Temat: side2 paczka gier XEX

Hej, czy znajdę gdzieś do ściągnięcia gotową paczkę gier tylko w formacie XEX?
W większości tych które ściągnąłem znajdują się pliki ATR a te znowu nie działają mi na side2...

2

Odp: side2 paczka gier XEX

Działają. Ale pewnie nie masz U1MB.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: side2 paczka gier XEX

perinoid napisał/a:

Działają. Ale pewnie nie masz U1MB.

wiem ze działają na U1MB, ale ja mam gołe atari 65xe i 130xe.

4

Odp: side2 paczka gier XEX

Bardzo dobre jest archiwum Homesofta.
http://www.mushca.com/f/atari/
Większość tego co się da jest zrobione w xex-ach.
Można wyszukiwać po tytułach, wg alfabetu, albo wg dyskietek składanek tworzonych przez Homesoft.
Po prawej stronie przy napisie download all jest niebieska strzałka, po której kliknięciu można ściągnąć w całości archiwum (waży jakieś bodajże 50-60MB.

Aha, archiwum Homesofta ma tę zaletę, że każda gra występuje tam tylko raz, a Homesoft ma już wyselekcjonowane obrazy gier zwykle w najpełniejszych i nieprzerobionych wersjach. Dodatkowo pliki od Homesofta są zwykle mniejsze niż inne dostępne wersje, bo używa on kompresji, która bardzo szybko się rozpakowuje na Atari w sposób praktycznie niezauważalny dla użytkownika (to dotyczy zwykle gier, które nie były kompresowane już "fabrycznie").

Ostatnio edytowany przez Mq (2020-03-06 09:12:00)

5

Odp: side2 paczka gier XEX

Homesoft ma np. Koronis Rift w pliku XEX ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: side2 paczka gier XEX

Mq napisał/a:

Bardzo dobre jest archiwum Homesofta.
http://www.mushca.com/f/atari/
Większość tego co się da jest zrobione w xex-ach.
Można wyszukiwać po tytułach, wg alfabetu, albo wg dyskietek składanek tworzonych przez Homesoft.
Po prawej stronie przy napisie download all jest niebieska strzałka, po której kliknięciu można ściągnąć w całości archiwum (waży jakieś bodajże 50-60MB.

Aha, archiwum Homesofta ma tę zaletę, że każda gra występuje tam tylko raz, a Homesoft ma już wyselekcjonowane obrazy gier zwykle w najpełniejszych i nieprzerobionych wersjach. Dodatkowo pliki od Homesofta są zwykle mniejsze niż inne dostępne wersje, bo używa on kompresji, która bardzo szybko się rozpakowuje na Atari w sposób praktycznie niezauważalny dla użytkownika (to dotyczy zwykle gier, które nie były kompresowane już "fabrycznie").

Ściągnąłem sobie tą paczkę, ale po wypakowaniu mam 450 plików np. GAMES414.ATR i nie są to XEX-y..

7

Odp: side2 paczka gier XEX

To co ściągnąłeś to jest kolekcja dyskietek akurat, ale na tych dyskietkach atr są te same xexy.
Natomiast jak chcesz gry pokatalogowane wg alfabetu, to przejdź sobie na zakładkę A-Z i tam ściągnij paczkę.

8

Odp: side2 paczka gier XEX

http://www.mushca.com/f/atari/index.php?idx=A

Click 'Download All' on the right.

9

Odp: side2 paczka gier XEX

Mq napisał/a:

To co ściągnąłeś to jest kolekcja dyskietek akurat, ale na tych dyskietkach atr są te same xexy.
Natomiast jak chcesz gry pokatalogowane wg alfabetu, to przejdź sobie na zakładkę A-Z i tam ściągnij paczkę.

Wielkie dzieki, teraz to tak Panie majster, działa.
Pozdrawiam