Temat: ATRy

ryzykując bana przez tego dziwnego człowieka na v...

jakimi programami można sobie generować różne atry?

makeatr jest niezły, ale nie ma na przykład sektorów 512B...

2

Odp: ATRy

może Ktoś oszczędził by mi dwutygodniowego szukania i podesłał dwa atry 180kB? ogólnie nie do końca ten format czaję, domyślam się, że w jednym pierwszy sektor ma 128B (czy 3 pierwsze?)? a drugi ma wszystkie po 256B, ale przy odczycie/zapisie 3 pierwszych obsługiwane jest jedynie 128B?

3

Odp: ATRy

1. Ściągasz sio2bsd.
2. Rozpakowujesz.
3. Kompilujesz.
4. Robisz linka do sio2bsd o nazwie mkatr.
I masz tool do robienia atrów z 512 bajtami na sektor.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

4

Odp: ATRy

dziękuję, ale nie da rady,
euroland zmiażdżył mnie dyrektywą,
że nie zasłużyłem na obsługę systemów LINUX bo jestem za głupi i do tego nie pracuję ciężko nad europejskimi zagadnieniami...

P.S.
ale mam szalony pomysł, może Ktoś rozumiejący euro-ideały mógłby mi wygenerować i podesłać? ;)

5

Odp: ATRy

Tak, ale tylko płatne w Euro.

A tak na poważnie, obecnie jest z tym pewien problem. Każde narzędzie do tworzenia ATRów poprzez pakowanie zwykłych plików do tego formatu mniej lub bardziej posysa. Albo są zabugowane, albo brakuje im funkcji, albo jedno i drugie i przy tym nie są rozwijane.

Aktualnie polecałbym Ci plugin do Total Commandera od Pajero, do pobrania ze strony MadTeamu. Plugin potrafi tworzyć ATRy w róznych DOsach i wielkościoach sektorów oraz przeglądać je i kopiować pliki.

Chociaż mam kilka zastrzeżeń do niego, jak np. wrzucanie runtime do %WINDIR%, trochę bugów na poziomie komunikacji z Total Commanderem (może by tak w końcu przepisać to z Delphi do Lazarusa? Ghisler już to zrobił) oraz niepotrzebne wariacje z insalatorem (możnaby spokojnie do ZIPa spakować, co wiąże się z pierwszym probleme).

Ale powinien Ci wystarczyć

.: miejsce na twoją reklamę :.

6

Odp: ATRy

@skrzyp: Jaki jest problem z mkatr z sio2bsd?

Edit: Bo może bym naprawił...?

Ostatnio edytowany przez mono (2017-02-25 17:26:15)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

7

Odp: ATRy

Panie Kolego weź mi jak koniowi o miedzy wytłumacz...

zależy mi na wygenerowaniu trzech ATR, 180kb dwóch typów i 65536 sektorów 512kb... i jak do nich wwalić jakieś pliczki?

8

Odp: ATRy

jakbyś mógł napisz  mi jak to odpalić na slackware 12.2

9

Odp: ATRy

Aktualnie mamy Slackware 14.2, może by tak upgrade? Szczególnie że możesz mieć problem z glibc.

@mono: Rozmawialiśmy o tym dawno temu co najmniej dwa razy :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

10

Odp: ATRy

skrzyp napisał/a:

Chociaż mam kilka zastrzeżeń do niego, jak np. wrzucanie runtime do %WINDIR%, trochę bugów na poziomie komunikacji z Total Commanderem (może by tak w końcu przepisać to z Delphi do Lazarusa? Ghisler już to zrobił) oraz niepotrzebne wariacje z insalatorem (możnaby spokojnie do ZIPa spakować, co wiąże się z pierwszym probleme).

To, to pikuś. Raz poszła paczka po kompotach z któregoś zlotu i po opublikowaniu stuffu padła sugestia (ze strony internetu ;) ), że ATR nie działa. No i okazało się po czasie, że to prawda i że tylko SIO2PC to strawi. Finalnie chodziło o bodajże błędne obliczenie ilości 65535 sektorów na "15.9994" MB. Należy to olać i wpisać w okienku "megabajtów" 16 i wówczas taki atr będzie "widoczny" dla SIO2SD.

Inna sprawa, że ten brak z sektorami 512B to ktoś by mógł uzupełnić, i najlepiej by dotyczyło by to plugina do totalcmd, bo jak dla mnie jest to mimo wszystko najlepsze narzędzie do tego rodzaju operacji.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: ATRy

@skrzyp: Bardzo Cię przepraszam, ale nie pamiętam (stary ja i głupi).  Przy okazji naświetlisz mi problem i ja poprawię w sio2bsd.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

12

Odp: ATRy

a co za jakieś kumoterstwo za moimi plecami?
to mój wątek, proszę mnie wtajemniczyć!

13

Odp: ATRy

bezrobotny, a narządy typu aspeqt czy respeqt nie wygenerują ci tego co potrzebujesz? Mają standardowe 1- i 2-stronne formaty 128-bajtowe, 256-bajtowe oraz możliwość podania własnej liczby sektorów z wyborem 128, 256, 512 lub 8196 bajtów. Nie o to chodzi?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

14

Odp: ATRy

gdzie jest strona domowa aspeqt - bo w gogle dużo jakichś śmieci...

15

Odp: ATRy

Masz pozostałych forumowiczów za idiotów? Jakiś "gorszy sort", który będzie Ci linki wyszukiwał?

800xl (Ultimate + VBXE) + (130xe + 64 kb) + (800xe + Ultimate + MyIDE ][) + (1050 + Happy) + (CA-2001 + Toms) + LDW Super 2000 + xc12 + 1010 + SIO2SD + SIO2PC + SIDE2 + Amiga 500 + inne

16

Odp: ATRy

to ty powiedziałeś, ja nic takiego nie powiedziałem, pytałem o link, jak nie wiesz, to cisza...

17

Odp: ATRy

http://bfy.tw/AS9l