376

Odp: Książki SOETO

@takron27: już Cię dawno zapisałem, ustaliliśmy na SV... ;)
@Alex_D: wysłana PM
@BartoszP: wysłany mail.

Niniejszym miło mi również poinformować, że Mapa Pamięci - Dyskowe Systemy Operacyjne uzyskała niezbędne minimum chętnych i rozpoczynam nad nią prace! Niebawem szczegóły wpłat - śledźcie proszę wątek, ponieważ potem jest straszny bałagan - nie mam wpłat od wielu osób (dotyczy to także obecnego tytułu Atari Basic), nie mam adresów itp.

Commodore Basic jest blisko zebrania minimum, także zapewne niebawem również zostanie skierowany do wydania. ;)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

377

Odp: Książki SOETO

Niniejszym miło mi również poinformować, że Mapa Pamięci - Dyskowe Systemy Operacyjne uzyskała niezbędne minimum chętnych i rozpoczynam nad nią prace! Niebawem szczegóły wpłat - śledźcie proszę wątek, ponieważ potem jest straszny bałagan - nie mam wpłat od wielu osób (dotyczy to także obecnego tytułu Atari Basic), nie mam adresów itp.

Commodore Basic jest blisko zebrania minimum, także zapewne niebawem również zostanie skierowany do wydania.

@Duddie a co z wydaniem GFA BASIC??? Nie odkładaj tego na później

378

Odp: Książki SOETO

Na razie GFA Basic nie zbliża się jeszcze do 50 osób.  Więc siłą rzeczy jest odłożony. Minimalny nakład to i tak 100 egzemplarzy.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

379

Odp: Książki SOETO

Dzisiaj dotarła do mnie przesyłka. "Atari Basic" jest naprawdę przepięknie wydane.
Szkoda, że wtedy nie było takiej jakości wydawnictw.
Bardzo dziękuję Jurku za kawał dobrej roboty!

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

380

Odp: Książki SOETO

Do mnie też dotarło. "Cud malyna"!

381

Odp: Książki SOETO

Do mnie również. Miód i orzeszki. Piękny prezent na mikołaja :) Dzięki.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

382

Odp: Książki SOETO

Bardzo się cieszę, że Wam się podoba Atari Basic! Dołożę wszelkich starań, aby kolejne tytuły były na takim samym, albo lepszym poziomie. Zresztą rozmowy z wieloma osobami na Silly Venture utwierdziły mnie w przekonaniu, że to co robię ma sens. Dziękuję!

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

383

Odp: Książki SOETO

Ja swój egzemplarz odebrałem już kilka dni temu. Nie ma co ukrywać, jestem pod wrażeniem ogromu pracy, jaką z pewnością trzeba było wykonać przy tej reedycji i… jakości użytego papieru. Dzięki!
Oczywiście książka znalazła swoje miejsce na mojej retro witrynie :)

https://images2.imgbox.com/af/a9/U9zRtX8K_o.jpg

Odp: Książki SOETO

Woww VHS , jeszcze " idzie " to ogladac ? ( w tym formacie mam tylko wideo nocy posubnej ;) )

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

385

Odp: Książki SOETO

Te reedycje od Duddiego to nie książki do czytania.
To eksponaty do oglądania.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2018-12-04 15:27:32)

386

Odp: Książki SOETO

Dziś otrzymałem swój egzemplarz od Duddiego... WIELKIE DZIĘKI! I ogromny szacunek ja wykonaną pracę, za jakość, za dbałość o szczegóły i wykonanie książki! Warto było czekać na coś takiego! Dzięki raz jeszcze! Naprawdę doceniam to co robisz! :)

Ostatnio edytowany przez seban (2018-12-04 18:43:48)

387

Odp: Książki SOETO

Ja również zastałem wczoraj piękną książeczkę... dziękuję Duddie i czekam na kolejną pozycję :-)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

388

Odp: Książki SOETO

Ja jakiś czas temu też odebrałem swoją Dzięki Duddie, reedycja super. Bardzo ładnie wykonana i w twardej oprawie. Znalazła należyte miejsce na półce :)
Bardzo dobra robota!

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

389

Odp: Książki SOETO

Informacja, którą wklejam z FB Retronics:

"Uwaga, zbliża się koniec przedsprzedaży książki "Mapa Pamięci Atari - Dyskowe Systemy Operacyjne", autorstwa W.Zientary, wzbogacona o trzy świetne dodatki Piotra Fusika: XASM, DOS w 384 bajtach, Linia Poleceń.
Cena w przedsprzedaży (do końca stycznia) to 89 zł, potem wzrośnie.
Wszystkie osoby, które zamówiły książkę, a także te, które jeszcze chcą to zrobić, prosimy o wpłaty:

56 1140 2004 0000 3102 7434 1496
Retronics
Olchy 41/1
05-506 Magdalenka

lub Paypal: zamowienia(małpa)retronics.eu

Kwotę prosimy powiększyć o 15 zł kosztów wysyłki, a także wysłanie maila z danymi adresowymi (tylko te osoby, które jeszcze nie zamawiały, lub nie podały tych danych)

Wysyłka książek rozpocznie się pod koniec marca."

Post's attachments

mapa pamięci.png 488.47 kb, liczba pobrań: 1 (od 2019-01-22) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

390

Odp: Książki SOETO

Ciekawa rzecz z tymi nowymi wersjami starych, dobrych książek SOETO. Ja wolę korzystać z tych starych wersji, które mam od 80-tych, czy 90-tych lat, jak były wydane kiedyś. Bałbym się innych wydań, oczywiste. Te stare znam od lat i wiem, z czego korzystam, a nowe? Bałbym się zupełnie, że nie wiadomo co to może być, a na dodatek ciekawi mnie kto pozwolił? Przykładowo, czy p. Jan Ruszczyc żyje i wie o tym wydaniu Asemblera 6502? Na podstawie tej książki zrobiłem sobie Emulator Atari XL/XE, genialna książka, wszystko ładnie zebrane i opowiedziane, klasyka informatyki, jak dla mnie. Czy ktoś wie, czy autor wie o tym wydaniu? Bo to jego opowieść, zdaje się, czyta się tę książkę, jak piękną opowieść z przykładami, programiki działają, chociaż niektóre trzeba by sprawdzić, czy na pewno flagi dobrze wskazują, czy nie za bardzo, czy początek pamięci do indeksacji jest prawidłowo wskazany, czy nie bardzo, itp. - no ale to już zabawa własna Czytelnika, i odkrywanie tajemnic, oczywiste.

I nagle nowe wydanie, strach pomyśleć... hmm... chwilami mam dodatkowy strach, że przykładowo nikt nie poinformował nawet autora (Jan Ruszczyc), że ktoś wydaje jego książki genialne, klasyka wieczna i aktualne wiecznie do użytku dla każdego, oczywiste. No więc dzieło sztuki raz zrobione i gotowe i na dodatek użyteczne przez wieczność i zawsze, oczywiste. Hmm... i czy Autor wie, przykładowo? Ciekawe... boję się szukać tych wydań, co mówić dotknąć nawet, jak staram się wytłumaczyć, hmm...

Ktoś widział te nowe wydania? Umie rozpoznać, czy to są te same książki, czy jakieś podróby tylko nie warte nawet, żeby o nich wiedzieć?

391

Odp: Książki SOETO

@Smaku większego pie.... dawno nie czytałem. Zapoznaj się z tematem i możesz wrócić do dyskusji.
Mam akurat tę książkę Asembler 6502 bo nie miałem oryginału i jest bardzo dobrze wydana i jest ok.

PS. Tak, autorzy oryginalnych wydań o nich wiedzą. Resztę poszukaj bo nie zgłębiłeś tematu ani trochę.

392

Odp: Książki SOETO

Smaku napisał/a:

Czy ktoś wie, czy autor wie o tym wydaniu?...
... chwilami mam dodatkowy strach...

Smaku nie bój się, wszyscy atarowcy więdzą, że te ksiązki są wydawane w pełni legalnie.

Smaku napisał/a:

czy to są te same książki, czy jakieś podróby tylko nie warte nawet, żeby o nich wiedzieć?

Smaku to są oryginały z poprawionymi błędami.
Kup na próbę jeden egzemplarz. Zobaczysz, że nie będziesz żałował.

393

Odp: Książki SOETO

pawel napisał/a:

@Smaku większego pie.... dawno nie czytałem

Pewnie od kiedy Smaku dostał bana na AOL. Widzę, że tu dopiero się rozkręca.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

394

Odp: Książki SOETO

Nie wiem, czy zdąży. Ma już 1/3 ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

395

Odp: Książki SOETO

Smaku, jakiś czas temu korespondowaliśmy w tej sprawie. Dalsze rozprawy, tym razem publicznie, uważam za trollowanie. Abyś mógł spać spokojnie, załączam coś, co rozwieje wątpliwości co do legalności książek.

Ostatnio edytowany przez Duddie (2019-02-19 08:12:58)

Post's attachments

SmartSelect_20190219-081228_Gallery.jpg 376.67 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

396

Odp: Książki SOETO

dzieki farmakologi w spoleczenstwie z powodzeniem funkcjonuja osoby chore, najczesciej zdaja sobie sprawe z okresowosci problemow z jakimi sie borykaja. proponuje wziac na to poprawke i nie reagowac emocjonalnie.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

397

Odp: Książki SOETO

https://pl.wikiquote.org/wiki/Bertrand_Russell

"Badania w dziedzinie medycyny dokonały tak olbrzymiego postępu, że dziś – praktycznie biorąc – nikt już nie jest zdrowy."

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

398

Odp: Książki SOETO

Dzięki wszystkim za informacje i pomoc w temacie. Spróbuję przejrzeć to nowe wydanie i porównać, z ciekawości. Skoro podobno to dobra rzecz, to super. Autorzy wiedzą, no to super. Dzienks.

399

Odp: Książki SOETO

Książka "Mapa Pamięci - Dyskowe Systemy Operacyjne" będzie wysyłana pod koniec kwietnia. Zapewne zaraz po świętach. Załączam kilka wizualizacji.

Książka w stosunku do oryginału ma poprawione kilkadziesiąt błędów, twardą okładkę, szyte strony, papier kredowy. Jako bonus, którego nie było w oryginale, zawiera fantastyczne trzy dodatki autorstwa Piotrka Fusika:

1. XASM
2. Jak zmieścić DOS w 384 bajtach?
3. Linia Poleceń.

Od razu uprzedzę ewentualne uwagi odnośnie marginesów - to tylko wizualizacja, w książce są większe :)

Jeśli ktoś jeszcze chce zamówić, to standardowo: zamowienia (małpa) retronics.eu - cena 95 zł.

Post's attachments

DSO_1.png 599.63 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSO_2.png 661.3 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSO_3.png 663.42 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSO_4.png 748.71 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

DSO_5.png 577.91 kb, liczba pobrań: 1 (od 2019-04-02) 

DSO_6.png 643.94 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

400

Odp: Książki SOETO

Chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować Piotrkowi Fusikowi "0xF" za ogrom pomocy, której mi udzielił podczas pracy nad składem książki "Mapa Pamięci - Dyskowe Systemy Operacyjne" W.Zientary. Nie dość, że napisał trzy świetne dodatki, to wykazał się niewyczerpaną cierpliwością przy korekcie książki. Napisał nawet skrypt w Perlu, który sprawdza poprawność listingów asemblerowych w tekście! Dzięki temu możecie mieć pewność, że nie zawierają błędów.
Drugą osobą, która wyłapała mnóstwo nieścisłości i błędów w oryginale jest Jurek Kut "Mono". Obaj Panowie zadali sobie mnóstwo trudu, aby książka była wartościowa i bezbłędna.
Jak to w SOETO w latach 80-tych i 90-tych, oryginały zawierają bardzo dużo błędów, wynikających z pracy zecerów.
Reedycje są skrupulatnie sprawdzane pod kątem ich zawartości merytorycznej, poprawiane i uzupełniane o informacje, które mają zastosowanie dziś, a nie miały wtedy.
BRAWO!

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...