1

Temat: UiP+NetUsbee+reuterTPLink=niewidoczne pliki ST w oknie przegladarki

Moja konfiguracja:
ATARI STe - goły TOS 2.06 PL - 4 MB RAMu - lotharkowe NetUsbee - reuter TPLink (WR340 lub WR740) - modem kablowy (Win 10)

Probowalem na 2 reuterach i na 4 przegladarkach przy okreslonym i przydzielonym IP (rozpoznanym przez UiP). Za kazdym razem komunikat ze za dlugo laduje i ze mam sprawdzic proxy lub zapore (nie uzywam proxy a przy wylaczonej zaporze to samo). Nie sprawdzalem na konfiguracji z pominieciem reutera z sygnalem samego modemu kablowego. Na obydwu reuterach widoczne IP Atarki i jej MAC (dodana jako dodatkowe urzadzenie). Pomyslalem poczatkowo ze to wina reutera wiec go zastapilem drugim. Teraz mysle ze wina wogole reuterow firmy TPLink, a moze trzeba podlubac w ustawieniach reutera ??? - przy metodzie chwilowego FORWARDING  i DMZ z IP Hostem ATARKI takze nici.
Stosowalem Google Chrome, Firefoxa, Opere i Microsoft Edge ta sama reakcja - zero widoczności plików. W przegladarce wpisuje IP cyframi, gdyz UiP nie pokazuje nazwy hosta...
Proszę o wspomożenie ;)

P.S. Przy tej konfiguracji mam pracujacego STINGA (pinguje w obie strony) i pracujacego CAB`a (otwiera strony - norma)

Ostatnio edytowany przez micza (2017-02-10 22:58:33)

Post's attachments

chrome.jpg 56.13 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

2

Odp: UiP+NetUsbee+reuterTPLink=niewidoczne pliki ST w oknie przegladarki

Nie wyskuczam, że UIP nie będzie działał z jakimiś routerami.  Czy ping do atarki działa?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: UiP+NetUsbee+reuterTPLink=niewidoczne pliki ST w oknie przegladarki

Przecież UiP działa (poprawnie odczytuje IP dla Atarki z reutera), kłopot w tym ze przegladarka nie listuje plików po IP.
PINGuje poprawnie w dwie strony bez strat od reutera do ATARKI.
Ten reuter to jedyny sposób by wygodnie rozdzielić sygnał (z przydzielonymi IP) z modemu na PCeta i ATARKę, w innym przypadku musiałbym rozdzielać to mechanicznie, wyciągając i wkladając kabel do poszczególnych maszyn...poza tym nie wiem czy modem przydzieli to samo IP PCetowi i ATARCe (babranina). Rozwiązaniem byłby jakiś switch rozdzielający - na razie takowego nie posiadam.
Kolega mój posiada reuter (innej firmy) i wszystko działa jak należy, z tym że na Falconie (bez specjalnej konfiguracji reutera).

Ostatnio edytowany przez micza (2017-02-11 11:45:54)

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)

4

Odp: UiP+NetUsbee+reuterTPLink=niewidoczne pliki ST w oknie przegladarki

OKi , temat zamknięty. @sqward: pomogłeś mi naprowadzjąc na właściwy trop używania UiP, dotychczas myślałem, że ono może być wyłączone, a ono musi po prostu pracować żeby były widoczne pliki w przeglądarce.
DZIĘKUJĘ.

"Litwo, Ojczyzno moja ..." - Elektronika BK-0010-01 (16 bit, 32 kB, Basic Vilnius...)