18)

357

Odp: Książki SOETO

Trochę dodatkowych zdjęć książki, która właśnie dotarła z drukarni. Z ciekawostek - wkładka kasety jest dwustronna, druga strona zawiera replikę oryginalnej wkładki kasety wydanej niegdyś przez KAW, a obecnie będącą "białym krukiem". Oczywiście wkładkę można włożyć z jednej i drugiej strony, co widać na zdjęciach (kolejny post).

Post's attachments

atari_basic1.jpg 872.39 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

atari_basic10.jpg 824.92 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

atari_basic2.jpg 977.54 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

atari_basic3.jpg 1.11 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

atari_basic4.jpg 839.01 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

atari_basic5.jpg 766.04 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

atari_basic6.jpg 1.43 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

atari_basic7.jpg 930.84 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

atari_basic8.jpg 845.46 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

atari_basic9.jpg 742.62 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

358

Odp: Książki SOETO

Kolejne fotki.
Jeśli któraś z osób, która zamówiła książkę, chciałaby ją odebrać w Gdańsku na Silly Venture, proszę o maila (podawajcie imię i nazwisko, nie wszystkich pamiętam z nicka): jurek(małpa)retronics.eu

Post's attachments

atari_basic_dysk.jpg 752.06 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

atari_basic_kaseta_replika.jpg 1.68 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

atari_basic_kaseta_replika_grzbiet.jpg 1.37 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

atari_basic_kaseta_tyl.jpg 1.61 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

atari_basic_komplet.jpg 962.31 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

359

Odp: Książki SOETO

Duddie napisał/a:

Zastanawiam się, co jest tego przyczyną

Cena (czyli pieniądze).
Książki są tak super wydane, że na pewno każdy chciałby je mieć ale wydać ok. 100 zł na książkę to dla większości osób za wiele.
(Oczywiście rozumiem nakład pracy i koszt wydania takiej ksiązki)

360

Odp: Książki SOETO

Gdyby chętnych do zakupu było 1000, a nie 100, to i cena byłaby niższa... A tak, koszty rozkładają się na niewielu kupujących, co winduje cenę. Niestety, koszty, które ponoszę przy wydawaniu tych pozycji są ogromne, a zwracają się przez 2-3 lata, aż się sprzeda nakład.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

361

Odp: Książki SOETO

Duddie, tak czy inaczej za to co zrobiłeś, za tą Twoją całą pracę wydawniczą masz już swoją pozycję
w historii Atari w Polsce.

362

Odp: Książki SOETO

Codziennie zasypujecie mnie mailami lub PMkami (które rzadko czytam) o status wysyłki. Otóż, sprawy logistyczne mnie przerastają, jeszcze chwila.... A tak to codziennie wygląda jak w załączniku.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2018-11-15 08:48:06)

Post's attachments

20181113_111421.jpg 789.18 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

363

Odp: Książki SOETO

Duddie, to wygląda na problem typu że nie masz kiedy taczki załadować :P Może czas zainwestować w dobry sklepik internetowy gdzie to będzie w miarę zautomatyzowane?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

364

Odp: Książki SOETO

Duddie, współczuję i cierpliwie czekam dalej :-)

pozdrawiam,
pancio

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

365

Odp: Książki SOETO

Adam Klobukowski napisał/a:

Duddie, to wygląda na problem typu że nie masz kiedy taczki załadować :P Może czas zainwestować w dobry sklepik internetowy gdzie to będzie w miarę zautomatyzowane?

Adam, fajnie, tylko to nie w tym problem...

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

366

Odp: Książki SOETO

Do powstania Mapy Pamięci brakuje już tylko 3 deklaracji!
Do Commodore Basic - 7.
Do GFA Basic - 17.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

367

Odp: Książki SOETO

Na AOL dopisały się dwie osoby, więc do Mapy Pamięci brakuje 1 deklaracji!

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

368

Odp: Książki SOETO

@Eagle, wyślij maila z danymi pliz.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

369

Odp: Książki SOETO

Wyslane, ale sie nie zmienily od ostatniego razu.

370

Odp: Książki SOETO

Można już Atari Basic zamawiać?

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

371

Odp: Książki SOETO

Eagle napisał/a:

Wyslane, ale sie nie zmienily od ostatniego razu.

Eagle, ja nie zbieram danych, więc przy każdym zamówieniu proszę o ich podanie. Znacznie to mi ułatwia pracę i przyspiesza obslugę.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

372

Odp: Książki SOETO

Alex_D napisał/a:

Można już Atari Basic zamawiać?

Od dawna można.... raczej napisałbym Czy jeszcze można,  bo nakład się szybko kurczy.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2018-11-19 09:02:50)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

373

Odp: Książki SOETO

Kierowniku dopisz mnie do 'mapy pamięci' (na maila też się odezwę)

374

Odp: Książki SOETO

Duddie napisał/a:
Alex_D napisał/a:

Można już Atari Basic zamawiać?

Od dawna można.... raczej napisałbym Czy jeszcze można,  bo nakład się szybko kurczy.

To już się śpieszę :)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

375

Odp: Książki SOETO

Dudie ... nie pamietam czy się zapisałem na Basic ... jeśli nie, to wpisz mnie na listę chetnych.