1

Temat: Atari 800XL

Mam dwie Atarynki 800XL jedna miala przez przypadek wlozony pilnik do zlacza Cartridge czego efektem jest niekiedy zawieszanie sie w Basicu. Druga niekiedy wogole nie odpowiada po wlaczeniu. Jest tylko niebieski ekran i kursor. Ktore uklady sa uszkodzone? Chce zlozyc z dwoch jedna atarynke. PS. Atarynki maja inne plyty glowne, nie wiem czemu?

2

Odp: Atari 800XL

jak można przez przypadek włożyć pilnik do Atarynki  :?:  :?:  :?:
przecież to czyste barbarzyństwo  :!:  :!:

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: Atari 800XL

Za wiele nie pomogę, wiem tylko, że w twojej okolicy zamieszkania żyje na pewno dobry elektronik, zajmujący się naprawą i rozbudową komputerów atari serii 8-mio bitowej. Jet, bo to o nim tu mówię, ceniony jest przez wielu nie tylko za umiejętności, ale też za uprzejmość. Jeśli zainteresujesz się możliwościa skontaktowania z Jetem, wpadnij na kanal #atari8, na pewno uzyskasz potrzebne Ci w takiej sytuacji informacje.

4

Odp: Atari 800XL

jezeli ataryny startuja za ktoryms razem, to swiadczy to usterce mechanicznej a nie elektronicznej. przy tej, przy ktorej byl wlozony pilnik polecam przyjrzec sie zlaczu carridge-a - czy blaszki nie sa wygiete i czy przypadkiem nie zwieraja sie od czasu do czasu. w wypadku drugiej polecam otworzenie ataryny i docisniecie scalakow w w podstawkach.

warto przy obydwu zerknac na lutowania - czy nie ma tzw. zimnych lutow lub slabych kontaktow.

5

Odp: Atari 800XL

8O Uhmn jak dojedziesz do Rybnika to moge ci zrobić obydwie.
Kontakt piotrw@czubki.za.net

oldzik (oldpiotr)