226

Odp: Lost Party 2021

solo/ng napisał/a:

oczywiscie nieobecne piwniczne incele wiedza lepiej jak bylo.

Ty to potrafisz wzbogacić moje słownictwo...

227

Odp: Lost Party 2021

Zbyti, party było spoko, nie wiem po co szukasz problemów, gdzie ich nie ma - impreza bez opóźnień to nie impreza :)
Organizator chciał być 'wporzo' i akceptował prace po dedline to się zemściło - lekcja wyciągnięta.
Vasco i ekipa dali rade, wstydzić się powinni raczej scenowcy, że taka c*** była z produkcjami:
zero demek/interek, kilka grafik. Szacunek dla wszystkich, którym się chciało.
Mam nadzieję, że za rok uszanujecie gospodarza i będzie lepiej - to się też tyczy NG.

Onizuka róla ! :)

228

Odp: Lost Party 2021

Jpr... Czy ja gdzieś napisałem, że party jako piknik z koncertami i spotkanie towarzyskie nie było na poziomie?! To co widziałem online było fajne (koncerty, tańce).

Odniosłem się tylko do organizacji compotów, do kwestii ZX i pisałem do Pina. Dlaczego włącza się nagle Vasco to on sam wie.

Jakby ci wystawioną grafikę Pin nie odpalił to co byś powiedział?

Dlaczego odniesienie do jednego elementu na przestrzeni 3 dni sprawia, że Vasco pisze o insynuacjach, solo o incelach a Ty o szukaniu dziury w całym?! :D

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-13 23:21:31)

229

Odp: Lost Party 2021

Lizard napisał/a:

Tylko Vasco ma terminy, jak do lekarza specjalisty - najbliższy za rok. Ja już się zapisałem, aby mieć niski numerek. ;)

Taki bilecik niedawno dostałem w oczekiwaniu na swoją kolejkę w salonie. Przypadeg? Jad mawia, że są tylko znaki... ;P

Post's attachments

portb_d301.jpg 177.47 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

230

Odp: Lost Party 2021

Lolz ;) tak, to jest znak.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

231

Odp: Lost Party 2021

Ja to tylko jako sofa scener opisze :D

@Pinek ciećwioku, pisalem przeca do ciebie że wincyj Mikera na kamere :D:D  Miker miszcz parkietu :D

Mniej kabli i wincyj testowania! Stream byl na zajebistym poziomie i szacun za to ale kurde te ponad pół godizny ciszy i zero info to nam dobrego PR nie robi :D mi osobiście nie przeszkadzało bo i tak sobie trollowałem z Gepardem i innymi na chacie ale np. już Facet miał zgryza :D i nic nie pomogły teksty że znowu lost jego praca na lost party o tytule LOST ;P

@solo/ng haha dlugo kumałem czy ty to ty :D ostateczny wniosek byl taki ze mógłbyś zagrać w teledysku "Money for nothing" Dire straits :D:D:D ale i tak zajebiście cisnąłeś :D Cheers :D

@gorgh, kto zarypał twoję 50% ?!?!?! :D :D

232

Odp: Lost Party 2021

Z niepuszczoną pracą na party to ja dałem ciała, bo nie dość że wysłałem za późno - tak jak Pin napisał o 12:20, to jeszcze pomyliłem się i w pliku txt wpisałem tytuł pracy z zeszłego roku. Praca była pisana już na miejscu w hotelu i po prostu się nie wyrobiłem.

Pin nie puścił tej muzyki, bo była przysłana po terminie. Proste i słuszne, tu pretensje mogę mieć tylko do siebie.
Jednak... jako że zaraz po jej wysłaniu dostałem mail od Vasco z podziękowaniem za przysłanie pracy, spodziewałem się, że jednak pójdzie na konkursie. Nie poszła, więc poszedłem się zapytać. Efekt był taki, że Vasco poprosił Pina o puszczenie tej pracy, za co bardzo dziękuję, bo wcale nie musieli tego robić.

Pin skopiował tytuł z pliku txt (i słusznie), a że ja, jak wcześniej wspomniałem, schrzaniłem i podałem zły tytuł to i na bigscreenie pojawił się ten niewłaściwy. W pliku zip wystawionym przez Vasco jest już prawidłowy.

Osobną kwestią jest sprawa ZX Spectrum. Tu napiszę tylko tyle, że szukałem info na speccy.pl i w sumie nie znalazłem nic konkretnego o używaniu Pentagona jako standardu scenowego. W sumie o Pentagonie dowiedziałem się z tego wątku, a na speccy znalazłem tylko ogólne informacje tak jak o innych klonach.

233

Odp: Lost Party 2021

Pentagon 128 na scenie Spectrum to coś takiego jak Atari 320 RAM 2x POKEY. Taki standard się utarł na scenie Atari z powodu ilości użytkowników. Na Spectrum pisze wielu programistów ze wschodu, którzy długie lata mieli tylko dostęp do klonów.

Napisałem o tym, bo można uwzględnić ew. w regulaminie. W regulaminie Lost jest ZX 48 z AY i ZX 128 a Pin nie puszczał na tych modelach bo na ekranie widzieliśmy ROM podpisany przez Amstrada, czyli późniejsze modele od wymienionych jako platforma party.

Do tego wyglądało, że to puszczane jest z MISTer-a czy z czegoś takiego.

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-14 08:12:54)

234

Odp: Lost Party 2021

Polskim standardem jest Just Speccy 128.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

235

Odp: Lost Party 2021

Aby napisać w czym problem musiałbym odtworzyć zapis compotów ale to i tak bym pisał tylko z pozycji widza. @Pin już do tej pory powinien wiedzieć w czym był problem.

Czy to różnica w procedurach ROM (może jednak ich nie ma?), sposób ładowania, problem jego wsadu FPGA czy cokolwiek. Ale powinien to wiedzieć, przed puszczeniem pracy. Czy ta też należała do spóźnionych?

Co w tym stwierdzeniu kontrowersyjnego?

Ostatnio edytowany przez zbyti (2021-07-14 09:22:32)

236

Odp: Lost Party 2021

Dzięki za sugestie, temat ze Spectrum zostanie dopracowany. Na kompo miałem +2 z divide. Ten ostatni element jako medium I/O pozostanie niezmienny.

No i dziękuję wszystkim, którzy przysyłają prace BEZ pliku TXT z opisem do pracy, jak wiecie to bardzo ułatwia ogarnięcie tematu i znacznie przyspiesza start kompo. To się za rok zmieni.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

237

Odp: Lost Party 2021

Dobra, dobra. Już nie zrzucaj winy na brak plików TXT, że się ze mną nie napiłeś. To się za rok zmieni. :]

Ostatnio edytowany przez Lizard (2021-07-14 12:53:34)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

238

Odp: Lost Party 2021

;) ale będzie to to samo wino???? ;))

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

239

Odp: Lost Party 2021

O rok starsze :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

240

Odp: Lost Party 2021

To jest wino. Ono nie ma terminu. Ale jeżeli wolisz młode, z bieżącego rocznika, to Twoja kolej. :p

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

241

Odp: Lost Party 2021

wino rocznik wtorek :)

.

242

Odp: Lost Party 2021

Lizard. Myślałem, że kupiłeś to z terminem przydatności.....

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

243

Odp: Lost Party 2021

Party było w dechę, a jakaś tam przerwa "techniczna" w trakcie compo przydała się na rozpalenie grilla... smakowała kiełbaska? To nie marudzić :-)

Byłem drugi raz i powiem wam, że w tym roku było nawet fajniej ( a rok temu też było zaje*iście )... zero bydła, kulturka i zabawa :-) Party to ludzie, a kompoty są tylko dodatkiem....

https://systemembedded.eu/
""Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym Pancake-u i w nim wychodzi.""
ABBUC Member #319. Preferowana forma kontaktu: email

244

Odp: Lost Party 2021

Pin napisał/a:

Lizard. Myślałem, że kupiłeś to z terminem przydatności.....

Jak wcześniej pisałem - to nie ma terminu. Co tam ma się zepsuć, spirytus!?

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

245

Odp: Lost Party 2021

I ja chcę podziękować Vasco, Agnieszce, Pinowi i wszystkim zamieszanym w organizację (włożyli w to ogromny wysiłek), a także Współpartyzantom za kolejne doskonałe Lost Party.
Czas od czwartku do niedzieli minął w okamgnieniu, ale tę wadę ciężko będzie wyeliminować :-) Co więcej, debiut przyjazdu rodzinnego się powiódł (żona zachwycona), więc za rok znów we troje :-) DZIĘKI!

Ostatnio edytowany przez Jacques (2021-07-15 09:34:51)

246

Odp: Lost Party 2021

Mija prawie tydzień od zlotu. Powiedzmy, że doszedłem do siebie. Czas na małe podsumowanie.

Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów. Najgorsze, że w obszarze bardzo ważnym i takim, w którym czuliśmy się dość pewnie. Chodzi oczywiście o kompoty. Pierwszy przestój to oczywiście praca na Commodore. Niestety, okazało się, że padła Hydra. Przekazywała prawidłowy obraz z Atari i Spectrum, przy C64 już nie. Oczywiście wcześniej działała prawidłowo, dlatego trochę długo trwało zdiagnozowanie awarii. Mieliśmy zapasową. Kompoty poszły dalej. Przy ZX prawdopodobnie problemem było odpalenie na Spectrum +2 ale to się już Pinek chyba wypowiedział.

Mamy mnóstwo wniosków co do compos. Z pewnością za rok będą wyglądały inaczej. Pewne rzeczy mamy już przegadane, inne są w trakcie, bo nie chcemy zmieniać pod wpływem chwili. One mają służyć imprezie na kolejne lata. Zrobimy wszystko aby taki fakap się już nie powtórzył.

Był też kłopot z nagłośnieniem na sali (np. podczas wywiadu z De Jetem - na streamie za to jest ok). Powiem tylko tyle, że jak za rok zobaczę, że ktoś kręci przy gałkach, to łapy poucinam... :(

Było też jedno spotkanie dodane w ostatniej chwili ale za to opóźnione o 3h. Pytajcie autora dlaczego, bo ja do dzisiaj nie rozumiem :(

Bardzo Was za te nieudane sprawy przepraszamy! Najbardziej boli, że to były sprawy, które funkcjonowały dobrze w poprzednich latach i nie spodziewaliśmy się, że mogą tak się posypać.

Pozytywy? Było mniej więcej tyle osób ile na poprzednich dwóch edycjach łącznie. A biorąc pod uwagę ograniczenia covidowe w tym roku (ktoś nie mógł dojechać, bo były jeszcze obawy, komuś innemu groziła długa kwarantanna), to jeszcze jest szansa na pewne zwiększenie liczebności.

Jeszcze bardziej cieszy, że nie potrafię sobie przypomnieć, aby ktoś po zlocie powiedział czy napisał mi, że już nie przyjedzie, bo mu się nie podobało. Co więcej: otrzymałem dużo pozytywnych opinii jeszcze na samym zlocie czy już po nim w emailach, że było świetnie i że nie może się już doczekać kolejnej imprezy a kompotami mam się nie przejmować, bo "może zdarzyć się najlepszym". Część osób napisała/powtórzyła to nawet w tym w wątku.

Potwiedzeniem jest też to, że kilkadziesiąt osób już kupiło bilet na przyszłoroczną imprezę. Dostaję też sporo informacji, że sprawdza się formuła zlotu rodzinnego. Nawet dzieci nie nudziły się w deszczu :)

Ze zlotu prawie wszyscy uczestnicy wrócili z wybitą monetą o nominale 1 Atarki, podkładką pod myszkę z logotypem zlotu. Nie przypominam sobie zlotu, na którym każdy otrzymałby tak fajne gadżety. Wiele osób przywiozło też debiutancki album grupy Brothers in ATRs na CD.

Odbyły się trzy, świetne koncerty: AceMana, Wacka i Katoda.

Myślę, że atrakcji nie zabrakło!

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w prace nad tegoroczną edycją: Agnieszce, Pinowi, SuperNoisowi, LiSU, Bocianowi a także debiutującym technicznym: Oswaldowi, Lambertowi i Iracie!

Bardzo dziękuję tegorocznym sponsorom: Lotharkowi, Retronics i Arkowi!

Dziękuję wspierającym nas nagrodami: p. Sobiesławowi Zasadzie i Yoshitace, MADRAFIemu, Sikorowi i Krollowi!

Do zobaczenia za rok (i w wątku: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=17030)!

PS. Prosiliście mnie, abym umożliwił jeszcze zamówienie koszulek zlotowych z tej edycji. Postaram się to zrobić w ciągu kilku dni!

PS. 2 Zdjęcia z tej edycji znajdziecie tutaj: http://ftp.pigwa.net/stuff/parties/medi … ry,Poland/

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2021-07-17 12:51:25)

247

Odp: Lost Party 2021

Vasco, dostałem podkładkę z przyszłorocznego zlotu, a z tego jeszcze nie. Czy to znaczy, że będę miał czekać rok, aby mieć 2021 zamiast 2022 na podkładce? ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

248

Odp: Lost Party 2021

Dostałeś nie z przyszłorocznego ale na przyszłoroczny. To taki przekaz podprogowy ;)

249

Odp: Lost Party 2021

Pod progiem nie leżałem. Wypraszam sobie. Ale jeżeli przytrafi mi się to w przyszłym roku, to będzie Twoja wina. ;p

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

250

Odp: Lost Party 2021

Lizard napisał/a:

Pod progiem nie leżałem. Wypraszam sobie. Ale jeżeli przytrafi mi się to w przyszłym roku, to będzie Twoja wina. ;p

To będzie wina wina;)