26

Odp: SIC! Cartridge

a musi być identyczna? bywają 'na mieście' w sklepach z częściami elektronicznymi..
np: http://www.jacktronic.pl/towar.php?kat= … p;art=3205

x_angel:
płytka dotarła, fakstycznie jej jakość niczego sobie...

Ostatnio edytowany przez takron27 (2017-02-08 20:35:25)

27

Odp: SIC! Cartridge

bezrobotny napisał/a:

czy Szanowne Grono
pochwali się gdzie można kupić taką podstawkę na CR2032
http://allegro.pl/sic-i-s-xegs-programo … 74971.html
???

A w znanym portalu aukcyjnym wpisałem "gniazdo baterii cr2032 podstawka" i znalazł mi chyba z 10 różnych różniastych a wszystkie w granicach 1zł, to może se kolega wpisać tak samo:-)

28

Odp: SIC! Cartridge

no przecież pytam "GDZIE KUPIĆ JAK TA NA AUKCJI!!!"?

29

Odp: SIC! Cartridge

Proponuję podejść do serwisu komputerów, to Ci wylutują z pierwszej lepszej uszkodzonej płyty głównej :) Mam takich całą torebkę....
A czemu chcesz identyczną? Chodzi Ci o to, żeby była maksymalnie niska?
Ta będzie dość niska:
http://allegro.pl/se-podstawka-na-bater … 35334.html
Albo może ta nawet bardziej:
http://allegro.pl/podstawka-pod-baterie … 58398.html

Z tym Crowlandem na SIC! muszę sprawdzić, bo zapomniałem carta do domu. Ale na emulatorze mi nie działa.
Co do flashowania W49F002 unknown, wybrałem opcję 3 czyli 49Fxxx i nie poszło. Nie miałem czasu sprawdzić pozostałych dwóch opcji.

Ostatnio edytowany przez x_angel (2017-02-08 22:55:50)

Post's attachments

flash unknown.jpg 880.49 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

30

Odp: SIC! Cartridge

Zależy czy identyczna czy spełniająca takie same zadanie o mniejwięcej tych samych wymiarach i tym samym wyprowadzeniu pinów? Na allegro są podobne, na ebay identyczne.

31

Odp: SIC! Cartridge

Dlatego zapytałem, dlaczego zależy bezrobotnemu na identycznej.
Może ktoś sprawdzić czy działa Crowland z SIC!? Widziałem, że u Mq działa, ale teraz próbowałem Crowland.xex z najnowszego archiwum z atarionline.pl, SicGen z archiwum ze strony http://sic.pigwa.net/ i jak tworzę plik ROM i odpalam na emulatorze to zwiecha, a jak tworzę plik ATR i wgrywam do carta, to identyczna zwiecha na prawdziwym Atari.

Mq: a powiedz mi czy jak odpalasz carta, to masz takie logo z ludzikiem i komputerem? Może masz menu robione inną wersją, albo plik budowany z linii komend.

32

Odp: SIC! Cartridge

Pewnie chce kupić gdzieś i sprzedawać na A.

33

Odp: SIC! Cartridge

x_angel napisał/a:

Może ktoś sprawdzić czy działa Crowland z SIC!? Widziałem, że u Mq działa, ale teraz próbowałem Crowland.xex z najnowszego archiwum z atarionline.pl, SicGen z archiwum ze strony http://sic.pigwa.net/ i jak tworzę plik ROM i odpalam na emulatorze to zwiecha, a jak tworzę plik ATR i wgrywam do carta, to identyczna zwiecha na prawdziwym Atari.

Mq: a powiedz mi czy jak odpalasz carta, to masz takie logo z ludzikiem i komputerem? Może masz menu robione inną wersją, albo plik budowany z linii komend.

Tak, mam tego ludzika z komputerem. Jak odpalam to jest 1.jpg a później żeby się pokazało menu to muszę wcisnąć help. No i wtedy jest 2.jpg. Zdjęcia wygrzebane ze starych maili jak kupowałem SIC!-a.
A z tym help to jest standard? Bo nigdzie tego nie wyczytałem, i się sporo nakombinowałam zanim przypadkowo ten help wcisnąłem i SIC! przeszedł dalej do menu... To normalne zachowanie? Przepraszam, ale po prostu nie miałem czasu pobawić się SIC!-em -kupiłem go i tylko odpaliłem na tej kości co była, a później trafił do "poczekalni" (czyt.do szafy) i czeka na zabawę jak skończę kilka innych projektów elektronicznych, którymi się bawię obecnie...
Że Crowland mi działał i pograłem trochę, to musisz uwierzyć na słowo, bo nie mam teraz jak zrobić żadnych fotek ani filmów -mam trzy Atarki, wszystkie rozgrzebane, powylutowywane części, bo zacząłem jakieś prace rozszerzeniowe w dwóch naraz, a trzecia nie działa i służy jako dawca lub do śmiałych testów -niestety czas na zabawę mi się skończył i tak wszystko leży nic nie mogę włączyć...

Ostatnio edytowany przez Mq (2017-04-28 19:37:52)

Post's attachments

1.jpg 91.87 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

2.jpg 76.53 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

34

Odp: SIC! Cartridge

Ja u siebie wciskam spację po prostu na tym ekranie z ludzikiem (a nie Help - nie próbowałem).
Potem to już cyferkę w zależności która chcę grę, lub spację na następny ekran.

35

Odp: SIC! Cartridge

Płytki doszły, SiC! wczoraj złożony.
Wszystko śmiga, łącznie z możliwością flashowania z poziomu Atari :)
Dzięki X_angel za płytki , Stryker - jeszcze raz dzięki za kostki.

I am operator of my pocket calculator

36

Odp: SIC! Cartridge

To sprawdź jak możesz tego Crowlanda, czy Ci śmiga z carta :)
Jak będą chętni, to płytki można dorobić, bo w sumie wszystkie się sprzedały.
Pamięci 4MBit ciężko zdobyć, ale na 2MBit śmiga bez problemu, a tych jest cała masa ze starych płyt głównych. Serwisy komputerowe to mają na 100%. Tam parę postów wyżej pisałem jakie u mnie dają się programować z poziomu Atari, a jaka nie.
Można by też zrobić listę układów TTL - pierwszy cart zrobiłem na serii LS jak w oryginale i śmiga, drugi zrobiłem na HC, ale nie miałem czasu odpalić - dam znać czy śmiga, może przyda się dla potomnych. Trzeba by jeszcze sprawdzić HCT z tych łatwiej dostępnych.

37

Odp: SIC! Cartridge

botland.pl
https://botland.com.pl/koszyki-na-bater … okada.html

38

Odp: SIC! Cartridge

dz. ale chodzi mi dokładnie o taki sam,
te które tu pokazujecie są za wysokie...

chodzi o taką
ale przewlekaną:

https://0.allegroimg.com/original/01d39b/bed7bb8c42d2b5eeadd218a646a0

39

Odp: SIC! Cartridge

x_angel: nie dawało mi to spokoju, zacząłem już wątpić czy na pewno grałem w tego Crownlanda z SIC!-a czy czasem nie z sio2sd, ale na sic!-u obecnie Crownlanda nie miałem -stąd zwątpienie. Poskładałem więc do kupy Atarkę, żeby jeszcze raz wszystko sprawdzić. Zacznę od podsumowania: ponad wszelką wątpliwość Crownland mi działa z mojego SIC!-a. Napiszę parę słów jak zrobiłem że mi działa, to sobie potestujesz może coś jeszcze.

Odpaliłem sobie Sic!Menu Front End 0.1.6.1 (stąd: http://sic.pigwa.net/files/SicMenuFE_0_1_6_1.zip)
Może ma znaczenie to, że ja przy tym teście wyłączyłem logo, music, screen, intro -może coś z tego się gryzie? A może ma znaczenie że robiłeś inną wersją swoje menu.
Dodałem kilka gier: Crownland, Dizzy, Hobgoblin, Laura, Ridiculous Reality.
Zrobiłem tools->make image file -> i od razu prosto do atr-a zapisałem.
Odpaliłem atr-a z sio2sd na mojej Atarce -65XE z 1MB simmexp.
Zaprogramowałem i wszystkie gry działają.
Przy takich ustawieniach jak zrobiłem nie ma intra, muzyki, obrazków, tylko od razu jak się odpali kompa, to wyskakuje tylko lista tych pięciu gier. Zobacz załącznik sic_gry.jpg
Załączam jeszcze drugie zdjęcie sic_cart.jpg mojego sic!-a. Wiem że było kilka wersji sic!-a z drobnymi różnicami, to sobie może porównaj. Na zdjęciu widać też jakiej kości użyłem. Dla tej kości tak jak pisałem kilka postów wcześniej flasher nie rozpoznaje i trzeba ręcznie mu podać jaka to kość.

Aha, Crownland jak odpalę z carta u mnie, to wyskakuje niebieski ekran tylko z kursorem i nic się nie dzieje, ale trzeba zaczekać -po około 10 sekundach pojawia się gra. Może nie miałeś tyle cierpliwości?:-)

Ostatnio edytowany przez Mq (2017-02-13 14:44:03)

Post's attachments

sic_cart.jpg 106.27 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

sic_gry.jpg 36.1 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

40

Odp: SIC! Cartridge

A zaraz sprawdzę, bo robiłem SicGen, a nie SicMenu FrontEnd.
A który Crowland? Bo jest 54kb i 24kb, ja wziąłem ten 54kb.

[EDIT]
Ok, Crowland 54kb zrobiony FrontEndem działa. Nie wiem czemu, ale tym SicGen nie śmiga.
Musiałem też odpalić FrontEnd pod Win7 jako administrator, bo wieszał się przy próbie zapisania pliku.
Również potwierdzam, że cart zrobiony na kościach HCT zamiast LS działa.

41

Odp: SIC! Cartridge

A frontendem robiłeś z logiem, muzą, grafą itd., czy tak purystycznie jak ja?

42

Odp: SIC! Cartridge

Też minimalistycznie :)

43

Odp: SIC! Cartridge

kto podpowie?...
składam płytkę. gal i pamięć mam, pamięć będę mógł programować (tylko) z poziomu atari - do tego sposobu w jakie układy sic'a zaopatrzyć? LS, HC, HCT ??

44

Odp: SIC! Cartridge

U mnie jeden cart działa na układach LS, a drugi na HCT.
HC jeszcze nie próbowałem.

45

Odp: SIC! Cartridge

takron27 napisał/a:

kto podpowie?...
składam płytkę. gal i pamięć mam, pamięć będę mógł programować (tylko) z poziomu atari - do tego sposobu w jakie układy sic'a zaopatrzyć? LS, HC, HCT ??

W poście 39 dałem zdjęcie mojego carta. Na zdjęciu widać że mam jeden układ LS a drugi HC i też wszystko działa sprawnie.

Wg mnie może być każdy z tych układów.
Standardowo w Atarkach są LS (L niski pobór mocy, S szybkie).
HCT najlepiej pasują ze współcześniejszych, bo H szybkie, T poziomy dostosowane do TTL, a więc są zbliżone do LS, ale "współczesne" bo C od cmos -czyli technologia nowsza, ale dostosowane "kompatybilnością" do LS.
HC od HCT w zasadzie różnią się poziomami przełączania, ale wg mnie w Atarce nie będzie miało to znaczenia zważywszy na występujące w niej poziomy zera i jedynki, chyba prędzej w kompatybilności wstecznej do standardowych układów TTL z jeszcze dawniejszych czasów, gdzie te poziomy bywały bardzo różne na wyjściach (to ostatnie zdanie, to tak mi się wydaje po prostu, jak ktoś chce, to może mnie poprawić:-)).

W każdym razie jak masz pod ręką jakikolwiek układ, to próbuj -najwyżej nie zadziała:-)
Natomiast jak chcesz poprawnie zrobić i kupujesz nowe układy, to bierz LS lub HCT.

Ostatnio edytowany przez Mq (2017-02-14 12:05:55)

46

Odp: SIC! Cartridge

dzięki, tak, będę kupował scalaki bo akurat na złość 244 i 273 nie mam w robocie.
chodziło mi o to, czy jest jakiś scenariusz np. "na układach typu XX bywają problemy z programowaniem z poziomu atari". ale jak nie ma, to ok:)

47

Odp: SIC! Cartridge

No to LS są zgodne z epoką, ale trudno już dziś dostępne, więc HCT są najlepszym zamiennikiem zgodnym z LS.

Ostatnio edytowany przez Mq (2017-04-28 19:33:17)

48

Odp: SIC! Cartridge

będę miał pomieszanie epok - rezystory mam radzieckie :P
ED:
czy układy LS244 N  i  LS244 P  są tożsame?  (odnalazłem na starych płytach 244P)

Ostatnio edytowany przez takron27 (2017-02-14 12:37:28)

49

Odp: SIC! Cartridge

Ostatnia litera nic nie znaczy. Tzn. znaczy najczęściej rodzaj obudowy lub inne pierdoły, ale bez znaczenia.

50

Odp: SIC! Cartridge

Próbowałem sobie zassać z sic.pigwa.net wersje pod dosa generatora romu - strona od pewnego czasu nie działa :/.
Ja zdążyłem z niej pobrać tylko generatora w wersji pod windowsa. Chciałem sprawdzić tą drugą wersję bo nie wszystko mi się uruchamia jednak z carta, i chciałbym pozbyć się muzyczki i obrazka startowego - są fajne ale za 50-tym razem wciśnięcie spacji aby pominąć obrazek już nie  :) Może ktoś ma u siebie na dysku i się podzieli ?

I am operator of my pocket calculator