Temat: 800xl

Koledzy odkopalem moje atari ktore przelezalo w piwnicy jakies 20lat. Mam z nim mianowicie taki problem. Klikam sekwencje do wgrywania gry wszystko pieknie tylko na ekranie nie pokazuja sie te smieszne kreseczki i dzwiek jak by nie byl taki wyrazny. Kiedy prubowalem wgrac gre bez kardridza to wyskakuje mi error 138. Na filmiku pokazuje co i jak. Moze ktos pomoze.
https://youtu.be/BY9_41HJpoM

2

Odp: 800xl

dobrze namierzyłeś początek zapisanych danych?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: 800xl

Wiesz co jak pamitam to wygladalo to wgrywnie troche inaczej niz teraz. Zawsze mialem te migajace paski a teraz nic tylko dzwiek taki jak by przytlumiony. Nie wiem moze magnetofon padl. Stego co ogladalem filmiki na yotubie to zawsze sa te paski. Nawet nie wiem co to jest za kardridz ktory posiadam. Wiem ze wczytywal w turbo.

Ostatnio edytowany przez Ralfi83 (2019-04-20 08:25:05)

4

Odp: 800xl

Migające zawsze paski? Nie pomyliło Ci się czasem z Commodore ? ;)

EDIT: Aaaaa mowa o turbo, przepraszam, nie zauważyłem tego.

EDIT2: Dźwięk z magnetofonu jest zawsze taki przytłumiony jeśli nie wczytuje się poprawnie.

Ostatnio edytowany przez ikci (2019-04-20 06:12:22)

5

Odp: 800xl

Ralfi83, a przewijałeś tę taśmę do początku? Na filmie widać że próbujesz ładować gdzieś w połowie kasety i po kilku sekundach uznajesz że nie działa. Nawet nie pozwalasz na znalezienie początku następnej gry.
Każda gra zaczyna się od jednostajnego pisku, później pojawiają się na krótko te kolorowe paski, następnie w tym turbo powinien chyba wyświetlić się tytuł gry, a dalej już wczytanie właściwej gry.
Inna sprawa że po 20 latach w piwnicy sam magnetofon może być w środku brudny. Przedmuchaj sprężonym powietrzem, przemyj głowicę i rolki wacikiem nasączonym płynem video98, albo czystym alkoholem. Po tym, zacznij wczytywanie od początku kasety.
Niewykluczone też że zapis na taśmie uległ uszkodzeniu po latach w piwnicy.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2019-04-20 08:14:53)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

6

Odp: 800xl

po pierwsze primo :) - stare taśmy najpierw bym poprzewijał.

po drugie primo - poke 54018,52 (dobrze pamiętam)? to "motor on" dla magnetofonu, możesz poszukać z poziomu Atari Basic fragmentu zapisu, który na ucho wygląda jak początek danych (o czym była mowa powyżej)

a po trzecie primo - ultimo - za tymi drzwiami mieszka Rambo ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: 800xl

@Ralfi83 Przeczyść bolce w gnieździe SIO oraz styki we wtyczce magnetofonu. Najlepiej preparatami KONTAKT lub czymś podobnym. Po 20 latach styki będą pokryte tlenkami stanowiącymi dobrą izolację. Jeśli magnetofon jest sprawny i ma wbudowany Turbo Blizzard, to brak pasków po uruchomieniu wczytywania świadczy o braku styku na lini Data Out z gniazda SIO do magnetofonu. Linia ta uruchamia turbo w magnetofonie.