1

Temat: The National Museum of Computing - TNMOC

Elo wszem,
Kilka tygodni temu objalem funkcje opiekuna dzialki Atari w The National Museum of Computing w Bletchley Park (www.tnmoc.org). Dla osob interesujacych sie historia komputerow / kryptografii / druga wojna swiatowa jest to pewnie znane miejsce.

Kolekcja muzeum jest ogromna, ale udzial Atari w zbiorach jest stosunkowo niski. Kroluja oczywiscie produkty Acorna i o zgrozo Commodore smile Nie, C65 nie ma.

Chcialbym rozbudowac kolekcje Atari o brakujace sprzety i z tym zwracam sie do szanownego towarzystwa forumowego. Jesli macie jakies graty zwiazane z Atari, ktore chcielibyscie sprezentowac Muzeum to prosze o kontakt lub wpis w tym watku. Niestety z powodow czysto praktycznych (brak miejsca w magazynach) Muzeum nie jest w stanie przyjac wszystkiego jak leci. Dlatego chcialbym poprosic o ewentualne datki w tym temacie nieco wybiorczo.

W praktyce mialoby to wygladac tak, ze chcemy zebrac troche sprzetu w Polsce, spakowac to w jedna pake / palete i wyslac za jednym zamachem do Muzeum. Szanowny kierownik zamieszania Dely zgodzil sie dzialac jako magazynier lokalny i przyjac ewentualne donacje pod swoj dach do czasu zebrania jakiejs wiekszej ilosci sprzetow.

Na zachete link to kilku zdjec do co fajniejszych znalezisk: https://1drv.ms/a/s!AkAw-MukqPrhjpYf-NzVPmt7uv46BA
Bede ten album sukcesywanie uaktualnial.

Na chwile obecna z rzeczy, ktoreych brakuje i udalo mi sie to sprawdzic sa:
- Atari 260ST
- Atari 520ST+
- Atari 130XE
- drukarka Atari 1029
- zasilacz do Atari 520ST
- stacje wewnetrzne do Atari STF[M]/STE - jest sporo STkow w kolekcji, ale na 6 dzialajacych, ktore udalo mi sie odpalic tylko w jednym dziala stacja i do tego jest 360KB smile
- stacje zewnetrzne do ST - tylko brandowane Atari sa potrzebne (plus zasilacz)
- Atari 2600 Junior (zwyklych 2600 jest opor)
- Atari 5200
- Atari 7800
- Atari Jaguar + CD
- Atari Falcon
- gry do powyzszych 4 konsol, bo do tej pory byl tylko Space Invaders, ja dozucilem pare tytulow ze swojej kolekcji
- materialy ekspolatacyjne do drukarek serii 102X
- Atari 1400XL smile
- Atari 1450XLD big_smile

naj***ny, ale zawsze elegancki.

2

Odp: The National Museum of Computing - TNMOC

Naprawdę w UK brakuje sprzętu Atari, by zasilić miejscowe muzea?

3

Pewnie nie brakuje, brakuje za to sprzetow, ktorych w UK prawie w ogole nie bylo, jak 2600 Junior (pamietaj, ze to sprzet, ktory raczej byl skierowany na rynki "rozwijajace sie). DO tego brakuje rzeczy, typu stacja wewnetrzna do ST - wyobrazasz sobie jakiegos ofiaroawce przynoszacego stacje tego typu do Muezum, a nie znajacego sie na sprzecie?

4

Uuuu panie, to może ja bym wpadł w którąś niedzielę i byś zrobił jakiś private tour?

5

Alez prosze bardzo. Bywam tam w soboty najczesciej. W najblizszym czasie za 2 tygodnie jestem. Odezwij sie na PM to sie umowimy.

6

lewiS napisał/a:

Pewnie nie brakuje, brakuje za to sprzetow, ktorych w UK prawie w ogole nie bylo, jak 2600 Junior

Hmm, przeca w Irlandii były juniory robione...
Idea zacna.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2018-03-12 15:06:13)

Sikor umarł...

7

Coz mam Ci odpowiedziec? Fakt jest taki, ze w Muzeum nie ma.

8

Byłem i potwierdzam - o Atari to tam prawie nie słyszeli smile
Widziałem tylko Portfolio oraz jakiegoś ST - leżał tak sobie na najniższej półce...

Za to jakby się komuś miejsce na dysku kończyło, to mają tam zapasowe talerze smile Na środku widać "zwykłe" dyski, więc można obczaić, jaka jest skala.

Post's attachments

plates.jpg 1.26 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.