101

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

Nie wiem, czy to w czymkolwiek pomoże ale zmontowałem onegdaj kilka rozszerzeń 65c816 adp ze strony Pasia i każde z nich w 100% działa. Nigdy z niczym nie było problemów, i były to różne kompy i przeważnie z różnym zestawem rozszerzeń. Porównajcie to może logicznie z tym schematem.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

102

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

Te, kiełbasę rzucili do sklepu :)

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 46#p240046

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

103

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

@Mq, a tak mnie naszło. A jak w tych jednobitowych zachowuje się 6502C włożony w przejściówkę? Próbowałeś takiej konfiguracji?

Sikor umarł...

104

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

Nie próbowałem, choć też miałem taki pomysł, jednak jak miałem to wszystko jeszcze rozgrzebane, to jakoś tego nie zrobiłem, bo były inne priorytety:-) Na ten moment na razie nie mam czasu, żeby się zajmować tym projektem, więc u mnie jest chwilowo odłożony do szuflady.

105

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

Pin napisał/a:

Te, kiełbasę rzucili do sklepu :)

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 46#p240046

https://www.ebay.pl/itm/NEW-Atari-800-X … Sw2xRYcqDQ

106

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

no to teraz trochę tego nie rozumiem, chyba że tą przelotkę dla "nie Sally" robicie dla sportu. Wówczas rozumiem :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

107

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

@Pin: bierzesz udział w dyskusji w wątku, ale go nie przeczytałeś? Polecam się cofnąć i ogarnąć całościowo, a gdyby Ci się nie chciało, to pofatygowałem się odnaleźć odpowiedni fragment, żebyś nie musiał czytać całości: w niniejszym wątku post nr 48 ostatni akapit.

108

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

Mq napisał/a:

@Pin: bierzesz udział w dyskusji w wątku, ale go nie przeczytałeś? Polecam się cofnąć i ogarnąć całościowo, a gdyby Ci się nie chciało, to pofatygowałem się odnaleźć odpowiedni fragment, żebyś nie musiał czytać całości: w niniejszym wątku post nr 48 ostatni akapit.

:)

A ja się cieszę, że całość działa - a dlaczego miałoby nie działać? Odżałowuję breloczki - co tam. Sport to zdrowie...
Wrócimy do tematu gdy będziesz miał więcej czasu.


Pozdrawiam
tOri

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

109

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

Spokojnie, o ile to coś pomoże to jak się zobaczę z Sikorem na Gravitacji to założymy adapter na chwilę do mnie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

110

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

biorę ;)

Sikor umarł...

111

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

Sprawdźcie, sprawdźcie - chodzi o to, żeby wyciągnąć wnioski, na których płytach pójdzie, a na których nie.
Myślę, że to o tyle wnioski istotne, że mogą się przyczynić do rozwiązania w przyszłości również innych problemów podobnej natury z innymi rozszerzeniami. Co rusz czytam o takowych na różnych forach - i tych naszych i zagranicznych. Temat wraca jak bumerang, a może da się znaleźć jakiś wspólny mianownik i polepszyć sygnały w Atari w sposób na tyle uniwersalny, że pomoże jako remedium na różne problemy timingowe.

@Tori: czasu więcej, to ja nigdy chyba nie będę miał, ale i tak się bawię:-) Teraz to trochę bardziej by mi chodziło, żeby inni zmontowali adapter i popróbowali coś, bo wtedy mogą jakieś spostrzeżenia i wnioski się nałożyć z różnych niezależnych instalacji. A może ja coś zwyczajnie robię źle, albo trafiły mi się dwie wadliwe płyty? Jak ktoś jeszcze odpali, to będzie wiadomo.

112

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

Z relacji Pinokia i Sikora:
6502 w Rapidusie działa, jako zwykły procesor.
Test GTIA OK.
Sparta działa.
Draconus działa. Sprajty są. Problemy z Ultimate. Prozac Dream chodzi.

6502A - są problemy, nie wszystko wstaje.

6502C - nie wstaje na przejściówce.

I Ty zostaniesz big endianem...

113

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

6502C to Sally i nie pójdzie tak bezpośrednio w adapterze, bo ma sygnał RW na innej nodze, trzeba by tam zamienić i nogę 36 z proca wsadzić w podstawkę w adapterze w dziurę 34 (kawałkiem drutu dosztukować), a nogę 34 z proca odgiąć, żeby w ogóle nie weszła w podstawkę.

I tam gdzie są problemy z Ultimate, to specjalista od Ultimate musi zdradzić jakie remedium na takie problemy stosuje:-)

114

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

6502A to wersja 1MHz

A co do modyfikacji 6502C aby działała w adapterze to panowie q*** nie przeginajcie.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

115

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

Hehehe:-) Willy, chodziło o test na krótko, czy jak się podłączy Sally przez adapter, to wystąpią opisywane problemy od 6502. Nie chodziło o to żeby to tak używać:-) Miałem taki test w planach, ale pochowałem graty, a że wspomniałem o tym Sikorowi, to chciał przetestować, stąd całe zajście:-)

Edit: a co do 6502A, to właśnie 2MHz. Wydaje mi się, że 1MHz to wersja bez A. Ale w sumie widziałem w różnych źródłach różne info i może występowały i takie i takie. Ja w każdym razie mam u siebie UMC6502 bez żadnej literki oraz UMC6502A i mi działają oba w adapterze.

Ostatnio edytowany przez Mq (2018-04-14 10:17:29)

116

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

materiały prasowe ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2018-04-15 19:17:46)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

117

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

@Pin, @Sikor: bardzo dziękuję Wam za przeprowadzone testy. Ciekawe, że ten 6502A nie działa. U mnie działa:-)

Z drugiej strony Ty masz tam Pin tak dużo nawalone do tej Atarki, że to w sumie rewelacyjne wieści (w cuda nie wierzę), że cokolwiek w ogóle zadziałało (w sensie ten pierwszy 6502):-)

A swoją drogą jak nie lubię niektórych rozszerzeń, a inne lubię - tak Twoja Atarka Pin wygląda bardzo fajnie z tymi wszystkimi płytkami:-) Podoba mi się:-) Co prawda ja bym był zwolennikiem innych akurat rozszerzeń, ale chyba sobie też ich tyle nawalę, tylko po swojemu oczywiście:-) Ładne cacko:-)
Podoba mi się też praca z dyskiem po tym jednym filmiku. Muszę też obadać jakie projekty mi się w tej materii podobają i może co jeszcze nie zostało wymyślone.

118

Odp: Adapter 6502B,C jako Sally

:) - mówiłem, że nie taki diabeł czorny :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info