201

Odp: Książki SOETO

Książkę otrzymałem. Dziękuję! Pełen szacunek za jakość w jakiej to zostało wydane. Naprawdę robi wrażanie. Kupię z chęcią następne wydane przez Ciebie pozycje. Masa pracy. Dzięki że chciało Ci się wykonać pracę związaną z wydaniem tej książki po latach.

Jest jednak łyżka dziegciu w tej beczce miodu... książka niestety dotarła uszkodzona :(  a zobaczyłem to dopiero wieczorem po wyjęciu z koperty. Przesyłkę odbierała żona, z zewnątrz wyglądała normalnie, ale w środku widać że przesyłce oberwało się czymś ciężkim :( Na początku myślałem że może by pomogły jakieś tekturki chroniące książkę, ale cała książka jest niejako przełamana lekko, widać że uderzenie było dość spore, zgaduję że coś dużego i ciężkiego spadło na kopertę bąbelkową z książką, a wygląda to tak:

http://seban.pigwa.net/aa/retronics_6502a.jpg

http://seban.pigwa.net/aa/retronics_6502b.jpg

I nie piszę tego mając jakiekolwiek pretensje, nie jestem typem który musi mieć takie książki w stanie idealnym... liczy się tak naprawdę zawartość książki, a te pozycje budzą mój ogromny sentyment, więc jak pisałem z chęcią kupię następne pozycje.

Piszę to po to aby zaznaczyć tylko problem który nastąpił w przypadku mojej przesyłki. Zdaje sobie sprawę że musiałbyś chyba ochronę z desek robić aby zawartość przesyłki miała szanse na przetrwanie... ale może da się jakoś przeciwdziałać takim wypadkom w przyszłości.

pozdrawiam serdecznie
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2017-04-22 17:35:03)

202

Odp: Książki SOETO

Seban, jesteś drugą osobą, która zgłasza ten problem, więc jeśli nie ma ich więcej (mam nadzieję), to nie jest źle. Oczywiście wyślę Ci drugą książkę, zabezpieczając lepiej. A może podrzucę przy okazji, w końcu nie mamy do siebie daleko.
Wydawało mi się, że koperta bąbelkowa wystarczy, ale widać, że nie. Jednak pakowanie setki książek w tekturki to robota ponad moje siły i możliwości czasowe. Chyba należy po prostu przeznaczyć niewielki procent książek na zniszczenie i wliczyć to w koszty.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

203

Odp: Książki SOETO

Jeśli wygięli pakiet, to tekturka by tu nie pomogła, bo by się wygięła razem zawartością. Widziałem zdjęcia jak udało im się zgiąć kartę graficzną w firmowym opakowaniu, co tam dla nich książka z tekturką :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

204

Odp: Książki SOETO

Cały czas pozostaje mimo wielkich marudzeń kurierów rozpakowywać paczki i pisać protokoły.

Pracowałem kiedyś w firmie, która dołączała wiązkę prętów gwintowanych M16 długości 1m do paczki z śrubami - waga ca. 25kg. 
Odbierał to dehael.
Taki sztyc - dzida zjeżdżała potem po rampie przeładunkowej i wbijała się w inne przesyłki.  Na pręty nie było reklamacji.

Ostatnio edytowany przez pajero (2017-04-22 18:10:10)

205

Odp: Książki SOETO

@duddie... dziękuję za pełne profesjonalizmu podejście do tematu. Jeżeli chcesz wymienić książkę na inną to tym bardziej mi miło, ale tak jak pisałem wcześniej nie jest to konieczne... bo liczy się zawartość a nie okładka... która z czasem i tak straci swoje piękno :) Bo na pewno przeczytam z sentymentu tą książkę raz jeszcze :) Jak będziesz w okolicy i będziesz miał czas to oczywiście zapraszam serdecznie w moje skromne progi.

Sądzę że tekturki by nie pomogły... dlatego pisałem o tym że deski miały by szanse ochronić przesyłkę, albo wręcz arkusze blachy :) ale to już byłaby czysta paranoje... wina też leży po mojej stronie bo mogłem poprosić żonę o otwarcie tego przy kurierze i ew. sporządzenie protokołu szkody... jednak do głowy by mi nie przyszło że UPS z którymi nigdy nie miałem problemu zrobi taki numer. Dodatkowo nie było widać żadnych znaczących uszkodzeń na kopercie... no może oprócz tego że biała koperta nieco szara się zrobiła ;)

206

Odp: Książki SOETO

Brakuje 6 osób chętnych na "Poradnik Programisty Atari", żebym mógł rozpocząć prace.
A przy okazji pytanie: w jakim formacie ma być Atari Basic W.Miguta? Bo oryginalny jest mało poręczny. Zmniejszyć go? I czy koniecznie zachować dwukolumnowy format?

Post's attachments

Atari Basic.png 281.19 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

207

Odp: Książki SOETO

Jeżeli będziesz zmniejszał (tak aby wszystkie książki które wydasz miały taki sam format) to sądzę że dwu-kolumnowy układ mija się z celem.

208

Odp: Książki SOETO

A musi być w takim samym formacie jak książki SOETO?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

209

Odp: Książki SOETO

No nie musi... ale założyłem że skoro chcesz zmniejszać to pewnie do jednego rozmiaru :)

210

Odp: Książki SOETO

Z drugiej strony.... fajnie byłoby mieć je w jednakowym formacie.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

211

Odp: Książki SOETO

Jeśli zmniejszać - to do jednego formatu, w przeciwnym razie zachować format taki, jaki jest (ja go nie uważam za nieporęczny, ale większość półek a i owszem). Tylko przy zmianach sprawdzić tekst (nie pamiętam, czy nie ma tam odwołań do stron).

Sikor umarł...

212

Odp: Książki SOETO

Witam

dopisał mnie na jedną sztukę?

pozdrawiam

Sniegowy

213

Odp: Książki SOETO

Ja na Atari Basic też się piszę... Ale to chyba już pisałem. Też myślę, że jakby była zmniejszana to do wspólnego formatu najlepiej

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

214

Odp: Książki SOETO

I ja wstępnie piszę się na Atari Basic, format jaki tam ustalicie.

215

Odp: Książki SOETO

Poczekajcie z tym Atari Basic, na razie nie zbieram na niego zamówień.... W tej chwili można się zapisywać na "Poradnik Programisty Atari" W.Zientary z SOETO.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

216

Odp: Książki SOETO

Jurek, jestem pod wrażenie jakości książki i deklaruję chęć nabycia Poradnika Poradnika  oraz oraz Atari Basica.

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

217

Odp: Książki SOETO

Sniegowy, Jarkeczek - zapisałem na Poradnik.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

218

Odp: Książki SOETO

Dziękuję Jurek za książkę ,wydanie super solidne no i te krówki miód malina.

219

Odp: Książki SOETO

@secon, a Ty nie chcesz Poradnika?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

220

Odp: Książki SOETO

Zdobyłem dzisiaj swoją przesyłkę. Wydanie świetne. Teraz pozostaje je zastosować :)

221

Odp: Książki SOETO

Jurek, nie chce poradnika poczekam na Atari Basic

222

Odp: Książki SOETO

Okej, ale Atari Basic to odległa perspektywa :)
Do Poradnika brakuje jednej osoby chętnej i zaczynam produkcję :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

223

Odp: Książki SOETO

Ja bym się pisał, ale to chyba Jurek już wie z rozmowy telefonicznej, wtedy pewnie już będą fundusze na książki.

.: miejsce na twoją reklamę :.

224

Odp: Książki SOETO

..

Ostatnio edytowany przez Duddie (2017-04-29 16:30:49)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

225

Odp: Książki SOETO

Uzbierało się 50 chętnych, więc zaczynam prace nad książką! Ukaże się pod koniec czerwca / początek lipca. Pozycja będzie zawierać również dwa dodatki: "Programowanie gry krok po kroku" autorstwa Marcina "Montezumy" Sochackiego, opisujący krok po kroku pisanie gry na przykładzie 1-kilobajtowej gry napisanej przez Frederika Holsta w formie przewodnika z objaśnieniami, wszystko z użyciem WUDSN IDE i kompilatora MADS. Dodatkowo, będzie można opcjonalnie zamówić oryginał tejże gry na kasecie. Drugi dodatek, autorstwa Krzysztofa "XXL" Dudka o xBIOS.
Zachęcam do zamawiania poprzez mail: zamowienia (małpa) retronics (kropka) eu , na razie cena 89 zł w przedsprzedaży. Proszę od razu podawać adres do wysyłki plus email i telefon dla kuriera.

Post's attachments

Poradnik Programisty Atari.jpg 149.65 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...