Temat: Atari mega st2 dziwny mod problem

Witam moze ktos wie co to za mod i do czego sluzy >? atari mega st2 i czy mozna go usunac bezinwazyjnie?

Post's attachments

1.jpg 1.59 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

2.jpg 1.54 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

3.jpg 1.89 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

4.jpg 1.44 mb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

5.jpg 876.09 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Atari mega st2 dziwny mod problem

Coś mi się wydaje że jest to Mod do obsługi stacji dysków HD 1.44Mb.
Podłącz stację  dyskietek i spróbój sformatować dyskietkę  na 1.44. Tylko pamiętaj że musui to być dyskietka HD, czyli z dodatkowym otworem na górze dyskietkki. 
Jajlepiej sformatować  pod  FCopy.
Jak się sformatuje i da się odczytać, to bedzie jasne. Ewentualnie sformatuj dyskietką na 1.44 pod PC i spróbuj odczytać na Atari, 
A jakaś proteza na taśmie, to może być do zamiany z zewnętrzną Stacją  AB - BA
Raczej przydatna rzecz i bym tego nie usuwał.

3

Odp: Atari mega st2 dziwny mod problem

aha czyli mogę nagrać gre na dyskietce pcetowej I będzie działać ? to atari ma 4mb ?

4

Odp: Atari mega st2 dziwny mod problem

W TOSie 1.04 format na 1.44MB?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: Atari mega st2 dziwny mod problem

Tak.  To Atari ma 4MB RAM.
WIdać, że co drógi rząd pamięci jest innej firmy. Jest to płyta od Mega ST2 rozszerzona do 4MB.
Co do nagrywania dyskietek, to format PC jest zgodny  z ST. Najstarsze ST miały niewielką róznicę co do zgodności, formatów, (chodziło to chyba o wersję TOS). 
Czyli jak sformatujesz dyskietkę na PC, powinna bez problemów odczytać się na ST, no chyba że ze stacją jest coś nie tak. 
Ale, jeszcze jedno.  PC domyślne obsługuje dyskietki HD 1.44Mb.   Czyli te z dodatkowym okienkiem.   
Jeżeli ten Mod w Twoim ST jest to do stacji HD, to w zasadzie każdą sprawną dyskietkę możesz nagrać na PC  i przenieść na ST.  Ale jek to nie jest Mod FDD HD, tylko coś innego, to trzeba zrobić mały myk.
Zakleić drugi otworek w dyskietce, i sformatować na PC na 720 KB.   
W systemach XP i wyżej trzeba to zrobić w okienku Command.   komendą  format a: /t:80 /n:9
W ten sposób sformatuje się dyskietka na 720 KB, tylko musi byc zaklejone okienko detekcji HD
I można nagrać na dyskietkę jakąś grę, lub obraz dyskietki i będzie działało na ST
Ale możliwe że ten Mod to jest własnie HD FDD, wtedy nic nie trzeba zaklejać, No chyba że będziemy chcieli nagrać obraz dyskietki 2DD (720kb) wtedy tez trzeba zakleić, 
Nie latwo jest to, w ten sposób wytłumaczyć, trzeba poeksperymentować.
Ale najpierw trzeba spróbować , czy da się sformatować dyskietkę pod ST na 1.44 Mb. 
To Ci wiele wyjasni.

6

Odp: Atari mega st2 dziwny mod problem

@uicr0Bee
Pod samym Tosem, 1.04 to nie da się sformatować na 1.44,  Ale sformatowana dyskietka na PC, jak jest Mod HD da się odczytać i będzie działała.
A nakładki jak TeraDesk już w menu mają opcję formatu na 1.44.
Poza tym, programy do formatowania, 90% programów,  jak FCopy i wiele innych do formatowania, chyba pod każdym Tosem mogą formatować dyskietki na bardzo różne konfiguracje ścieżek i sektorów, i na 1.44 Mb też, tylko musi być ten mod do stacji.
On tam gdzieś podaje 16MHz, własnie wymagane do zapisu w formacie HD.

7

Odp: Atari mega st2 dziwny mod problem

ok A jak wsadze goteka do tego atari to będzie wszystko śmigać z tym modem ? stacje właśnie ktoś wsadził pctowa dlatego atari.

8

Odp: Atari mega st2 dziwny mod problem

Gotek, powinien też działać pbez problemów.
Sprawdz najpierw to co masz.
Podłacz stację, może być od PC i sformatuj jakąś dyskietkę.

9

Odp: Atari mega st2 dziwny mod problem

ok tak zrobię czyli nie wywalac tego moda ?

10

Odp: Atari mega st2 dziwny mod problem

Boszzz... 6 postów i w większości farmazony. Wywal moda i nie zaśmiecaj wątku, 100 razy byś już sprawdził, zachowujesz się jak stary troll... Nadal mamusi pytasz, czy zesikać się w majty czy lepiej iść do kibelka, bo moj 3,5 letni syn dawno tego nie robi...

Sikor umarł...

11

Odp: Atari mega st2 dziwny mod problem

masz tam inne tematy więc po hu się wpi* pytam bo nie wiem nie jestem wszystko wierzący jak ty widocznie.

MM: z kultura proszę, pierwsze ostrzeżenie

12

Odp: Atari mega st2 dziwny mod problem

Świadczą o tym Twoje wypowiedzi, a forma wypowiedzi świadczy o Twojej kulturze. Sto razy zadajesz pytanie, mimo, że odpowiedź już padła.

MM: z kulturą proszę (dotyczy to zwłaszcza twego poprzedniego posta w tym wątku). Konstruktywnie, a nie po chamsku. Jak nic innego do powiedzenia nie masz - nie musisz w wątku uczestniczyć

Sikor umarł...

13

Odp: Atari mega st2 dziwny mod problem

air4444 napisał/a:

Witam moze ktos wie co to za mod i do czego sluzy >? atari mega st2 i czy mozna go usunac bezinwazyjnie?

Cześć,

Znalazłem taki mod - to faktycznie FDD HD mod - tu w 260ST.
Popatrz - są wszystkie opisy na pudełku :)

Post's attachments

260ST HD mod.jpg 548.38 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

14

Odp: Atari mega st2 dziwny mod problem

dzięki za odpowiedź i za info.