176

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

x_angel napisał/a:

Widzę jeszcze jeden problem - skąd wziąć kwarc 3.546894?
14.18757 mamy z Atari 65XE/130XE, ale skąd wziąć ten 3.546894? Chyba, że będzie "dołożony" do płyty, na kanale Flashjazzcat widziałem, że gość miał w torebeczkach potrzebne części - może nabył to jako kit?

MytekControls sent me the board and kit of parts free of charge in return for my work on the BIOS. That said, I did already purchase a lot of crystals years ago. :)

177

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

So, now You can do very good business by selling theese crystals :)

I saw very interesting PIC flasher under Atari - can You say someting more about that?

178

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

laborant napisał/a:

Podstawki precyzyjne mają sens przy częstym wkładaniu i wyjmowaniu układów.


Sprzeciwiam się takiemu stwierdzeniu w całej rozciągłości. Ostatnio reanimowałem komputer, który z czasem poległ na zaśniedziałych podstawkach nieprecyzyjnych. Wszystkie trzeba było przelutować.

Jedną z tych 5 płyt chętnie zanabędę. Kto się dołączy?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

179

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Ja. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

180

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Pin napisał/a:

Sprzeciwiam się takiemu stwierdzeniu w całej rozciągłości. Ostatnio reanimowałem komputer, który z czasem poległ na zaśniedziałych podstawkach nieprecyzyjnych. Wszystkie trzeba było przelutować.

Jedną z tych 5 płyt chętnie zanabędę. Kto się dołączy?

Jak ktoś w szopie i pod deszczem trzyma swoje atari, a kowalowi zleca wylut układów do późniejszego montażu, po czym od razu wciska je bez odpowiedniego przygotowania, to żadne podstawki mu nie pomogą :). Nawet ze złoconymi stykami.

Można by pomyśleć, że wręcz wzbronione jest stosowanie zwykłych podstawek, które chyba w ogóle nie działają. O dziwo jednak były i są w stosowane powszechnie...  jakoś ponad 30 letnie 1200xl, 800xl (starsze), 600xl i 1050 chodzą na zwykłych, a może się mylę? Właściwie nigdzie w profi sprzęcie nie widziałem masowo stosowanych precyzyjnych, ewentualnie pod epromami, gdy przewidziana jest konieczność częstego flashowania.

Sam używam masowo zwykłych i nie doświadczam żadnych problemów - więc polecam.
Dla szpanu - można dać, ładnie to wygląda,  "profesjonalnie" - coś jak chromowane końcówki wydechów :)

Pozostaję jednak przy swoim - a każdy robi jak chce i wydaje na swoje graty ile chce, w końcu to hobby a nie fabryka gdzie liczy się każdy cent :)

Ostatnio edytowany przez laborant (2017-10-23 18:40:06)

181

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Lista podzespołów i instrukcja montażu
http://ataribits.weebly.com/uploads/5/8 … 9-2017.pdf

Częściowa lista zakupów http://www.digikey.com/classic/Ordering … hared_Cart
Poza tym trzeba kupić pamięć z podstawka, kilka gniazdek A/V, klawiatura i mysz, joystick i miec układy albo Atari na dawce. 

Wieka szkoda ze SIO2USB nie znalazlo sie na plycie, zamiast $15 bylo by $5. Tak jak pisalem, zamowic podstawki, rezystory i kondensatory w Chinach.

182

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

x_angel napisał/a:

I saw very interesting PIC flasher under Atari - can You say someting more about that?

JOY2PIC? Not really. I was sent one, but haven't used it yet. Apparently it works well.

183

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

How many models of PIC controllers are supported?
Can I flash any file?
Or is it specific programmer for Atari Mose and Atari Keyboard project?

Oh, probably I found this project:
http://ataribits.weebly.com/joy2pic.html
I didn't know the name (JOY2PIC).

Ostatnio edytowany przez x_angel (2017-10-24 12:41:26)

184

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Czy ktoś ma tu stały kontakt z Lotharkiem i mógłby się zapytać czy może sprzedać U1MB bez wlutowanych pinów i bez kabli do podłączenia do płyty? Napisałem do niego kilka dni temu przez formularz na stronie, ale na razie brak odpowiedzi. Czy istnieje jakaś bardziej niezawodna forma kontaktu?

185

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Moje 10 ŻÓŁTYCH pcb ma być u mnie na początku przyszłego tygodnia. Mogę wysłać do Polski 5 sztuk za $100 paczką lotniczą. Pod koniec tygodnia będę miał też płytkę do programatora joy2pic, mogę jedna dodać do paczki. Jak płytki dojdą, to zrobię zdjęcie i umieszczę tutaj.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany zorganizowaniem tej transakcji, to proszę zgłosić się na forum i resztę omówimy przez PM.

186

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Jedną płytkę chętnie odkupię od osoby która zorganizuje tę transakcję. Pozdrawiam

QUICK SHOT II TURBO z uszkodzonym TURBO :)

187

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

https://i.imgur.com/ZXexvjj.jpg

188

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

chętnie sztukę wezmę. Czyli $100/5+przesyłka

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

189

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Witam

Mam zamówione 5 sztuk będą dzisiaj lub w czwartek

pozdrawiam

Sniegowy

190

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Pin, gdybym wysyłał, to chcę $100 za 5 sztuk. Wysyłka lotnicza już wliczona. Chciałbym to wysłać do jednej osoby, która by się zaintetesowala dalszą dystrybucją.

191

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

To za 20$ i ja się piszę na jedną sztukę.
@Pin: zajmiesz się zbiórką $$ czy ktoś inny?
Lista:
1. Pin       1 szt
2. Sikor    1 szt
3. Mpolak 1szt
Jakby co - mogę i ja zbierać, tylko dajcie znać. Najchętniej na PayPal, aby nie było problemów z przeliczaniem. W kraju dojdzie jeszcze przesyłka pocztą polską lub przekazanie komuś na party - do omówienia via PM. Ewentualnie jeszcze koszt przelewu, o ile będzie i cło, o ile się nie uda odebrać bez cła - z tym różnie bywa.
@ZuluGula: może być płatność PayPalem jakby co?

Sikor umarł...

192

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Na razie potrzebuje żeby ktokolwiek zgłosił się do mnie na PW, ustalcie jedną osobę i wtedy porozmawiamy. Nie chce zasmiecac tematu. Może być PayPal. Sprzedaje po kosztach.

193

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

O.K.
Deklaracje do mnie, do niedzieli max. Na PW - podam szczegóły.
@Zulu Gula: spróbuję się skontaktować jak w PW pisałem.

Sikor umarł...

194

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Lista wstępnie zamknięta:
1. Pin       1 szt
2. Sikor    1 szt
3. Mpolak 1szt
4. Dragmar 1szt
5. Voy   1 szt
Czekam na wpłaty i potwierdzenie od Pina i Mpolaka.

Sikor umarł...

195

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

To ja z chęcią zostanę pierwszym rezerwowym gdyby była opcja poszerzenia listy... albo coś.

--
pzdr,
arctus

196

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

potwierdzam.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

197

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Potwierdzam.

QUICK SHOT II TURBO z uszkodzonym TURBO :)

198

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Ja również bym się na rezerwiaka pisał.

I Ty zostaniesz big endianem...

199

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Wpłata poszła.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

200

Odp: 1088XEL Alternative Motherboard Project

Paczka z 5 pcb została wysłana do kolegi Sikora.