251

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Wiesz, z tymi podstawkami to ma sens wymieniać jak faktycznie nie kontaktują, ale to raczej lepiej najpierw sprawdzić zamiast niepotrzebnie wymieniać. Co do precyzyjności, to ja tam jestem zwolennikiem zwykłych podstawek a nie precyzyjnych. Na precyzyjnych to dopiero potrafią się dziać jaja, ale to już jak kto lubi, ja praktycznie nigdy nie używam do niczego precyzyjnych.

252

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Pamiętam, pisałeś o tym wielokrotnie.
Oglądam PIA, za PortB odpowiadają nogi od 10 do 17.
Z tego co widzę, to nogi 10,11,17 PIA są podłączone do MMU (U3) kolejno 9,10,6 - patrzę po schemacie - a nogi PIA 12,13,14,15 do U34 kolejno 3,4,5,14. Noga 16 PIA podlutowana kablem do nogi 11 U34.

Tak łopatologicznie, co mam pomierzyć?
Rozumiem, że sprawdzić mam samą płytkę rozszerzenia? Czy są przejścia z pinów do GAL'a i MMU, right? I czy nie ma tu zwarć między pinami na płytce rozszerzenia. Tymi właśnie pinami portu B?

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

253

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Na podłączonym rozszerzeniu do płyty, sprawdź miernikiem te wszystkie nogi PIA każda z każdą, czy nie ma między którymiś z nich zwarcia. Druga rzecz, to sprawdź dla każdej nogi PIA dotykając miernikiem od góry (czyli przy samym PIA) oraz odpowiedniego miejsca na płytce rozszerzenia czy dochodzi tam sygnał od tego PIA. To wszystko na wyłaczonym i odłączonym od zasilania komputerze oczywiście. Szczególnie zwróć uwagę na te sygnały, które nam nie działają, czyli PB5 i PB6. Nie pamiętam na 100%, więc sprawdź ewentualnie, ale wydaje mi się, że port B idzie tak dokładnie po kolei na PIA jak wskazują numery nóżek, czyli od 10 do 17 to odpowiada od PB0 do PB7 dokładnie w tej kolejności.

254

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Jest jak piszesz, nogi od 10 do 17 to PB0 do PB7. https://retrogames.cl/imagenes/proyectos/pia2/pia9.jpg
tudzież tu https://systemembedded.eu/download/file … ;mode=view
Jutro powalczę - czyli już całkiem niedługo :) - dam znać co i jak.

Ostatnio edytowany przez sun (2021-04-18 22:17:22)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

255

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Ok, pomierzone, elektrycznie nie ma zwarć na nogach PIA od PB0 do PB7.
Jest przejście od PB5 (PIA 15) do MMMU 18 oraz PB6 (PIA 16) do MMMU 11.
Dla pewności sprawdziłem wszystkie, i jest komplet na pinach rozszerzenia,
czyli MMMU nogi 3 do 5 (PIA 12 do 14) oraz PIA 10 i 11 na MMU 9 i 18.
PB7 (PIA 17) jest na podstawce po MMU noga 6.

I to na tyle ;(

Ostatnio edytowany przez sun (2021-04-23 17:05:41)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

256

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

@sun: PW wysłałem, sprawdź.

257

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

@Mq: sprawdziłem. Bez odbioru :)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

258

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Chciałbym w tym miejscu bardzo podziękować @Mq za ekspresową diagnozę i poprawki w zimnych lutach. RAM śmiga aż miło.
@Mq: Dziękuję!

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

259

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Mq są jeszcze dostępne płytki do wersji XE?

130XE + VBXE / 800XL / 800XE + U1mb + Sophia2 + PokeyMax / AVG CART / XF551 5.25", 3.5"/ 1050 / Sio2pc / XC12 + Blizzard
520ST+ / SF 314 / ACSI2STM / GOTEK

260

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Dawno to było, niestety nie mam już tych płytek...

Mogę udostępnić pliki projektu w Eagle do wykorzystania we własnym zakresie.
Jak ktoś chce, to pisać do mnie na PW albo na maila.

261

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Wrzuć na PCMWay i każdy sobie zrobi a ty coś tam też dostaniesz od nich.

262

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Nie lubię:-)

263

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

A można tam wrzucić projekt nie zamawiając go?
Bo zamawianie tam wcale nie wychodzi tanio jeśli porównamy na przykład do JLCPCB, chyba, że właśnie liczymy na późniejsze profity w postaci zwrotu kasy za zamówienia.

264

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

@Mq, a ile chcesz za licencję :D Jakby co napisz maila ;)

Sikor umarł...

265

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Nieraz widziałem projekty na których dało się ściągnąć grabery, wiec jak ktoś by chciał to zamawiał by na pcbway a jak nie to pobrał by pliki i zamówił gdzie chce.

No ale to Mq jest autorem i decyduje :)

266

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Planuję zrobić stronę ze swoimi projektami, które chcę udostępnić światu. Dlatego nie wystawiam tego nigdzie na cudzych stronach itp., na razie kto chce, to mu po prostu daję osobiście, a docelowo chcę to mieć w necie udostępnione wszystko w jednym miejscu.

267

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Można wystawić na PCBWay albo OSHPark z odpowiednią licencją i mieć jakiś tam zarobek (ale zarobek jest tylko kiedy ktoś zamówi płytkę w danej "płytkowni"). Ważne jest aby zawrzeć licencję i nie powinno być wtedy żadnych nieporozumień (i nikt sobie projektu nie przywłaszczy). W sumie to ryzyko jest większe jak udostępniasz ludziom na maila, bo ktoś może to tam wstawić jako swoje.

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

268

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Przypomnijmy i ustalmy jedną zasadniczą rzecz: SIMMexp nie jest moim projektem. Ja tylko zaproponowałem płytki jakie można pod to zrobić i nazwałem to rozwiązanie sobie, że jest ono "bez kabli". Pasiu udostępnił projekt dawno temu, przez wszystkie te lata jest on dostępny, i przez wszystkie te lata cała społeczność szanuje to. Ja również to uszanowałem, zrobiłem małą ilość dla chętnych przy okazji robienia tego sobie samemu i udostępniam każdemu kto poprosi. Docelowo również udostępnię na swojej stronie internetowej poświęconej różnym moim większym i mniejszym projektom.

Jak ktoś będzie chciał trzepać na tym kasę i być wbrew uczciwości, to i tak znajdzie do tego drogę. Kiedyś bym robił przeciw temu krucjaty, dzisiaj mam to w dupie. Dla mnie ważne jest że ludzie mnie lubią, jak ktoś inny za parę groszy woli być ścierwem, to co mnie to obchodzi? Niech se bierze, niech sprzedaje. Panowie, my tu mówimy o złomie elektroniki użytkowej z ubiegłego stulecia, a nie o kosmicznych tajnych technologiach za jakieś grube miliardy:-)

269

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Hej @Mq, wysłałem Ci maila.

270

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

@madness77 poszło.

Słuchajcie, odkąd kilka dni temu odświeżył się tutaj ten temat, to kilka osób poprosiło mnie o projekt. Oczywiście każdy sobie robi co chce, ale wspominam o tym, bo może jak byście się tu ujawnili na forum i któryś z Was zaproponował by, że zamawia sobie te płytki, to moglibyście to wspólnie zamówić i się podzielić. Ale to tylko taka sugestia, nie wtrącam się, ja sam nie mam czasu tego zamawiać, więc udostępniam.

271

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Mq napisał/a:

@madness77 poszło.

Słuchajcie, odkąd kilka dni temu odświeżył się tutaj ten temat, to kilka osób poprosiło mnie o projekt. Oczywiście każdy sobie robi co chce, ale wspominam o tym, bo może jak byście się tu ujawnili na forum i któryś z Was zaproponował by, że zamawia sobie te płytki, to moglibyście to wspólnie zamówić i się podzielić. Ale to tylko taka sugestia, nie wtrącam się, ja sam nie mam czasu tego zamawiać, więc udostępniam.

Hej, będę zamawiać czarne do XE, 3 komplety pragnę zachować na swoje potrzeby, więc 2 mogę oddać po kosztach: 1/5 * ( produkcja/cło/przesyłka) + paczkomat (lub odbiór osobisty w W-wie ;-))

Ostatnio edytowany przez madness77 (2023-11-09 13:58:30)

272

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

madness77 napisał/a:
Mq napisał/a:

@madness77 poszło.

Słuchajcie, odkąd kilka dni temu odświeżył się tutaj ten temat, to kilka osób poprosiło mnie o projekt. Oczywiście każdy sobie robi co chce, ale wspominam o tym, bo może jak byście się tu ujawnili na forum i któryś z Was zaproponował by, że zamawia sobie te płytki, to moglibyście to wspólnie zamówić i się podzielić. Ale to tylko taka sugestia, nie wtrącam się, ja sam nie mam czasu tego zamawiać, więc udostępniam.

Hej, będę zamawiać czarne do XE, 3 komplety pragnę zachować na swoje potrzeby, więc 2 mogę oddać po kosztach: 1/5 * ( produkcja/cło/przesyłka) + paczkomat (lub odbiór osobisty w W-wie ;-))

Jestem zainteresowany 2 szt

273

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

kismet75 napisał/a:
madness77 napisał/a:

Hej, będę zamawiać czarne do XE, 3 komplety pragnę zachować na swoje potrzeby, więc 2 mogę oddać po kosztach: 1/5 * ( produkcja/cło/przesyłka) + paczkomat (lub odbiór osobisty w W-wie ;-))

Jestem zainteresowany 2 szt

OK. Poczekam do poniedziałku, może się znajdzie chętnych na 10 kompletów. Powinno wtedy wyjść coś koło 7-8zł za kpl.

PunBB bbcode koszty.

przy 5 kpl. będzie jakieś 10pln

Ostatnio edytowany przez madness77 (2023-11-10 11:16:02)

Post's attachments

summary.png 23.75 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

274

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

madness77 napisał/a:
kismet75 napisał/a:

Jestem zainteresowany 2 szt

OK. Poczekam do poniedziałku, może się znajdzie chętnych na 10 kompletów. Powinno wtedy wyjść coś koło 7-8zł za kpl.

PunBB bbcode koszty.

przy 5 kpl. będzie jakieś 10pln

Ok spoko czekam na info .

Ostatnio edytowany przez kismet75 (2023-11-10 16:58:01)

275

Odp: 1MB na bazie SIMMexp bez kabli - możliwe?

Poproszę też o jedną do XE dla mnie.
Dzięki.