Temat: Toms 720

Czy ktoś spotkał się z takim objawem stacji:

kiedy wszystko jest prawidłowo skręcone stacja ma problemy z odczytem ścieżek nieparzystych.

Wystarczy tylko odkręcić elektronikę stacji  nad napędem i unieść ją trochę w górę i wszystko zaczyna ładnie pracować. Jakieś zakłócenia ze strony napędu?!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: Toms 720

Zimny lut albo uszkodziny druk?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Toms 720

A coś nie zwiera pod spodem? Kiedyś zrobiłem taki "genialny" ruch, że wlutowałem kondensator (wymagał zmiany) ale nie przyciąłem odpowiednio nóg. I dopóki nie skręcałem śrub to było OK, a jak dokręcałem to przestawało działać. Bo druty były za długie i zwierały do masy ale tylko po skręceniu.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Toms 720

Zwarcie odpada, płytką mogę trzymając w rękach pionowo ruszać góra dół i wsio jest ok, stacja pięknie odczytuje zawartość katalogu na dyskietce 720KB, ale jak tylko nawet w powietrzu trzymam ją, tak jak powinna być zamontowana to są już problemy... może silnik krokowy wprowadza jakieś zakłócenia? Bo wystarczy, że będzie kilka centymetrów wyżej nad napędem i wszystko działa.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2020-04-23 17:48:35)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: Toms 720

No właśnie - jak jest w pozycji właściwej to nic tam nie dotyka do niej od spodu? O nic się nie opiera? O to pytam.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

6

Odp: Toms 720

Tak, wystąpił taki problem.
Co pomogło, między napęd a płytę wstawiłem kawałek blachy stalowej wielkości płyty grubości ok.1mm Słowem taki ekran połączony przewodem do GND.

7

Odp: Toms 720

Dzięki Zenon - spróbuje użyć kawałek blachy po ekranie małego Atari i dodatkowym przewodem połączyć go z GND.

ps. Zenon dorzuciłem na szybko kawałek blachy od spodu przewód do masy i jest niesamowity progres.. całe 720KB odczytane bez zająknięcia :)

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2020-04-23 20:45:11)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: Toms 720

Zenon, to mistrz!

9

Odp: Toms 720

Piguła w innym miejscu prosił o naklejkę, ale wrzucam tutaj z powodu dobrego indeksowania, poprawnego tytułu i działu.

Pierwszy załącznik to naklejka ze spadem, drugi - z oryginalnymi wymiarami i trzeci to raster.

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=6979&download=0

Post's attachments

toms720-bleed.pdf 33.53 kb, liczba pobrań: 16 (od 2020-10-07) 

toms720.pdf 33.42 kb, liczba pobrań: 16 (od 2020-10-07) 

toms720.png 100.15 kb, liczba pobrań: 4 (od 2020-10-07) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.