Temat: Ustawienia zworek po instalacji Multi TOS-u w STe

Proszę o pomoc w poprawnym ustawieniu zworek po instalacji podwójnego TOS-u w moim STe. Kości na wymianę jakie mam, możecie zobaczyć na załączonym obrazie. Mają one oznaczenie W27c020, według znalezionej przeze mnie dokumentacji, kości są 256Kx8. Znalazłem tę stronę, ale tutaj nie ma takich kości. Na standardowych ustawieniach fabrycznych komputer nie startuje poprawnie, dlatego domyślam się, że jakieś zmiany są potrzebne.
Z góry dziękuję za pomoc.

Post's attachments

20180805_192605m.jpg 28.74 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Ustawienia zworek po instalacji Multi TOS-u w STe

Jak miałeś włożone kostki 32pin, tak jak te ze zdjęcia, to powinno sie je zamienić HI-HI  LO-LO i powinno działać.
Ale jak oryginalne kostki z TOS miały 28pin,  to trzeba przelutować dwa rezystory obok.
Oznaczone W102 i W104, trzeba je ustawić w poz 1-2.  Można też połączyć większą kroplą cyny. 
Te rezystory to nic innego jak zwora. W103 zostaje w poz. 2-3.

Ostatnio edytowany przez Atari-User (2018-08-05 22:18:38)

3

Odp: Ustawienia zworek po instalacji Multi TOS-u w STe

Ustawiasz jak pod kości 1Mbit (27010), dodatkowa linie adresową izolujesz od od płyty i podłączasz przez przełącznik do 5V/masy by wybierać wersje TOSu.

Ostatnio edytowany przez _tzok_ (2018-08-05 22:29:02)

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

4

Odp: Ustawienia zworek po instalacji Multi TOS-u w STe

Dzięki chłopaki. Oryginalne kości są 28 pin, więc będę musiał przestawić zworki. Ale jak już wiem jakie, to nie będzie problemu. Jutro machnę.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.