26

Odp: Rapidus a klasyczne cartridge z grami

Pełna zgoda :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

27

Odp: Rapidus a klasyczne cartridge z grami

xxl napisał/a:

hehe, ilosc uzytkownikow w zaden sposob nie wplywa na mozliwosci urzadzenia

Powinieneś znać ten temat nader boleśnie ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

28

Odp: Rapidus a klasyczne cartridge z grami

nie wiem o czym mowisz :-) ale chyba ziolo obrodzilo w tym roku :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

29

Odp: Rapidus a klasyczne cartridge z grami

voy napisał/a:

Co dziwne, gdy podłączyłem kartridż pośrednio przez gniazdo w IDE Plus, zadziałał on i odpalił się bez problemu, niezależnie od tego, czy był uruchomiony BIOS Rapidusa, czy został wyłączony w U1MB. Kartridże odpalają się też na dowolnym z profili dopałki, łącznie z najszybszym. Byłem w stanie uruchomić na tym profilu demo "Control" z SIC!-a, działają też zwykłe kartridże. To samo dzieje się też u Pina.

No właśnie, rzecz raczej nie sprowadza się do softu (czyli loadera rdzenia). Nie wiem, jak jest z kartami 16k, ale karty 8k powinny działać bez problemu, gdyż bez problemu działa SpartaDOS X (niezależnie od tego, czy jest wbudowana, wpinana przez PBI, CART/ECI czy jak - zawsze zachowuje się jak kart).

KMK
? HEX$(6670358)

30

Odp: Rapidus a klasyczne cartridge z grami

voy napisał/a:

Byłem w stanie uruchomić na tym profilu demo "Control" z SIC!-a, działają też zwykłe kartridże. To samo dzieje się też u Pina.

U mnie SIC! działa, bez problemu, w trybie Rapidus. Mam na nim co prawda tylko trochę gier, ale większość uruchamiała się bez problemu (River Raid nie odpalił w trybie Rapidus, ale odpalił w Warp XE). Tylko przy starych grach typu Blue Max, Mrs. Pac Man itp. Rapidus się nie bootuje.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

31

Odp: Rapidus a klasyczne cartridge z grami

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Wymieniłem 74LS08 na 74N08 I carty już działają. Swoją drogą, to powinno się znaleźć w instrukcji montażu w sekcji Troubleshooting.

Ostatnio edytowany przez perinoid (2017-07-24 13:05:13)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

32

Odp: Rapidus a klasyczne cartridge z grami

U mnie niestety podmianka na 74F08 nie pomogła.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie