201

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Obejrzałem fotki obudów, które zrobił ccwrc i moim zdaniem od razu widać, bez dotykania,  że te obudowy mają bardzo dobrą jakość. Po Z7 czy KM20 to teraz już chyba nikt nie będzie chciał nawet sięgnąć.

Myślę, że obudowy Sikora to będzie standard dla nowo wydawanych cartów na małe Atari. :)

Ostatnio edytowany przez Pawex (2020-01-20 02:12:56)

202

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Tak informacyjnie - osoby zamawiające przez inpost muszą podać telefon i maila, inaczej nie mam możliwości nadania. Oczywiście także numer paczkomatu odbiorczego.
@RTG: fotki kłamią ;P
A prawilnie: moje są z ABS-u, tamte z polistyrenu - chyba to robi różnicę...

Sikor umarł...

203

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

@Sikor - maila można wpisać dowolnego - ja wpisuję swój.

204

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

tak, tylko powiadomienia wtedy nie dostaniesz na maila ;)

Sikor umarł...

205

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Przybliżone wymiary.

Post's attachments

wymiary_cart.jpg 537.56 kb, liczba pobrań: 2 (od 2020-01-20) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Sikor umarł...

206

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Sikor, jeżeli prace nad obudową kartridża są już prawie zakończone to może by warto zacząć prace nad uniwersalna obudową dla SIO2SD i SDriveMAX. Oczywiście cena za taka obudowę może być wyższa niż do kartridża, bo zapotrzebowanie będzie niższe - max dwie na użytkownika Atari vs kilka od kartridża. Np coś stylizowane na magnetofon XC11, co można zaadoptować do istniejących wyświetlaczy, elektronikę z Arduino zrobi się od nowa, np z miejscem na przelotowe gniazdo SIO. Nie chodzi o to żeby już zaczynać produkcje, ale żeby powstał projekt. Będzie zainteresowanie, to się wtedy pomyśli.

207

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Na razie muszę odpuścić z innymi tematami - władowałem póki co masę kasy i jeszcze więcej czasu, muszę złapać chwilę oddechu. Obudowy to chyba lotharek ma w sumie. Chodzą mi po głowie jeszcze dwa pomysły, ale... To chwilkę potrwa (kasa, kasa, kasa i jeszcze raz czas... ;P)

Sikor umarł...

208

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Obudowy ma każdy. Zawsze sobie można wydrukować albo wsadzić do paczki po papierosach. Chodzi o to, aby wyglądało to tak ładnie jak twoje kartridże. Rozumie problem czasu i kasy. To jest tylko idea na następny projekt.

209

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

ZuluGula, tylko że forma wtryskowa kosztuje górę pieniędzy. Idea ma sens jak się trzaska z niej później hurtowo duże ilości. Kartridż jest o tyle specyficzny, że jak ktoś np. wyda grę, albo zbuduje jakieś urządzenie, to kupi do tego od razu np. 100 obudów, żeby to zapakować i dopiero sprzedać jako gotowe produkty do końcowych odbiorców. Ewentualnie prywatne osoby robiące sobie kolekcje kartridży też nieraz kupią po kilkadziesiąt takich obudów. Żeby forma wtryskowa miała w ogóle sens, to produkcję trzeba liczyć w tysiącach egzemplarzy. Natomiast takie np. sio2sd sprzedawało by się tylko w pojedynczych sztukach, a na pewno w wielokrotnie mniejszych ilościach. Jak by się nawet tego sprzedało kilkaset sztuk, to i tak by raczej nie zwróciło kosztów produkcji. Tak to raczej wygląda z tego co wiem, jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

210

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Moim zdaniem jest dokładnie tak jak mówisz. Ja na miejscu Sikora na razie bym się skupił na obudowach cartów a jak będzie miał pewność, że się ładnie sprzedają, i że się koszt formy zwróci to wtedy można dopiero zaczynać z następnym projektem.
Też uważam, że produkcja obudów o jakich mówi ZuluGula to już dużo większe ryzyko finansowe.

Ostatnio edytowany przez Pawex (2020-01-20 18:53:37)

211

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Mq, ja sobie z tego zdaje sprawę. Rożnica pomiędzy obudowa do kartridża a obudową do jakiegoś urządzenia zewnętrznego jest taka, że użytkownik jest skłonny zapłacić x$ za obudowę do karta (i kupi w większej ilości) ale za obudowę do SDriveMax już zapłaci xx$, bo kupi jedna albo dwie. Obecnie takie obudowy z tanich drukarek 3D (wyglądają kiepsko) są sprzedawane po $20.

212

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Sikor czy planujesz udostępnić model step 3d.
Wtedy była by szansa na płytkę sic'a do twojej obudowy w nieco rozszerzonej wersji.

"wszystko się kiedyś kończy......."

213

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Nie, nie planuję.

Sikor umarł...

214

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Stryker, przecierz bedzie szablon, nie wystarczy do zrobienia nowego SIC?

215

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Odpowiem candle-owi i tu na pytanie na atariage: nie planuję udostępniać dokumentacji 2D ani 3D. Cardridge (obudowa) będzie tylko zwymiarowany, do własnych projektów polecam korzystać z szablonu Mq (ma być w eaglu) i być może Alexa_D (nie pamiętam nazwy programu). Będą to szablony ogólnodostępne z zaznaczonymi wszystkimi ograniczeniami obudowy, aby we własnym zakresie nanieść odpowiednie poprawki. Z tego co wiem od Mq - jego projekt będzie dostępny do końca tygodnia. Szablon będzie zajmował całą wolną powierzchnię obudowy, a jak kto go sobie dostosuje - to już jego prywatna sprawa.

Sikor umarł...

216

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Otrzymałem przesyłkę. Bardzo ładne pudełeczka :) Mam co w nie zapakować.

Serdeczne dzięki!

tOri

Różne różności dla Atari i nie tylko - przydatne, bądź nie ale i tak warto zajrzeć...
http://atari.myftp.org  Atari - Power without price and necessary elements with some sh*t onboard
https://reversing.pl SSL enabled site

217

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Smacznego ;) Mam nadzieję, że spełniły oczekiwania.

Sikor umarł...

218

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Ja też odebrałem przesyłkę... carty wyglądają mega profesjonalnie i "na sucho" świetnie pasują do mojego XEGS-a :-)
Dobra robota Sikor!

https://systemembedded.eu/ ... https://www.youtube.com/watch?v=GwS7Es1x6mw
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

219

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Dzięki ;) Polecam się ;)

Sikor umarł...

220

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Ja też się zgłoszę, może jutro telefonem coś koło wieczora.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

221

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Po 20-tej jakby co - zebrania dzisiaj...

Sikor umarł...

222

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Sikor ja się nie znam ....ale czy udostępnienie tego modelu step 3d w jakikolwiek sposób przyczyniło by się do tego że ktoś mógłby zagarnąć twój projekt i też klepać te obudowy ? Czy raczej nie ma to z tym nic wspólnego ?
Tak pytam bo obudowy ładne i fajnie by było w nich zobaczyć odnowionego Sic'a. Ale niestety Candle ma jakieś swoje standardy pracy i nie uda mi się go przekonać na inne sposoby marnujące czas.....

"wszystko się kiedyś kończy......."

223

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Tak, istnieje taka możliwość. Będą pewnie dokładnie zwymiarowane (lepiej niż to orientacyjne teraz)- ale w lutym (druga połowa), jak będę mógł nad tym posiedzieć.

Sikor umarł...

224

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Dobra, sprawa wygląda tak:
RAL 7035 - jasny szary (nie ma w ofercie 7038)
RAL 1015 - 1013 nie ma ;(
Jak się na to zapatrujecie?
Teraz tak: odebrałem przedprodukcyjne, ale większość już jest w jako sci produkcyjnej. Zasady jak poprzednio - kto się zabukuje pierwszy ten otrzymuje, proszę robić listę na dole jakby co. Sztuk: 22. Zamykają się nadzwyczaj dobrze ;)
Tak się zastanawiam - podejrzyjcie sobie te kolory RALowskie co podałem, a pierwszą partię (mniejszą) wykonam chyba na tym jasniutkim szarym. Osoby które zamówiły/przedpłaciły zgadzają się na ten kolor?

Sikor umarł...

225

Odp: Obudowy cartridge kompatybilne z XEGS

Ja głosuję za RAL 7035. Napisz do bocianu, czy akceptuje bo z jego partii będą także dla mnie.

Ostatnio edytowany przez ccwrc (2020-01-24 19:00:44)