1

Temat: hbpix??

Ktoś coś wie konkretnego na ten temat, przeglądając internet raz na dzień, może dwa Firefox wywala czy pobrać taki plik, co ciekawe nawet pod linuxem. Wujek google za wiele o tym nie mówi, niby się to montuje w systemie i nic nie robi, może jakiś szpieg. Antywira pod Win7 nie mam, dziwi że pod linuxem wyskakuje. Jakie rady?

2

Odp: hbpix??

A skąd chce pobrać ten plik?

3

Odp: hbpix??

Nie ma konkretnego źródła, po prostu przeskakuje między stronami i wyskakuje okienko pobierania. W google znalazłem coś nie coś ale gównie po niemiecku a ja z niemieckiego to umiem co najwyżej volkswagen.

4

Odp: hbpix??

tplink = nie wiedziałem, że to takie niedobre ;) ? może masz włam na router i masz przekierowanie przez proxy bo i winda i linux? to hard reset routera i ustawienie na nowo. linuxa to się reinstaluje :) a z resztą są na niego różne antymalware i antysyfy. co do windy to puść serią - Temp File Cleaner (TFC.exe) potem odsyfiacz ccleaner (puść na pliki i rejestr z głębokim skanem i bezpiecznym usuwaniem w ustawieniach), Rkill a po nim Junkware Removal tool. następnie z linii poleceń: combofix.exe /KillAll i pozwól na restart, potem RougeKiller z MalPE a potem zainstaluj Malwarebytes w 30 dniówce premium... puść skan i ponów go po restarcie. na koniec znów odsyfiacz ccleaner . na koniec zapodaj deffragler wyłączając co się ta by ułożyć cały ten podziurawiony bajzel... i powinno śmigać. pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez sOnar (2017-12-27 12:40:01)

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

5

Odp: hbpix??

A może ściągnij to i zobacz co jest w środku.

6

Odp: hbpix??

no nie. rafał jeszcze nie wytrzeźwiał od wigilii :D

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

7

Odp: hbpix??

Po angielsku też się znajdzie

https://www.reddit.com/r/antivirus/comm … x_what_is/