26

Odp: Kupię samochód - auto segmentu B

@Vasco: skoro masz tak dobrą pamięć, to podaj więcej szczegółów co mówiłem, bo raczej nie miałbym powodu być nastawionym negatywnie do wszystkich francuskich aut.

@Pin: co warsztat to inna opinia - ja natomiast słyszałem od kilku niezależnych specjalistów, że francuskie auta z koncernu PSA mają najlepsze diesele - podobno 2.0HDI (różne warianty mocy) w Peugeotach i Citroenach to jeden z najmniej awaryjnych silników, natomiast np. legendarne 1.9TDI z końca serii i pierwsze 2.0TDI to szmelc, który omijać szerokim łukiem.

Generalnie nie mam zamiaru kupować diesela (bo kupowanie diesela ma sens, gdy się często jeździ w długich trasach, a nie na krótkich, miejskich dystansach) - ale to tak na marginesie w temacie, że francuzy są "beee", a niemieckie auta to szczyt solidności ;)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2017-05-07 14:08:24)

27

Odp: Kupię samochód - auto segmentu B

@macgyver: Spójrz łaskawym okiem na i30 lub Ceed-a z silnikiem 1.4, mają dużo bogatsze wyposażenie i są lepiej wykończone od tych samochodów które wymieniłeś. Silniki 1.4 CVVT są ekonomiczne i bardzo elastyczne.

28

Odp: Kupię samochód - auto segmentu B

Nie wiem jaki masz budżet, ale poleciłbym z własnego doświadczenia przyjrzenie się Hondzie City piątej lub szóstej generacji. Jest to ekonomiczne, bezobsługowe (łańcuch) fajne autko. Akumulator i żarówki można wymienić bez rozkręcania połowy samochodu, klimatyzacja też występuje. U mnie w rodzinie jeździ od nowości i nigdy nie było żadnych problemów, nie chla dużo, oleju nie bierze i jest bardzo zwinne w skręcaniu na parkingu :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

29

Odp: Kupię samochód - auto segmentu B

Fiat Multipla z okolic 2009-2010 byłby chyba dobrym rozwiązaniem :)

I ma 6 oddzielnych foteli :)

Multipla

tP

Ostatnio edytowany przez thePink (2017-05-08 16:54:13)

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

30

Odp: Kupię samochód - auto segmentu B

Ogłoszenie nieaktualne, auto zostało zakupione, można zamknąć temat. Dziękuję za uwagę

Ostatnio edytowany przez macgyver (2017-05-19 15:50:03)