1

Temat: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

Pytanie:

Dowolna wersja HighWire uruchamia się i gdzieś mniej więcej w momencie ładowania strony startowej, lub też tuż przed wylatuje do tosa. Często z 2 bombami (2 bomby: Bus Error, cokolwiek to w tym przypadku nie znaczy).

Co w sprzęcie - MegaSTE, 4MB, TOS 2.06uk, usatan, NOVA+ET4000 partycja BGM, czy FAT16. Próbowałem nawet na konfigu typu zero-golas, wykasowałem wszystkie desktop.inf i inne pozostałości. Zawsze dzieje się to samo. Wersja HW praktycznie dowolna, sprawdziłem z kilka różnych, nawet archaicznych.

W aktualnej zmieniam nazwę pliku *.OVL na NETWORK.OVL, poprawnie zainstalowany STIK, pinguje normalnie IP'ki z sieci itd., kasowałem *.CFG HW - zapytał i zapisał nowy i dalej kiszka.

Jakieś pomysły?

Ostatnio edytowany przez Pin (2018-02-01 20:07:46)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

NVDI jest?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

Podejrzewam że jest po prostu bug (odczyt z nieparzystego adresu).

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

NVDI jest. 4.11, zresztą bez NVDI HighWire nie odpali.

Adam - bug w czym? ;) we wszystkim chyba.

Ktoś HighWire testował z NOVA + ET4000??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

przeniosłem bardzo zbliżony config na zwykłe STE, użyłem tej samej kopii NVDI i HighWire, co na MSTE .. no i na STE to działa. Na medze nie.

Jest sens zamienić między kompami pamięci SIMM??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

Spróbuj w Medze wyłączyć cache i obnizyć zegar na 8mhz.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

o - tego nie próbowałem. Ok, wieczorem test, dzięki za pomysł :).

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

Myślę, że pamięci możesz dla pewności też sprawdzić. Nie zaszkodzi.
Nie jestem (jeszcze:-)) ekspertem w dziale 16-bit, ale miałem przypadłość taką, że jakaś stara gra wywalała mi właśnie dwie bomby na STFM z 2MB z nieobsadzonym drugim bankiem, a na drugim STFM z obsadzonymi dwoma bankami działała dobrze. Pamięci sprawdziłem i były sprawne, więc zinterpretowałem to sobie, że gra niepoprawnie widzi ilość RAM i próbuje adresować jakąś nieistniejącą pamięć. Jeśli dobrze to zinterpretowałem, to dedukuję, że taka sama sytuacja mogła by wystąpić gdyby się zamiast nieistniejącej pamięci próbowała adresować jakaś uszkodzona...

9

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

Tak:
- pamięci w STE powinny być takie same w bankach parzystych/nieparzystych <do sprawdzenia - czasm żonglerka simmami daje radę>
- z 16MHz powinno działać - jak rozmawiałem kiedyś z Rafałem działa na Falconie, działa na TT-ce (nie mam sieciówki, nie wiem jak z połączeniem), więc to nie to - zegar raczej powinien pomóc
- sprawdziłbym bez karty, z tą samą sieciówką i powoli dokładać. Wyrzuć też do testów wszystko z auto - kolejność w ST ma znaczenie, więc może to jest przyczyną...

Sikor umarł...

10

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

Wszystkie simmy są z jednej parafii. Ogólnie, to sprawdził bym dokładnie pamięci jeśli istnieje jakiś konkretny programik do testowania (a nie ten z tos'u) ... ostatecznie rozbiorę to i wywalę na chwile kartę NOVA, choć na samą myśl robi mi się gorzej - cóż, ciężko się to wszystko razem w środku mieści i jest to "misja" ;) .. no i ten bazylion śrubek :D

Co do kolejności w AUTO to oczywiście wiem, że ma to znaczenie - choć w przypadku testu gdzie mam goły tos i sterownik tylko do NVDI to ja wiem ... ? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

Ja używam YAART do testowania pamięci. Dobrze się sprawdza, leci wielokrotnie w kółko, więc można porządnie wygrzać i przetestować. Exxos poleca ten program i sam go używa do swoich rozszerzeń. Podobno jest najlepszym programem wszechczasów:-)
Tu wątek:
http://www.atari-forum.com/viewtopic.php?t=30110
Przewiń gdzieś tam w dół, aktualna najświeższa wersja to yaart021 chyba, w każdym razie ja takiej używałem.

12

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

35 pętli YAART i zero błędów. W trybie 8MHz z HighWire dzieje się to samo. Skończyły mi się pomysły..

Ostatnio edytowany przez Pin (2018-02-02 22:12:49)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

13

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

postawiłem Magic'a. Ta sama kopia ostatniej wejsji HW wywaliła wreszcie ERROR: (czy raczej Magic to zrobił):

Program gab zuruck: 68000 exception, fehler #-69

Co to takiego?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

hej Pin,

u mnie, na Mega STe (4MB, NOVA plus ET4000) działa i NVDI v5.03 i ostatni Highwire (na razie offline - szukam długiego kabla aby podłączyć do routera)

w załączeniu screeny i jaka pamięć zostaje mi po załadowaniu - TOS z NVDI oraz MagiC z Jinnee

dalsza część testów w toku ...

Post's attachments

Zrzut ekranu 2018-02-02 o 23.18.36.png 120.92 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Zrzut ekranu 2018-02-02 o 23.38.02.png 50.93 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Zrzut ekranu 2018-02-02 o 23.40.22.png 135.07 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

15

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

co dziwne, miałem sndplay który działał, a teraz pod Magicem wywala ten sam błąd co HW.

Dla odmiany odpaliłem Atarirc2:

http://pinokio.pigwa.net/irc.jpg

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

lepiej, zassany teraz SNDPLAY wywala się dokładnie tak samo. I na TOS i na Magic. Magic pokazuje ten sam ERROR co w przypadku HW. To musi być jakaś pierdółka coś czuję.

EDIT:

Małe i duże Atari z ircem równolegle ;)

http://pinokio.pigwa.net/irc2.jpg

Ostatnio edytowany przez Pin (2018-02-03 00:33:19)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

OGŁOSZENIE:

Zatrudnię magika, wróżbitę, jogina lub świadka Jechowy do skonfigurowania tego bagna ;)

Mam tylko nadzieję, że te wszystkie cuda to nie jest zasługa hddrivera.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

no ja mam tak że SND Player mi działa, ale jak uruchomię Highwire to się wywala wszystko. Jak zrobię odwrotnie tzn uruchamiam SND Playera a już mam odpalone HW to wyskakuje "mnie" błąd.

Osobno wszystko (SND i HW) działa i gra muzyka...

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

19

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

nadmienię, że jeszcze z tydzień temu SNDPLAY działał, różnica tylko była taka że było zainstalowane NVDI 5.x. Teraz uruchamia się na konfigu typu "golas".

Piter - masz może eng. RSC do Magic'a??

Ostatnio edytowany przez Pin (2018-02-03 14:34:06)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

20

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

Pin: poszło na maila, komuś jeszcze ?

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

21

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

Dzięki Piter, poszło.

Dziś podejście #997, Kroll jest już na zbliżaniu, na kursie i ścieżce ;)

Zaoramy to od zera, profilaktycznie robię właśnie kopię karty.

PODSTAWOWE pytanie: ILE pamięci potrzebuje HW do poprawnego działania????

EDIT:

Po pierwsze - okazało się, że miałem zainstalowane NVDI w jakiejś wersji pod MAGIC/PC i dzięki temu np. nie odpalał np. SNDPLAY. Trzeba DOKŁADNIE czytać doce z crackami :)

Po drugie - wszystko wskazuje na to, że jest konflikt pomiędzy HighWire a sterownikami Idka do grafiki. Będziemy się w tej sprawie kontaktować z autorem sterownika.

Ostatnio edytowany przez Pin (2018-02-04 12:09:02)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

Panowie, nie mieszajcie w to SND Playera. Każda muzyczka zawiera w sobie kod playera, nie musi on byc zbyt uprzejmy dla multitaskingu (choc wiele zostało poprawionych), do tego co muzyczka to moze byc inny player, wiec to generalnie loteria.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

23

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

ale mowa o tym, że w określonych warunkach (szczególna wersja NVDI) SNDPLAY się ogólnie nie uruchamia. Nie plątaj w to NIEzaładowanych jeszcze do playera muzyczek które wiem co mogą zrobić - szczególnie z Magicem ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

24

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

Następny tydzień nie przynosi żadnej poprawy ;)

1. Wymieniłem kartę NOVA.
2. Wymieniłem grafikę z ET4000 na inną.
3. Wymieniłem 4MB ram na inny 4MB ram

Nic*ója nic to nie dało. Pozostało jeszcze:

1. Pozbyć się ultrasatana i podłączyć stary dobry megafile30 :D
2. Podmienić TOS, choć mam tu dwie kości z magicem .. no i właśnie szlag trafił stery od ET...

... dobra, idę spać bo ten sprzęt mnie przerasta.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

25

Odp: HighWire, ostatnia aktualna wersja (i nie tylko)

Pin napisał/a:

Następny tydzień nie przynosi żadnej poprawy ;)

1. Wymieniłem kartę NOVA.
2. Wymieniłem grafikę z ET4000 na inną.
3. Wymieniłem 4MB ram na inny 4MB ram

Nic*ója nic to nie dało. Pozostało jeszcze:

1. Pozbyć się ultrasatana i podłączyć stary dobry megafile30 :D
2. Podmienić TOS, choć mam tu dwie kości z magicem .. no i właśnie szlag trafił stery od ET...

... dobra, idę spać bo ten sprzęt mnie przerasta.

Co to znaczy ze szlag trafil stery, przeciez chyba ich sam nie wykasowal :)
Napisales ze podmieniles karte ET4000, czy wgrales do niej odpowiednie sterowniki ?
Z tego co rozmawialem z Gwinterem do niej sa stery na stronie Idka, sprawdziles dokladnie, mozesz podeslac zdjecie tej twojej karty ktora miales oryginalnie w Medze ?

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE