1

Temat: Adapter XE do SC1224

Byłby ktoś w stanie wykonać taki adapter? Ile by to kosztowało?

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

2

Odp: Adapter XE do SC1224

Mam to w postaci VBXE 1.x i przelotki Candle'a do RGB i H/V. Nie ominie Cię jednak temat VBXE, no i nie sprawdzałem tego z wersją 2.1 Lotharka która ma inaczej "obciążone" składowe RGB.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: Adapter XE do SC1224

Kurcze, a nie ma czegos takiego od strony monitora, aby przyjmował s-video albo RGB?

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

4

Odp: Adapter XE do SC1224

No przecież Pin pisał vbxe to dobry adapter aby podłączyć Atari 8 bit do sc1224 bądź do sc1435.

5

Odp: Adapter XE do SC1224

Czy mi się zdaje, czy opcją byłaby Sophia od Simiusa?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Adapter XE do SC1224

AS... napisał/a:

No przecież Pin pisał vbxe to dobry adapter aby podłączyć Atari 8 bit do sc1224 bądź do sc1435.

Chodziłoby mi o adapter s-video i RCA Video do sc, tak żeby wszystko sie podłacząło :(

Atari Falcon 030 14MB, CF 8GB

7

Odp: Adapter XE do SC1224

To nie jest kwestia prostego adaptera. Potrzebny jest dekoder sygnału composite / chroma-luma do RGB. Łatwiej jest w drugą stronę - układ jest znacznie prostszy.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: Adapter XE do SC1224

@Yaspr - nie ma czegoś takiego jak adapter s-video, czy "czincz" z kompozytem do RGB na 15khz. W każdym razie nic mi o tym nie wiadomo.

@perinoid - oczywiście masz rację, jednakże wg. moich wyobrażeń wszystkie tryby (szczególnie interlace) bazujące na specyficznych właściwościach systemu PAL na Sophii stracą kolory. Czyli tak, jak na VBXE i wszystkich rdzeniach FX. Jednakże VBXE ma jeszcze alternatywę w postaci rdzeni GTIA emu i tam już tego problemu nie ma, bo zyskujemy dość wiernie odwzorowane "Atari" ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Adapter XE do SC1224

Tu jest niby coś takiego, ale nie wiem jak sobie poradzi z sygnałem z Atari i jest chyba dość drogie:

http://www.ebay.com/itm/TV-Composite-S- … 0203075090

Poza tym taki układ musi się znajdować w każdym TV z wejściem composite, bo koniec końców musimy mieć na końcu RGB.

To czy Sophia będzie dobrze emitować kolory, to chyba już kwestia firmware'u - dokładnie jak w VBXE :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: Adapter XE do SC1224

wieczor napisał/a:

to chyba już kwestia firmware'u

Masz być może rację, ale określam prawdopodobny stan jak na 27.08 roku pańskiego 2017 ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info