Temat: CA 2001 Sparta DOS X z SIDE2 i lagi na początku odczytu

Panowie, mam oto taką zagwózdkę... odratowana stacja CA 2001 (na oryginalnym zasilaczu! - w końcu się udało zdobyć) pięknie czyta mi wszystkie dyskietki z przed 20+ lat ale dziwnie zachowuje się pod Spartą odpalaną z SIDE2. Otóż gdy chcę wylistować pliki na D1: stacja zaczyna kręcić i nie wydając żadnych dźwięków (beep) kręci tak ok. minuty a następnie szybciuteńko wyświetla listę plików. Podobnie zachowuje się przy kopiowaniu plików.. jakby zwis a potem leci plik za plikiem. Stacja jest goła, bez turbo (do wczoraj miała plombę ale musiałem wymienić krzywkę na ę od Jakuba Husaka :-) ). Do dam jeszcze, że pod innym, DOS-em stacja zachowuje się normalnie.. czyli czyta od razu. Czy to jest jakaś przypadłość Sparta DOS-a czy po prostu muszę nauczyć się cierpliwości? Swoją drogą... przygarnąłbym jakieś turbo do tej stacji...

Pozdrawiam,
pancio

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

2

Odp: CA 2001 Sparta DOS X z SIDE2 i lagi na początku odczytu

A indus.sys jest w config.sys? Bo on ją zaprogramuje do szybszej transmisji.
Jak się zachowa CA bez niego nie wiem.
Może nawet samo wywołanie indus.sys z prompta coś zrobi.

3

Odp: CA 2001 Sparta DOS X z SIDE2 i lagi na początku odczytu

No teraz to można pracować :-)

Nie było w konfigu bo to dyskietki z DOS 2.0(5). I to się nazywa dobra rada - dzięki!

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

4

Odp: CA 2001 Sparta DOS X z SIDE2 i lagi na początku odczytu

A nie masz dodatkowo podpiętego SIO2SD?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: CA 2001 Sparta DOS X z SIDE2 i lagi na początku odczytu

Miałem... gdyż zamiarem moim było zrzucenie starych dyskietek na te "cyfrowe". Natomiast jak wystąpiły problemy z dostępem do CA2001 - odłączyłem SIO2SD i postanowiłem zrzucić zawartość dyskietek do folderów na CF spod Sparta DOS-a. Nie mniej jednak czeka mnie jeszcze przerzucenie danych z CF/HDD na ATR-ki i SIO2SD jak najbardziej będzie tu potrzebne. W tym momencie nasuwa mi się kolejne pytanie: czy Sparta musi mapować nazwę partycji na nr dyskietki? np. C na D3? Trochę to komplikuje życie jeśli np. masz kilka partycji i SIO2SD...

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

6

Odp: CA 2001 Sparta DOS X z SIDE2 i lagi na początku odczytu

a nie jest tak, że SIO2SD i stację mapowałeś na te same numery (D1)? Bo powinno bezproblemowo śmigać razem. Wtedy - podmontowujesz odpowiednie atr-y na SIO i program kopiujący całodyskowy, ale bez formatowania dyskietki (problematyczne pod SIO2SD).

Sikor umarł...

7

Odp: CA 2001 Sparta DOS X z SIDE2 i lagi na początku odczytu

Nieee... nawet zmieniłem nr CA na D2 i wyłączałem ten sam index na SIO2SD. Tu nie ma konfliktu. Problemy zaczynają się, gdy z poziomu Sparta DOS-a próbuję dostać się do innych napędów podmontowanych na SIO2SD. Rzuca wtedy błędem 140 (lub 160 - sprawdzę po południu). Bezproblemowy jest natomiast dostęp do 1 dyskietki via SIO2SD i CA2001, czyli 2 napędów. Oczywiście mogę sobie spreparować X dyskietek i przemontowywać je "w locie" na SIO2SD ale łatwo się w tym pogubić... nie mniej jednak jakies wyjście z sytuacji jest. A propos, jakiś dobry progs do kopiowania dyskietek polecacie? - najlepiej by działał spod SDX.

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

8

Odp: CA 2001 Sparta DOS X z SIDE2 i lagi na początku odczytu

Hdsc, choć ten nie formatuje docelowego. Diskcommunicator,  ale tu kopia idzie najpierw do pliku dcm. 

Jak wrócę na kwadrat to odtworzę tak z ciekawości ten config i poszukam starych kopierów sektorowych i dam znać.


EDIT:

Sprawdziłem, ale tylko na SIO2SD jeszcze bez CA2001 - działa mi pod Spartą to:

http://atarionline.pl/utils/6.%20Stacja … 8DE%29.xex

(US Sector-copier 5)

Choć ze sprawdzeniem na dwa drive będzie ten problem, że systemówkę na HDD mam na B: a US Sector Copy operuje na D1:-D2:

Ostatnio edytowany przez Pin (2018-05-02 12:00:49)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: CA 2001 Sparta DOS X z SIDE2 i lagi na początku odczytu

pancio.net napisał/a:

Nieee... nawet zmieniłem nr CA na D2 i wyłączałem ten sam index na SIO2SD. Tu nie ma konfliktu. Problemy zaczynają się, gdy z poziomu Sparta DOS-a próbuję dostać się do innych napędów podmontowanych na SIO2SD. Rzuca wtedy błędem 140 (lub 160 - sprawdzę po południu)

Ja nie mam żadnych problemów z dostępem do dowolnego napędu. Tylko, że ja mam LDW2000, ale z racji zamontowane go Tomsa, nie używam sterownika INDUS.SYS (po prostu nie działa).
Pytałem o SIO2SD bo zauważyłem, że czasami przy próbie zabootowania z dyskietki, przy wyłączonym D1: na SIO2SD, i tak odpala mi się loader turbo ze SIO2SD. Trzeba wtedy zrobić reset i jest OK.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

10

Odp: CA 2001 Sparta DOS X z SIDE2 i lagi na początku odczytu

Jakie partycje zajęte są przez SIDE2?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: CA 2001 Sparta DOS X z SIDE2 i lagi na początku odczytu

@Pin:
Wybrałem partycję C więc Sparta widzi to jako D3. Ten US Sector-copier 5 działa pod Spartą ale bez turbo - osiwieć można no i browary mi się kończą :-). W przypadku kopiowania plikowego poradziłem sobie z SIO2PC. Ale przydałby się program, który potrafi kopiować cały dysk bezpośrednio z CA do SIO2PC. Wiem, że pewnie takie coś istnieje tylko nie wiem jak się nazywa... i jeszcze jedna sprawa, jaki kopier potrafi anulować/omijać/naprawiać błędy?

Ostatnio edytowany przez pancio.net (2018-05-02 19:39:56)

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

12

Odp: CA 2001 Sparta DOS X z SIDE2 i lagi na początku odczytu

Jeśli manualnie wykonasz format docelowego dysku, to wystarczy HDSC. No i będziesz miał to samo turbo, pod które masz sterownik dla Sparta DOS X.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info