Temat: czytniki cf/sd

Panowie (..i panie??)

mam maly problemik od czasu (chyba) ostatniej wielkiej aktualizacji windy10..

mam w swoim komputerze wbudowany czytnik SD. oprocz tego 2 czytniki sd/cf na usb3.0  - kingstone FCR-HS4

karta sd do u-satana do przerzucania danych ST-PC sformatowana pod hddriverem jest widziana we wbudowanym czytniku, natomiast czytniki usb.30 mecza, mecza, mecza,...i zawieszaja kompa.

czy ktos mial podobny przypadek ? moze ktos cos pomoc ? wiem ze p*.*, zaraz poleca hasla UZYWAJ WBUDOWANEGO, ale to nie rozwiazuje problemu

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: czytniki cf/sd

Od czasu Creators Update Windows 10 montuje w systemie wszystkie partycje znalezione na karcie albo pendrive'ie (przedtem montowana była tylko jedna i to tylko pod warunkiem, że była jako pierwsza w MBR). W sumie dziwna sprawa, bo np. kartę CF, na której mam 2 partycje w FAT16 i FAT32 (oraz APT), ta sama wersja Windows montuje je bez problemu na dwóch różnych czytnikach.

Próbowałeś może pod Linuxem albo na telefonie z adapterem OTG? Spróbuj może jeszcze odpalić program Testdisk i sprawdzić partycje.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

3

Odp: czytniki cf/sd

Spróbuj  managerem urządzeń w windzie wyrzucić te czytniki na USB 3.0 i podłączyć pierwszy raz z włożoną kartą.
edit:
Aha, wyrzucaj po odłączeniu - z nieaktywnych urządzeń

Ostatnio edytowany przez Sikor (2017-12-21 20:22:04)

Sikor umarł...

4

Odp: czytniki cf/sd

Spróbuj też zaktualizować sterowniki do czytników (np. w DriverMax).

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

5

Odp: czytniki cf/sd

...albo w Snappy Driver Installer

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

6

Odp: czytniki cf/sd

Próbowałeś przeinstalować łindołs ?    ;)

Jaguar 64-bit, Skunkboard ... MIST