Temat: Kółko w magnetofonie 410

Próbuję doprowadzić do stanu używalności magnetofon 410. Kontrola wykazała, że uszkodzona jest jedno kółko, niestety - przekazujące napęd na rolkę zwijającą taśmę - ergo, nie da się nawet spróbować wczytać taśmy żeby sprawdzić, czy cokolwiek się czyta. Starałem się pokazać uszkodzenie na załączonej fotce - ktoś musiał zostawić magnetofon z wciśniętym Play, guma na kółku się odkształciła i teraz kółko staje, gdy wgniecenie jest na rolce napędowej.

Może ktoś ma takie kółko albo może znacie sposób na regenerację/naprawę czegoś takiego?

Ostatnio edytowany przez perinoid (2018-08-16 12:26:25)

Post's attachments

20180816_130159m.jpg 39.11 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

2

Odp: Kółko w magnetofonie 410

Spróbuj dopasować taką gumkę na allegro, np. od magnetowidu. Jakie to ma wymiary? Gumkę powinno dać się ostrożnie zdjąć z kółka i zmierzyć. Dopasować też można gruby oring w sklepie z łożyskami.

Ostatnio edytowany przez jer (2018-08-16 16:17:30)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

3

Odp: Kółko w magnetofonie 410

Rzeczywiście, sklep hydrauliczny okazał się zbawienny. Oring za 70gr i sprawa załatwiona. Niestety, magnetofon sprawia kłopoty przy wczytywaniu - przy moich próbach już po pierwszym bloku mam BOOT ERROR. A kasety od Dudiego, wczytują się na 1010.
Czy ktoś mógłby się podjąć sprawdzenia i regulacji?

A, muszę jeszcze wymienić pasek napędowy "wstecz" bo jest luźny i nie ciągnie. Paski mam, tylko tam się strasznie ciężko dostać. Jest jakiś service manual z opisem, jak rozebrać sam mechanizm? Wygląda na dość mocno skomplikowany a bez rozebrania nie zdejmie się i nie założy ponownie gumki na koło napędowe.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.