Temat: myszki kompatybilne z adapterem Atari-USB

cześć,

zauważyłem, że coraz trudniej kupić mysz współpracującą z popularnym adapterem Atari(Amiga)-USB. Chodzi o myszy USB działające w standardzie PS/2. Praktycznie żaden producent nie wspomina o tym ostatnim protokole w opisie produktu, przez co dobranie działającej myszy to prawdziwa loteria. Sytuacja pogarsza to, że urządzenia, które jeszcze parę lat temu działały bez problemu z Atari, w nowszych wersjach (przy identycznym wyglądzie) odmawiają posłuszeństwa. Tak jest np. w przypadku myszy optycznych z napisem Tuscani, wizualnie identyczne sprzedają pod inną marką z zupełnie odmienną elektroniką.

Czasami jest tak, że producent oferuje zarówno wersję PS/2, jak i USB tego samego produktu, przy czym nie różnią się one jedynie wtyczką, ale również elektroniką! Tak naciąłem się właśnie w przypadku myszy A4 Tech Ecco 612D. Znacie jakieś współcześnie sprzedawane myszki USB, które zadziałają w standardzie PS/2?

600 xl, 520 st+, mega st 4

2

Odp: myszki kompatybilne z adapterem Atari-USB

Ale jaki to jest ten popularny adapter? Bo interfejs TOM v.2 ponoć działa prawie ze wszystkim.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3

Odp: myszki kompatybilne z adapterem Atari-USB

chodzi mi o ten adapter i podobne dostępne u nas na allegro

http://www.ebay.com/itm/The-New-MKIV-Am … SwEK9T8exS

600 xl, 520 st+, mega st 4

4

Odp: myszki kompatybilne z adapterem Atari-USB

Panie, 13 funtów ? A jak wystawiałem na Allegro za 30zł to nie było chętnych....
Z Logitechem RX300 działa, ale czekaj, pytałeś o współczesne.... :)

5

Odp: myszki kompatybilne z adapterem Atari-USB

Ten to faktycznie może nie działać, bo wygląda na prosty konwerter i pewnie zakłada sygnał wejściowy zgodny z PS/2. Ale ja właśnie dlatego bym na tym nie polegał, bo znaleźć coś takiego to można się naszukać, a lepiej zainwestować i mieć spokój, że 99% działa, plus pady jako joysticki :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

6

Odp: myszki kompatybilne z adapterem Atari-USB

Trudno ją nazwać współczesną ale da się ją kupić - A4-TECH X6-60D.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.