Temat: europejska logika

w atariki pisze
Urządzenie musi rozpocząć wysyłanie odpowiedzi w czasie od 0 do 16 msec. od skasowania linii COMMAND przez komputer;
a niżej pisze
We wszystkich 3 przypadkach transmisja potwierdzenia końcowego ("C" lub "E") z urządzenia musi rozpocząć się nie wcześniej niż po 250 usec. i nie później niż po 255 sekundach - czyli po 4 minutach i 15 sekundach - od przesłania ostatniego bitu potwierdzenia komendy ("A") (6a, 6b) lub od odebrania ostatniego bitu bloku danych (6c).

była jakaś interpretacja jak to rozumieć?

2

Odp: europejska logika

o to to już chyba po chińskiemu:

6c) jeśli to jest zapis bloku danych, komputer przesyła blok danych plus sumę kontrolną do urządzenia. Po jego przyjęciu, jeśli blok danych jest poprawny, urządzenie odpowiada kodem $41 ("A") i przystępuje do np. zapisania danych na nośnik. W przeciwnym wypadku, jeśli w nadesłanym bloku danych urządzenie stwierdzi błąd sumy kontrolnej lub inne nieprawidłowości, odpowiada kodem $4E ("N") lub nie odpowiada w ogóle, a blok danych ignoruje. W następnej fazie urządzenie informuje komputer o wykonaniu kodem "C" lub "E" o znaczeniu jak powyżej, i na tym transmisja się kończy. Przesłanie bloku danych musi rozpocząć się nie wcześniej niż 1000 usec. i nie później niż 1800 usec. po przesłaniu ostatniego bitu potwierdzeniu przyjęcia komendy (pierwszym "A"). Rozpoczęcie przesłania potwierdzenia otrzymania bloku ("A" lub "N") musi nastąpić w czasie od 850 usec. do 16 msec. po przesłaniu ostatniego bitu bloku danych.

może Ktoś przetłumaczyć?

3

Odp: europejska logika

Proszę bardzo. Przetłumaczone na jeden z najbardziej popularnych oficjalnych języków w Unii Europejskiej. Trochę z automatu ale mam nadzieję że dalej sobie dasz radę:

6c) if it is a record of the data block, the computer sends a block of data plus checksum to the device. Once adopted, if the data block is correct, the device responds with the code $ 41 ("A") and proceeds to eg. Write data to the media. Otherwise, if sent in a data block unit finds a checksum error or other irregularities, the corresponding code $ 4E ("N") or does not respond at all, and the data block to ignore. In the next phase, the system informs the computer to execute the code "C" or "E" meaning as above, and the transmission ends. The message data block must begin no earlier than 1000 usec. and no later than 1800 usec. after sending the last bit acknowledgment of the command (the first "A"). Start sending acknowledgment of receipt of the block ( "A" or "N") must occur within 850 usec. to 16 msec. after sending the last bit block of data.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

4

Odp: europejska logika

rotfl :D
szach mat :D

5

Odp: europejska logika

Mylisz się bezrobotny. Po chińsku to byłoby tak:

图6c),如果它是数据块的记录,所述计算机发送数据加上校验装置的块。一旦获得通过,如果该数据块是正确的,该设备与代码$41(“A”),并进入如响应。将数据写入介质。

...i tak dalej.

6

Odp: europejska logika

co wy ja nie jestem rolnikiem!

a poważnie, to pierwszy to odstęp między deaktywacją command i wysłaniem ack
czy nie?