Temat: [K] Części do joysticka

Cześć

Czy gdzieś jeszcze można dokupić przyssawki do joysticków? Kiedyś występowało jako część zamienna, teraz coś nie bardzo. Usiłuję doprowadzić do ładu mojego QuickShota II Turbo - może ktoś ma połamany egzemplarz, z którego można by wyciągnąć poza wspomnianą przyssawką, jeszcze 2 blaszki styków i ze 3 sprężynki?

Pozdrawiam
Maciek

2

Odp: [K] Części do joysticka

Nie kupowałem, więc nie wiem, czy są realnie dostępne, ale kiedyś się natknąłem tutaj: http://sklep.matt.com.pl/pl/p/Przyssawk … ow-PSS/176

3

Ja coś podobnego kupowałem w sklepie zoologicznym. wink

4

Chyba mam takiego, w którym połamała się obudowa (konkretnie stabilizacja położenia wajchy). Potrzebna nowa górna część obudowy (poza tym sprawny, chociaż chwilowo rozebrany). Zerknę. Jeśli mam rację, chętnie się wymienię za jakiś inny manipulator.

5

Podłączę się. Czy jeśli perinoid znajdzie tego joya i poszedł by na części, to była by szansa podzielić się resztą? Ja z kolei potrzebuję do takiego joya ten wielki krzyż ze środka, który naciska sprężynki. I też nie pogardził bym jakąś blaszką i sprężynką. Może coś tam jeszcze mi brakuje, ale nie pamiętam. Mój egzemplarz jest związany z moimi sentymentami, bo to ten, na którym ogrywałem gierki w dzieciństwie. Nie używam go, jest mocno zajechany, ale właśnie gdybym go za pomocą części zamiennych przywrócił do lat jego świetności, to było by super:-)
Ewentualnie gdyby maciekb nie sfinalizował żadnej transakcji z perinoidem, to ja byłbym chętny na zamianę z Tobą perinoid: mogę dać za niego nowy (S)NESctrl w komplecie z nowym chińskim padem zamiennikiem SNES.

6

Dalton: Co do przyssawek Matta, to dzięki za linka, ale traktuję ten zakup jako ostateczność :-) W latach 80/90-tych miałem ten joystick (nie wiem nawet, czy jego resztki nie są gdzieś "zakopane" u rodziców) i w nim wszystko było złe - zaczynając od kabla, a kończąc na przyssawkach. Sądząc ze zdjęcia przyssawek na stronie, to nic się właściwie nie zmieniło ;-)

Perinoid: Ja nie bardzo mam się na co zamieniać - dopiero zaczynam rozwijać moje zbieractwo :-)

Mq: Jeśli uda Ci się zamienić i zostaną Ci jakieś części, to chętnie odkupię przyssawkę i te 2-3 kawałki styków. W joyu jest łącznie 6 styków, więc mam nadzieję, że do się to jakoś podzielić. Sprężynki z tego co wiem można dobrać na AliExpress, gorzej jest z blaszkami. Inna sprawa, że blaszki raczej się nie niszczą - moje po prostu zaginęły w pomrokach dziejów.

Ostatnio edytowany przez maciekb (2019-05-29 09:45:15)

Pozdrawiam
Maciek

7

Krzyżaki (metalowe) w joystickach to ja w epoce naprawiałem przycinanymi sprężynkami ze starych budzików (te płaskie, nawijane w zwój). Joye chodziły lepiej niż oryginał potem wink

Sikor umarł...

8

Sikor, wiem o co chodzi, ale w tym konkretnym joysticku chodzi o coś zupełnie innego:-) Tutaj mamy mikrostyki, które działają tak, że taki duży krzyżak plastikowy naciska na ich sprężynki przy ruchu joyem. W moim joyu złamały mi się dwie końcówki tego krzyżaka, więc dwóch sprężynek nie naciskały. W dawnych czasach naprawiłem to tak, że wtopiłem zamiast tych plastikowych końcówek kawałki cienkiego pręta. To działa, ale w dzisiejszych czasach jak sobie odrestaurowuję retrosprzęty do stanu niemal fabrycznego, to i joystick chciałbym kiedyś przy okazji tak odrestaurować - stąd jak się nadarza okazja, to podłączam się pod temat i pytam:-)

Ostatnio edytowany przez Mq (2019-05-29 10:33:02)

9

Panowie, niestety to co mam to zupełnie inny joy - QuickJoy III Supercharger. Przepraszam, że tyle to trwało. Dopiero dzisiaj mogłem się do niego dostać.