26

Odp: Loader plików na $700

ta, w bok :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

27

Odp: Loader plików na $700

Pin napisał/a:

Widzisz różnicę?

Ale że muszę mieć do tego Sparta Dos X? Pin, za przeproszeniem i z całym szacunkiem do Ciebie, to taka sama żenada jak XBIOS tylko na SIO, choć ja właściwie używamgłównie urządzeń na SIO i mi to nie przeszkadza. Nie każdy ma i nie każdy używa sparty, nawet jak dodają z grzebieniem do czesania d..y.

Sikor umarł...

28

Odp: Loader plików na $700

e tam:

Minimumally sized bootable atr from and Atari 8-bit executable called KBOOT image - wymyslone przez Kena Sidersa 100 lat temu.

Pin walczl, walczl ale w koncu uznal (istnienie) i funkcjonalnosc atr niestandardowej dlugosci :-)

Sikor, Ty tez w koncu uznasz funkcjonalnosc xB w konfiguracji SIO :-)

Ostatnio edytowany przez xxl (2020-04-14 08:26:23)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

29

Odp: Loader plików na $700

Ale że co? Zasadniczo jak wiecie od lat używam MyDOSa, ale nie nalegam aby każdy tak robił. Nie zaśmiecajmy wątku. A xboot może się przydać do niektórych programów nie chodzących spod DOSa i uważam go za ciekawą opcję (i nie, nie mylę go z X-BIOSem). KBOOTa jako takiego nie znam, ale wnosę, że to minimalistyczny ATR jest? Dla mnie nieużywalny w takim razie.

Sikor umarł...

30

Odp: Loader plików na $700

wiesz... mozliwe ze nawet nie wiesz ze uzywasz ;-) niektore urzadzenia SIO2xxx w tej formie montuja pliki wkonwalne ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

31

Odp: Loader plików na $700

Sikorku kochany. Nie trzeba do tego spartadosiku. Nie panikuj :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

32

Odp: Loader plików na $700

temat do zamknięcia.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

33

Odp: Loader plików na $700

Kopiujcie całodyski plikowo. Powodzenia!

34

Odp: Loader plików na $700

jak Ty malo wiesz :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

35

Odp: Loader plików na $700

Dely - od #32 włącznie skasuj wszystko i to zamknij proszę (ponownie)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

36

Odp: Loader plików na $700

Wydaje mi się, że nie ma powodu żeby zamykać. Jest potencjał na inne rozwiązania.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

37

Odp: Loader plików na $700

Ok - mamy cztery rozwiązania załadowania pliku wykonywalnego od $700:

1. xBoot
2. BootLoader Sparty
3. Iksbjos przeniesiony w inne miejsce pamięci (?)
4. załadowanie programu z magnetofonu.

Masz więcej pomysłów? ;)

Inna sprawa, że zadałem pytanie i uzyskałem co najmniej dwa działające rozwiązania i jako autor tego tematu trochę nalegam na jego zamknięcie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

38

Odp: Loader plików na $700

Nie zamykamy, może powstanie coś więcej? Tutaj Dely ma rację. Warto to mieć w jednym miejscu.
Do twojej listy dodałbym jeszcze (chyba - do sprawdzenia) odpalenie pliku z SIO2SD i tego SIO2Arduino czy jak to się tam nazywało, skoro obsługuje pliki CAS...

Ostatnio edytowany przez Sikor (2020-04-16 08:30:25)

Sikor umarł...

39

Odp: Loader plików na $700

Ogólnie zamykam tematy dotyczące zakończonej sprzedaży, albo niepotrzebne bitki, które znajdują się poza bałaganem. Tu nic takiego nie występuje.

Chodzi o to, że może ktoś jeszcze będzie miał coś wartościowego do dodania.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

40

Odp: Loader plików na $700

5. Załaduj na wyższy adres, a następnie przenieś się na niższy adres. Działa dobrze, jeśli załadowany plik jest tylko jednym segmentem. Oczywiście, gdy plik ładuje się do 0700 $, nie należy go używać z DOS-em.

41

Odp: Loader plików na $700

Well,

if the program is <= 32kbytes you could use Supercopy by Peter Jakubek to convert it into a DOS loadable file. Such files will always get new start adress of $1F00 and RUN adress $1F3F, so they run fine from DOS 2.x. Alas, this tool is very old and therefore limited to max. 32 kbytes length and errmmm, the source file must not have init adresses, only a run adress...

http://www.atarimania.com/utility-atari … 15934.html